Kupujesz przez internet – dostajesz tego samego dnia. Brzmi jak rozwiązanie przyszłości, jednak już dziś jest to możliwe! Przygotowaliśmy i wdrożyliśmy, we współpracy z MediaMarkt, innowacyjne rozwiązanie, jakim jest Same Day Delivery.

Mieszkańcy aglomeracji warszawskiej i katowickiej, a także Łodzi, Wrocławia i Poznania mogą zamawiać przesyłki z MediaMarkt z opcją Same Day Delivery. Wystarczy, że zamówienie zostanie złożone przed godziną 11:30, aby kurier z paczką zjawił się jeszcze przed godziną 17! Zamówienia złożone do godziny 15:30 są zaś dostarczane w godzinach wieczornych. Jest to rewolucyjne rozwiązanie, które z czasem zacznie obejmować także inne miasta.

Same day delivery – wygodniej niż kiedykolwiek wcześniej

Jako firma oferująca kompleksowe oprogramowanie e-logistyczne oraz największy w Polsce agregator usług kurierskich, jesteśmy w stanie dostarczać naszym klientom zaawansowaną technologię, pozwalającą na sprawne obsługiwanie zamówień z daną realizacji „na dziś”. Dzięki temu konsumenci nie muszą decydować się na samodzielne zakupy w punkcie stacjonarnym. Opcja dostawy tego samego dnia pozwala bowiem na zakup i dostarczenie produktu, którego się aktualnie potrzebuje – i to bez wychodzenia z domu! Jest to także duże ułatwienie dla osób nieposiadających samochodu, dla których wyprawa na drugi koniec miasta po upragniony komputer czy ekspres do kawy byłaby problematyczna. Dzięki temu, że jest to opcja dostępna w panelu e-sklepu, skorzystanie z usługi nie wymaga żadnych dodatkowych działań.

Dostawa w ten sam dzień – wyróżnik na rynku

W czasach, gdy sklepy internetowe starają się na wszelkie możliwe sposoby poprawić swoją sytuacje na rynku i zwiększyć sprzedaż, usługa Same Day Delivery jest jak powiew świeżego powietrza. Pozwala na wyróżnienie się i zapewnienie potencjalnym klientom wyjątkowo korzystnej i ciekawej opcji dostawy, niedostępnej u innych firm działających w tej samej branży. Dzięki temu można dotrzeć także do osób, które z różnych względów nie decydowały się do tej pory na zakupy online. Jest to także szansa na przyciągnięcie do siebie tych konsumentów, którzy potrzebują danego towaru „na szybko” – np. na prezent lub do wykonywania obowiązków zawodowych.

Dostawa natychmiastowa – nowy trend w sprzedaży online

Choć w tej chwili dostawa tego samego dnia nie jest oferowana na masową skalę, z biegiem czasu będzie się to zmieniać. Zalety tego rozwiązania są bowiem niepodważalne, dlatego wiele firm działających online będzie wprowadzać i oferować tę usługę, by zachęcić potencjalnych i utrzymać dotychczasowych klientów. Z biegiem czasu dostawa Same Day Delivery może stać się standardem w przypadku sieci sklepów (w przypadku realizacji przesyłek krajowych). Może mieć to znaczący wpływ na obniżenie udziału procentowego zamówień w opcji odbioru osobistego w sklepie stacjonarnym. Popularyzacja usługi będzie wynikała także z tego, że nowości rynkowe są szybko przechwytywane przez marketingowców działających na korzyść przedsiębiorstw z FMCG (tj. produktów szybkozbywalnych).

Usługa Same Day Delivery, którą udało nam się wdrożyć, jest rozwiązaniem na miarę dzisiejszych czasów, dopasowanym do potrzeb dzisiejszego klienta. Od dłuższego czasu obserwowaliśmy rosnące zainteresowanie konsumentów usługą Same Day Delivery, dlatego zdecydowaliśmy się oferować naszym klientom narzędzia do obsługi tego typu rozwiązań. Popularyzacja takich usług w sklepach e-commerce jest nieunikniona. Warto bacznie się jej przyglądać i nie pozostawać w tyle za konkurencją.