Za 14 dni święta, a Ty nadal nie masz prezentów dla bliskich? Oto lista sprawdzonych sposobów na prezenty LAST MINUTE! Dzięki naszym skutecznym poradom Twoja paczka bez problemu dotrze do Ciebie na czas… albo do bliskiej Ci osoby!

Nie każdy może pozwolić sobie na przedświąteczny shopping w ciągu tygodnia, a Wigilia zbliża się wielkimi krokami. Wiele osób w takiej sytuacji decyduje się na zamówienie podarunków dla rodziny i bliskich przez Internet. Często udaje się tam znaleźć idealne prezenty, niedostępne w sklepach stacjonarnych. Grudzień jest jednak prawdziwą zmorą dla wszystkich fanów e-zakupów. W związku z zawrotną liczbą zamówień i przeciążeniem firm kurierskich, większość przesyłek jest narażona na opóźnienia. Dowiedz się, co zrobić, by mimo wszystko na czas zdobyć lub wysłać wszystkie upominki na Święta!

Dlaczego w grudniu poczta i firmy kurierskie mają opóźnienia?

Tak jak w okresie przedświątecznym w sklepach trzeba odstać swój czas w kolejkach, tak większe natężenie klientów kupujących prezenty last minute znajduje swoje odzwierciedlenie w internecie. Współcześnie wiele osób jest tak zabieganych i zajętych pracą na co dzień, że najzwyczajniej na świecie nie ma czasu by wcześniej zadbać o tę kwestię.

W ciągu roku poczta czy firmy kurierskie przyzwyczajają nas do tego, że działają sprawnie. Kilka kliknięć i za maksymalnie dwa dni robocze otrzymujemy zakupiony produkt. W tym wyjątkowym miesiącu liczba zamówień czy zleceń wrasta jednak dwukrotnie. Chociaż zazwyczaj na ten gorący okres zatrudnia się dodatkowych pracowników, to nie zawsze wystarcza mocy przerobowych, by opanować sytuację kryzysową. Opóźnienia mogą wynosić od kilku, do nawet kilkunastu dni! Jeśli więc planuje się zamówienie bądź wysłanie upominków na Święta, koniecznie trzeba zrobić to najszybciej, jak to możliwe lub podjąć odpowiednie środki. Jak więc zamawiać i nadawać prezenty last minute?

Jak dopilnować tego, by zamówione prezenty last minute dotarły na czas?

Po znalezieniu idealnego prezentu last minute w sklepie internetowym, najważniejsze jest, by wybrać odpowiedni sposób dostawy. W niektórych przypadkach serwis pokazuje orientacyjny czas realizacji zamówienia, ale może być on nieadekwatny do okresu przedświątecznego. Dobrze więc poświęcić dodatkową chwilę na kontakt z obsługą, która może mieć informacje o bieżącej sytuacji i podpowie, jaka opcja dostawy najlepiej się sprawdzi. W międzyczasie warto też sprawdzić opinie o danej firmie kurierskiej – niektóre pozytywnie się wyróżniają, inne wręcz przeciwnie.

Bardzo ważne jest też to, by wybierać na upominki na Święta produkty opisane jako dostępne w magazynie i gotowe do wysyłki. Jeśli informacja na stronie podaje coś innego lub zaznacza, że zostało zaledwie kilka sztuk produktu, trzeba rozważyć swój wybór. Potencjalnie może to spowodować kłopoty, np. że sklep również będzie miał opóźnienia w zamówieniu towaru z hurtowni.

Co więcej, najrozsądniej jest przystępować do zakupów wczesnym rankiem – istnieje duża szansa, że zamówienie od razu zostanie przyjęte i sklep przystąpi do jego realizacji jeszcze tego samego dnia. Cały proces przyspieszy także ekspresowa płatność, np. BLIK-iem lub przelewem natychmiastowym.

Po dokonaniu płatności oraz uzyskaniu informacji o nadaniu przesyłki z upominkami na Święta, należy na bieżąco sprawdzać gdzie jest paczka. W razie jakichkolwiek problemów od razu zna się jej położenie i status, można więc ewentualnie przekierować ją do punku odbioru itp. Większość systemów śledzenia dokładnie określa planowaną wizytę kuriera, co umożliwia też zaplanowanie odbioru przesyłki oraz pozwala uniknąć otrzymania kłopotliwego awizo, dodatkowo opóźniającego dotarcie upominków na Święta.

Jak wysłać upominki na Święta, by zdążyły dotrzeć do bliskich nam osób przed Wigilią?

Wiele osób chce w ten wyjątkowy czas podarować coś także osobom, które są nieco dalej. W tym celu nadają pocztą lub kurierem upominki na Święta. Niestety w natłoku codziennych obowiązków i szale przygotowań takie sprawy zwykle odsuwa się na dalszy plan, ponieważ po prostu zapomina się o pocztowo-kurierskich opóźnieniach.

Czy jednak da się coś zrobić, by prezenty last minute dotarły przed Wigilią albo chociaż w jej dzień? Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest przesyłka kurierska. Na poczcie można napotkać kolejki równie duże jak w sklepach, a pytając o szanse na dostawę można uzyskać jedynie mało optymistyczne odpowiedzi od obsługi. Nie wiesz jak zamówić kuriera? Możesz zrobić to w kilka chwil przez Internet na naszej stronie!

Które firmy kurierskie uchodzą za najszybsze?

Niezależnie od tego, czy zamawiasz upominki na Święta, czy planujesz wysłać prezent last minute, najlepiej jest skorzystać z usług sprawdzonych firm kurierskich. Od lat uznaniem polaków cieszy się korzystanie z paczkomatów InPost, jednak w grudniu zdarza się, że stacje odbioru są skrajnie przeładowane. Z tego powodu bezpieczniejszym rozwiązaniem jest postawienie na usługi kurierskie z dostawą do domu.

Dobre opinie zbiera m.in. konkurencyjna opcja od Poczty Polskiej, czyli kurier Pocztex. Podobno w tym czasie przynajmniej podwójnie zwiększa się liczbę pracujących listonoszy. W poprzednich latach wprowadzono też udogodnienia, takie jak np. dostawa upominków na Święta w dniu 24 grudnia, niezależnie od tego, na jaki dzień tygodnia przypada akurat Wigilia.

Jedną z opcji jest też kurier DPD. Firma słynie ze swojej solidności i niezawodności. Ułatwia dokładne śledzenie paczki, a także kontakt z pracownikiem, który ma dostarczyć nadaną przez nas lub skierowaną do naszego domu przesyłkę. Podobną politykę stosuje kurier UPS. Pracownicy firmy są zazwyczaj punktualni i bardzo kontaktowi. W prosty sposób można się z nimi umówić na konkretną godzinę dostawy/odbioru przesyłki. Jeśli zaś planuje się przesyłki z prezentami last minute za granicę, np. do Niemiec czy Wielkiej Brytanii, warto przyjrzeć się biżej ofercie DPD i UPS.

Upominki na Święta kupowane na ostatnią chwilę mogą przysporzyć wielu kłopotów. By jednak zdążyć na czas odebrać lub wysłać wszystkie prezenty last minute, zdecyduj się na usługi najlepszych kurierów. Zapoznaj się z naszą ofertą, by w kilka chwili wyprzedzić Świętego Mikołaja!