Wysyłka trampoliny ogrodowej kurierem zależy przede wszystkim od wymiarów i wagi samej trampoliny. Jeśli sprzedajesz nieużywaną trampolinę ogrodową i chcesz wysłać ją za pośrednictwem firmy kurierskiej – wyjaśniamy jak to zrobić i na co zwrócić uwagę.

Skoki na trampolinie ogrodowej to świetny pomysł na spędzanie wolnego czasu w ogrodzie, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Wspólne akrobacje są także doskonałym ćwiczeniem koordynacji ruchowej oraz sposobem na zwiększenie wydolności organizmu. Niestety, ze względu na zróżnicowane wymiary oraz wagę, trampoliny ogrodowe mogą być kłopotliwe podczas wysyłki kurierskiej. Dlatego zanim zdecydujesz się na wysyłkę trampoliny kurierem, koniecznie upewnij się, czy jest to w ogóle możliwe.

Jak przygotować trampolinę ogrodową do wysyłki kurierem?

Trampoliny ogrodowe mają różne wielkości, wagę oraz kształty. W naszych ogrodach najczęściej jednak stawiamy te okrągłe o średnicy minimum 2,5 metra, pozwalające na zabawę dla więcej niż 1 osoby. Średnia waga takiej wielkości trampoliny to około 44 kg. Większość trampolin ma także siatki zabezpieczające dookoła maty do skakania, których wysokość jest różna (od 1,5 metra do nawet 2 metrów) – w zależności od producenta. 

Przedmioty o tak dużych rozmiarach nie mogą być transportowane w furgonetce kurierskiej, z oczywistego powodu: po prostu się w niej nie zmieszczą. Dlatego każdą trampolinę ogrodową przed wysyłką trzeba rozłożyć na części pierwsze. Elementy stalowe złącz ze sobą za pomocą taśmy klejącej lub sznurka, a matę do skakania złóż do najmniejszego możliwego rozmiaru. Mniejsze elementy, takie jak śruby mocujące czy sprężyny, możesz zapakować do woreczków strunowych lub zwykłych foliówek. Dopiero tak przygotowaną trampolinę można zapakować w karton o kształcie prostopadłościanu, który dodatkowo został wykonany z grubej tektury. To da pewność, że nie rozerwie się on pod wpływem ciężaru transportowanej wewnątrz zawartości.

Waga i wielkość trampoliny vs. wytyczne Przewoźników

Każdą przesyłkę po właściwym spakowaniu należy zmierzyć i zważyć. Dzięki temu już na etapie planowania wysyłki dowiesz się, z jakiej firmy kurierskiej możesz skorzystać i ile cię to wyniesie. Poniżej przedstawiamy dopuszczalne wymiary oraz wagę przesyłek standardowych dla poszczególnych Przewoźników, z usług których możesz skorzystać za pośrednictwem platformy Sendit.pl.

DPD – wymiary i waga paczki:

Za pośrednictwem firmy kurierskiej DPD możesz nadać paczkę o wadze maksymalnej 50 kg. Maksymalna długość paczki to 175 cm, a suma wymiarów (wysokość, długość, szerokość) nie może przekroczyć 300 cm. Zobacz cennik DPD w Sendit*.

* Od 1 maja 2021 zmieniają się parametry przesyłek DPD w serwisie krajowym. Więcej o planowanych zmianach dowiesz się [TUTAJ].

Poczta Polska Ekspres 24 – wymiary i waga paczki:

Za pośrednictwem Poczty Polskiej w usłudze Ekspres 24 możesz nadać paczkę o wadze maksymalnej 30 kg. Maksymalna długość paczki to 150 cm, a suma wymiarów (wysokość, długość, szerokość) nie może przekroczyć 250 cm. Zobacz cennik Ekspres 24 w Sendit.

FedEx – wymiary i waga paczki:

Za pośrednictwem firmy kurierskiej FedEx możesz nadać paczkę o wadze maksymalnej 70 kg. Maksymalna długość paczki to 200 cm, a suma wymiarów (wysokość, długość, szerokość) nie może przekroczyć 300 cm. Zobacz cennik FedEx w Sendit.

InPost Kurier – wymiary i waga paczki:

Za pośrednictwem firmy kurierskiej InPost możesz nadać paczkę o wadze maksymalnej 50 kg. Maksymalna długość paczki to 200 cm, a suma wymiarów (wysokość, długość, szerokość) nie może przekroczyć 220 cm. Zobacz cennik InPost Kurier w Sendit.

Poczta Polska Kurier 48 – wymiary i waga paczki:

Za pośrednictwem Poczty Polskiej w usłudze Kurier 48 możesz nadać paczkę o wadze maksymalnej 30 kg. Maksymalna długość paczki to 150 cm, a suma wymiarów (wysokość, długość, szerokość) nie może przekroczyć 250 cm. Zobacz cennik Kurier 48 w Sendit.

UPS – wymiary i waga paczki:

Za pośrednictwem firmy kurierskiej UPS możesz nadać paczkę o wadze maksymalnej 70 kg. Maksymalna długość paczki to 270 cm, a suma wymiarów (wysokość, długość, szerokość) nie może przekroczyć 300 cm. Zobacz cennik UPS w Sendit.

Trampolina ogrodowa na palecie

Jeśli po rozłożeniu wymiary poszczególnych elementów trampoliny oraz jej waga całościowa przekraczają dopuszczalne przez Przewoźników wymiary w przesyłce standardowej, ratunkiem dla wysyłki może okazać się przesyłka paletowa. Warunki skorzystania z tej formy przesyłki dla poszczególnych firm kurierskich znajdują się w cenniku Sendit. O tym, jak zapakować przesyłkę paletową, dowiesz się z naszego poradnika.

Gdzie sprzedać lub gdzie kupić trampolinę ogrodową?

Podczas wiosennych porządków w domowym obejściu często okazuje się, że wiele z posiadanych akcesoriów ogrodowych – nie tylko trampoliny ogrodowe – jest nieużywanych i zabiera jedynie cenne miejsce. Jeśli przedmioty te są w dobrym stanie, możesz spróbować sprzedać je za pośrednictwem portali aukcyjnych (np. OLX czy Allegro), albo przez dedykowany marketplace na Facebooku. Dzięki temu nie tylko w szybki sposób pozbędziesz się niepotrzebnych narzędzi, mebli ogrodowych, sprzętów sportowych czy innych akcesoriów, ale także zarobisz. Wyprzedaż garażowa to świetna okazja do tego, aby zadbać o środowisko naturalne. Dając nieużywanym rzeczom drugie życie masz realny wpływ na redukcję śladu węglowego na świecie.

Nie wiesz, czy twoja trampolina ogrodowa może zostać wysłana kurierem? Zastanawiasz się, czy wystarczająco dobrze przygotowałeś ją do wysyłki? Napisz do nas przez formularz kontaktowy – rozwiejemy każdą wątpliwość.