Niezależnie od tego, czy z usług kurierskich korzystamy regularnie, zdarza się że szyba paczka – odebrana przez kuriera jeszcze w dniu nadania jest koniecznością. Jeśli to możliwe, najlepiej by w ciągu 24 godzin lub nazajutrz rano trafiła do odbiorcy. Wysyłka towaru sprzedanego na portalu aukcyjnym, który musi zdążyć na czas, bo jest prezentem? Ważna umowa, którą należy niezwłocznie podpisać z klientem mimo dzielącej dwie strony odległości? To tylko kilka przykładów. Dziś podpowiadamy, jak korzystnie zamówić szybką paczkę poprzez portal Sendit, oszczędzając przy tym pieniądze i czas. 

Szybka paczka – czyli odbiór paczki przez kuriera tego samego dnia

Tytułowa szybka paczka, to w dużej mierze przesyłka, którą kurier odbierze jeszcze tego samego dnia – czyli w dniu jej nadania. O ile dostawa dnia następnego jest najczęściej standardem, odbiór paczki w dniu nadania zależy od godziny przyjęcia zlecenia. Firmy kurierskie zazwyczaj dobrze rozumieją potrzeby swoich klientów, jednak mają swoje ograniczenia wynikające z organizacji czasu pracy samych kurierów i czynników logistycznych. Paczka, o której nadaniu decydują spontaniczne okoliczności, na przykład w godzinach popołudniowych może zostać odebrana przez przedstawiciela jednej firmy, podczas gdy inny kurier może już po nią nie przyjechać.Jak rozwiązać ten problem? Najlepiej rozważyć kilka ofert. Wygodnie można tego dokonać przy użyciu portalu, na którym wypełniając formularz poznajemy oferty kilku firm kurierskich. Te zaś różnią się między sobą nie tylko ceną, ale także możliwością odbioru zamówienia jeszcze tego samego dnia. Szybka paczka zlecona rano, będzie dostępna u wszystkich kurierów, jednak wraz z upływem czasu, niektórzy kurierzy nie dadzą rady już jej odebrać, a więc warto skorzystać z porównywarki ofert.

Szybka paczka z możliwością wczesnej lub sobotniej dostawy

Klasyczna szybka paczka charakteryzuje się również tym, że nadawcy zależy na szybkim czasie dostawy. O ile dostawa na drugi dzień jest częstą praktyką na terenie Polski, w standardowej przesyłce kurier nie może jej zagwarantować, podobnie jak godziny dostawy. Klienci korzystający z portalu Sendit mogą jednak przebierać w ofertach firm kurierskich, uwzględniających korzystne usługi dodatkowe. Należą do nich między innymi gwarancja dostawy w ciągu 24 godzin, dostawa w sobotę, czy też wybór pory dnia. Może to być poranek lub popołudnie. Z podobnych usług chętnie korzystają klienci biznesowi, zyskując gwarancję, że szybka paczka zostanie dostarczona w godzinach pracy ich współpracowników.Dlaczego szybka paczka wysyłana za pośrednictwem Sendit to opłacalne rozwiązanie?Szybka paczka wysyłana za pośrednictwem porównywarki ma więcej zalet niż możliwość porównania wielu ofert firm kurierskich oraz proponowanych usług dodatkowych. Ceny wysyłki potrafią być nawet kilkadziesiąt procent niższe, niż w przypadku zamawiania identycznej usługi bezpośrednio u firmy kurierskiej. To bardzo istotne z punktu widzenia klientów indywidualnych, jak również prowadzących niewielki biznes i dokonujących wysyłek nieregularnych. Ten typ klientów nie ma szans na podpisanie z kurierem korzystnej stałej umowy.