Każda okazja do spotkania z bliskimi jest dobra – urodziny, imieniny, święta. Nie zawsze jednak mamy możliwość spotkać się z nimi osobiście, więc decydujemy się na przesłanie im prezentu, aby czuli się dla nas ważni i aby wiedzieli, że o nich pamiętamy. Już samo wybranie prezentu stanowi wyzwanie, ale nie wolno zapominać o tym, że prezent jeszcze musi dotrzeć na czas! Powinien znaleźć się u obdarowywanego odpowiednio wcześniej lub w dniu, który sami wskażemy, czyli np. w dniu urodzin.

Przedświąteczny szał wysyłania

Szczególnie problematycznym okresem na wysyłanie do kogoś prezentu czy listu jest okres świąteczny. Wtedy ilość dostarczanych paczek jest znacznie większa, a ilość dni roboczych i rąk do pracy taka sama jak zwykle. Dlatego szczególnie w okresie około świątecznym należy zadbać o to, aby wybrać odpowiedniego przewoźnika. Nie czekaj z nadaniem przesyłki do ostatniej chwili, gdy kurierzy będą mieli pełne ręce roboty i gdy ,naturalną koleją rzeczy, będą mogły występować lekkie opóźnienia. Lepiej, jeżeli prezent dojdzie chwilę przed czasem, niż po.

Najlepsze opcje nadawania przesyłek

Opcji nadania przesyłek jest wiele, jednak nie bez powodu ostatnio ogromną popularnością cieszy się system „door to door”, czyli „od drzwi do drzwi”.  W takim wypadku oszczędzamy czas na dostarczeniu przesyłki do odpowiedniego punktu. Zamów kuriera do domu, a on odbierze od Ciebie paczkę, niezależnie od tego na którym piętrze mieszkasz! Należy pamiętać, że każda przesyłka musi być oklejona listem przewozowym, inaczej kurier ma prawo odmówić jej przewiezienia, mimo tego, że cała reszta formalności została dopełniona, a jeżeli zależy nam na czasie – nie możemy dopuścić do takiej sytuacji.

Dobrą opcją dla zapracowanych jest także nadanie paczki w Paczkomacie. To rozwiązanie ma wiele plusów, gdyż paczkę można nadać o odpowiedniej dla nas porze, przy okazji – po drodze z pracy lub do pracy etc. Paczkomatów jest dużo, więc nietrudno wybrać taki, który będzie w odpowiednim dla nas miejscu. Dzięki temu, że formalności w tym wypadku są ograniczone do minimum, oszczędzamy czas.

Przesyłki na kontrolowanym

Wysyłając komuś prezent chcemy mieć możliwość podglądu, gdzie aktualnie znajduje się przesyłka i na jakim etapie jest proces jej dostarczania. Możesz oczywiście monitorować przesyłkę po jej numerze, w systemach internetowych. Warto jednak skorzystać z usługi, która ułatwi nam kontrolowanie tego procesu, czyli z usługi SMS. Dzięki tej opcji dostajemy SMS-a z informacją, na jakim etapie jest dostarczanie naszej przesyłki i mamy większą szansę na reagowanie, gdy widzimy, że proces dostarczania nie przebiega po naszej myśli.

Wybieraj mądrze

Jak wiadomo, nie tylko czas ma tutaj znaczenie. Ceny także znacząco się różnią, dlatego warto skorzystać z usług Sendit.pl i wybrać odpowiednią ofertę dla siebie. Możesz dokładnie przyjrzeć się ofertom różnych firm i zadecydować, która z nich sprawdzi się w Twoim wypadku najlepiej – być może wiesz, że osoba do której wysyłasz paczkę będzie w domu w godzinach porannych. Możesz wtedy wybrać opcję dostarczenia przesyłki właśnie rano i zaskoczyć ją! Taka niespodzianka zbliży was do siebie i sprawi, że obdarowywana osoba będzie czuła Twoją obecność, mimo dzielącej was odległości.