Gdyby zapytać przeciętnego Polaka, co oznacza dla niego 11 listopada, z pewnością odpowiedziałby, że w tym dniu obchodzimy Narodowy Dzień Niepodległości. Dodatkowo, jeśli byłby z Poznania, być może wspomniałby również Dzień ku czci św. Marcina (imieniny Marcina) – patrona poznańskiej parafii, w której narodził się zwyczaj wypiekania przepysznych rogali świętomarcińskich.

Obie odpowiedzi byłyby oczywiście prawidłowe! 🙂 Jest jednak jedno ALE…

Mamy ogromną nadzieję, że w tym i w kolejnych latach listopad będzie kojarzył się także z akcją #RogaLOVE, w której obdarowujemy się rogalami świętomarcińskimi, a cały dochód z akcji przeznaczamy na Stowarzyszenie Dzieciaki Chojraki. To już druga edycja tej szczytnej inicjatywy, której autorami są: platforma logistyczna Sendit, sklep e-Torty.pl, operator płatności PayU, kancelaria prawna Answer oraz serwis społecznościowy Wykop.pl.

Cel #RogaLOVE jest jeden! Chcemy mieć realny wpływ na to, w jakich warunkach leczone są dzieci chorujące na nowotwór. W ubiegłym roku osoby indywidualne oraz firmy kupiły w ramach akcji ponad 10 tys. sztuk charytatywnych rogali. Zysk z ich sprzedaży (90 tys. zł) w całości przekazaliśmy dla Stowarzyszenia Dzieciaki Chojraki, wspierając tym samym zebranie wymaganego wkładu własnego na rozpoczęcie budowy nowej kliniki.

W tym roku mamy apetyt na jeszcze więcej! Chcemy zebrać brakujące 150 tys. zł na zakup cytofluorymetru – urządzenia służącego do niezwykle szybkiej i trafnej diagnostyki białaczki u dzieci oraz oceny skuteczności dotychczas zastosowanego leczenia onkologicznego.

Będzie nam niezwykle miło, jeśli przyłączysz się do akcji i zaprosisz innych do dołączenia do niej. Bardzo zależy nam na tym, aby wieść o akcji zyskała jak największy zasięg i dotarła do jak największej liczby osób.

 

 

Zamów rogale