Internet został stworzony i jest rozwijany po to, by na wszelkie sposoby ułatwiać ludziom życie. Od wielu lat korzystają z niego klienci firm kurierskich, by nadawać paczki bez wychodzenia z domu. Taka opcja wcale nie musi być zresztą droższa niż zanoszenie przesyłek na pocztę, do punktów kurierskich czy Paczkomatów. Jeśli chcesz zaoszczędzić czas, a jednocześnie koszty, zamów kuriera do domu korzystając z wygodnego w obsłudze portalu Sendit, który udostępnia klientom oferty firm kurierskich, oferując niższe ceny i możliwość ich bezpośredniego porównania.

Zamów kuriera do domu poprzez portal Sendit, by obniżyć koszty wysyłki i zaoszczędzić cenny czas

Na czym polega opłacalność korzystania z tego innowacyjnego portalu? Aby się o tym przekonać, zamów kuriera do domu przez umieszczony na stronie formularz, a następnie porównaj cenę identycznej usługi u tej samej firmy kurierskiej, oferowanej bezpośrednie na jej stronie. Na Sendit cena będzie niższa. Jak to możliwe? Firmy kurierskie przyciągają do siebie klientów, którzy dokonują regularnych wysyłek. Chodzi oczywiście o największych klientów biznesowych. To oni są w stanie oszacować i zagwarantować kurierowi minimalną liczbę zamówień w ciągu miesiąca. Dzięki temu mogą liczyć na niższe ceny pojedynczych paczek. Portal pozwala połączyć siły mniejszym klientom i zapewnia mniejsze koszty bez konieczności jakiejkolwiek negocjacji.

W jaki sposób zamówić kuriera do domu?

Aby zamówić kuriera do domu za pośrednictwem Sendit, wystarczy w ciągu minuty założyć konto na portalu. Następnie przejdź do formularza, w którym należy uzupełnić dane odbiorcy i nadawcy. Aby za każdym razem nie tracić czasu na uzupełnianie danych teleadresowych, można zapisać je przy pierwszej wysyłce, a następnie wybierać z listy.

Gdy uzupełnisz te dane, przejdź do charakterystyki paczki. W odpowiednich rubrykach podasz jej rozmiar oraz wagę. Wysyłka może dotyczyć więcej niż jednej paczki, a nawet palety. Jeśli przesyłka ma być dodatkowo ubezpieczona, musisz zadeklarować jej wartość. Ponadto spośród dostępnych na liście opcji, wybierz sposób zapakowania Twojej paczki. Przesyłka może zmieścić się w kopercie, pudełku lub mieć na przykład nietypowy kształt i być chroniona folią bąbelkową i folią typu stretch.

Teraz przejdź do wyceny paczki. Otrzymasz oferty przynajmniej kilku firm kurierskich. Większość z nich oferuje odbiór przesyłki przez kuriera w wybranej przez Ciebie lokalizacji nadawcy. Gdy dokonasz już wyboru, zamów kuriera do domu jednym kliknięciem stosownego przycisku.

Na jakie korzyści mogą liczyć klienci?

Największą korzyścią przy wysyłce paczek za pośrednictwem portalu jest oczywiście możliwość zapoznania się z wieloma ofertami jednocześnie i skorzystanie z nich w niższej cenie. Ponadto masz szansę skorzystać z wielu oferowanych przez firmy kurierskie udogodnień. Jeśli zależy Ci na czasie, zamów kuriera do domu z opcją doręczenia paczki w sobotę, w ciągu dwudziestu czterech godzin lub o konkretnej porze dnia. Oprócz tego platforma umożliwia importowanie danych z pliku .csv, a także integrację wysyłek z Allegro.