Firmy kurierskie codziennie pomagają tysiącom Polaków w zakupach internetowych, sprzedaży, a także przesyłaniu paczek odbiorcom na terenie całego kraju. Zazwyczaj chodzi o mniejsze paczki i standardową usługę, jednak zdarzają się wyjątki, takie jak wysyłka mebli. Dziś zajmiemy się wysyłką fotela przez firmę kurierską. Jak zrealizować usługę fachowo i w niskiej cenie? Jak wysłać fotel, aby mieć pewność, że bezpiecznie dotrze do adresata? Jak zapakować fotel do wysyłki kurierskiej zależnie od jego rozmiarów i wagi? Podpowiadamy!

Czy warto wysyłać meble kurierem?

Kupowanie mebli na odległość to popularne rozwiązanie. Największe firmy meblowe korzystają z własnych dostawców, inne za pośrednictwem firm kurierskich wysyłają spakowane i nie złożone jeszcze meble, które zajmują stosunkowo niewiele miejsca. Czy klienci indywidualni, którzy pragną przesłać swoje meble na odległość, na przykład po ich sprzedaży lub do nowego miejsca zamieszkania również powinni skorzystać z usług kurierskich? W wielu przypadkach bardziej opłacalne będzie wynajęcie firmy specjalizującej się w przeprowadzkach. Tak opłaca się postąpić, jeżeli przewozimy komplet mebli. Co z pojedynczymi egzemplarzami? W przypadku jednego mebla, takiego jak tytułowy fotel, wezwanie kuriera może okazać się opłacalne finansowo.

Jak wysłać fotel kurierem w najniższej cenie?

Najprostszą odpowiedzią na pytanie, jak wysłać fotel kurierem w najniższej możliwej cenie, jest skorzystanie z brokera kurierskiego. W Sendit.pl współpracujemy z wiodącymi kurierami działającymi w kraju, co pozwala znaleźć usługę w atrakcyjnej cenie, skorzystać z rabatu i porównać oferty w jednym miejscu, co znacząco przyspiesza zamówienie usługi. Kurierzy, których usługi można zamówić na naszej stronie, realizują także przesyłki wielkogabarytowe.

Jak wysłać fotel kurierem – standardowo czy na palecie?

Gdy zastanawiamy się, jak wysłać fotel kurierem, stajemy przed dylematem: wybrać standardową usługę wielkogabarytową, czy zamówić przesyłkę paletową? Wiele zależy od regulaminu usług kurierskich. Jeśli waga i rozmiary fotela po zapakowaniu na to pozwalają, rozsądnym będzie skorzystanie ze standardowej usługi. Ciężkie i największe towary przewozi się natomiast na paletach. Umożliwia to ich wygodny odbiór od nadawcy, transport i dostarczenie do adresata. Regulaminy poszczególnych firm kurierskich, których oferta jest dostępna na Sendit.pl, można znaleźć w stosownej zakładce. Ułatwi to podjęcie decyzji.

Jak zapakować fotel wysyłany kurierem?

Jak wysłać fotel kurierem, aby nie obawiać się o jego uszkodzenie, a kurier nie miał obiekcji przed odebraniem go od nadawcy? Bardzo wiele zależy od odpowiedniego zapakowania przesyłki. Jeśli istnieje możliwość złożenia fotela, warto z niej skorzystać – przesyłka będzie mniejsza, a więc wygodniejsza w transporcie, a jednocześnie usługa stanie się tańsza. W przeciwnym razie, należy wysłać mebel na palecie. Trzeba jednak pozbawić go wszystkich elementów, które łatwo da się wykręcić – na przykład nóżek czy kółek. Te warto zapakować do specjalnego woreczka lub mniejszego kartonu.

Bardzo ważną rolę odgrywają materiały służące do wyściółki, dzięki którym fotel nie będzie przemieszczał się wewnątrz opakowania, a tym samym będzie znacznie mniej podatny na uszkodzenie. W tej roli doskonale sprawdzają się folia bąbelkowa, styropian, jak również granulat piankowy. Warto nadmienić, że takie materiały nie wpłynął znacząco na wagę przesyłki. Na końcu mebel należy zabezpieczyć taśmą klejącą, a najlepiej dodatkowo grubą warstwą folii stretch.

Przesyłka paletowa będzie wymagała zdobycia palety – nowej bądź używanej. Specjalne koce i plandeki zabezpieczą przewożony towar, a pasy zapobiegną jego przemieszczaniu się w transporcie. W tym przypadku również warto postawić na folię stretch, choćby ze względu na zabezpieczenie fotela przed wilgocią.

Czy warto zdecydować się na dodatkowe ubezpieczenie przesyłki?

Większość firm kurierskich w standardzie oferuje ubezpieczenie przesyłki, jednak nie zawsze jest ono odpowiednio wysokie w stosunku do wartości towaru. Wysyłając mebel, warto szczerze odpowiedzieć sobie na pytanie, ile jest wart i na tej podstawie podjąć decyzję o dodatkowym ubezpieczeniu. Delikatne przesyłki wielkogabarytowe są najbardziej narażone na uszkodzenia, choć w przypadku wiodących firm kurierskich, takie zdarzenia mają miejsce niezwykłe rzadko.