Wysyłka kurierem roweru, mebli czy części samochodowych wydaje się być trudna, skomplikowana i droga. Pierwsza myśl, jaka przychodzi do głowy, to: w co zapakować rower? Gdzie kupić duży karton, w którym pomieszczą się wszystkie elementy? Pytania są zupełnie naturalne, bo wysyłki kurierskie większości z nas kojarzą się małymi paczkami, zapakowanymi w tekturowe pudełko o regularnych kształtach. Jak się okazuje, przesyłka nie zawsze musi być przygotowana w ten sposób. W tym artykule dowiesz się, w jaki sposób możesz łatwo wysłać przedmioty o niestandardowej bryle. 

Ambro Express to firma kurierska, która na stałe pojawiła się w portfolio dostępnych przewoźników na Sendit.pl. Ambro Express wyróżnia się na tle konkurencji tym, że w kompleksowy sposób zajmuje się wysyłką dużych gabarytów takich jak: akcesoria budowlane, rowery, meble czy części samochodowe i nie wymaga pakowania wszystkiego w karton. Teraz nadanie i przygotowanie do wysyłki przesyłek nietypowych będzie tak samo proste, jak nadanie małej paczki z książkami. 

Co można wysłać Ambro Express?

  • rower;
  • części samochodowe: układy wydechowe, skrzynie biegów, fotele, chłodnice, elementy karoserii, zderzaki;
  • akcesoria budowlane: betoniarki, baseny, taczki, karnisze, ogrodzenia, drzwi, kabiny prysznicowe, schody młynarskie, rusztowania;
  • meble i akcesoria: łóżka, huśtawki i ślizgi, kosze ogrodowe, meble ogrodowe, materace, pojemniki na odpady, sprzęt sportowy, sofy i fotele, dywany i wykładziny, drabiny.

Jak przygotować przedmioty do transportu?

Ambro Express nie wymaga od swoich klientów pakowania wszystkiego w kartony o regularnych kształtach. To duży plus, bo trudno sobie wyobrazić znalezienie kartonu, w którym zmieściłby się fotel lub maska samochodowa. Ważne jednak, aby wysyłany przedmiot był odpowiednio zabezpieczony – to Nadawca powinien zadbać o odpowiednie spakowanie paczki. Do zabezpieczenia wysyłanego przedmiotu możesz użyć ogólnodostępnych produktów, np.: kartonu narożnikowego, taśmy klejącej, folii bąbelkowej, folii stretch, klasycznego kartonu, tektury falistej, taśmy bindującej. 

Jak spakować rower do wysyłki kurierem Ambro Express? 

Przed przystąpieniem do pakowania dokładnie wyczyść rower – ważne, aby był czysty i suchy. Następnie zdemontuj wystające części roweru, tj. lampy i pedały oraz umieść je w kartonowym pudełku zabezpieczonym folią. Koła odepnij  lub przymocuj do ramy. Rower powinien zajmować  jak najmniej miejsca, dlatego siodełko opuść jak najniżej, a kierownicę ustaw wzdłuż ramy. Tak przygotowany rower owiń folią bąbelkową i ułóż w kartonie lub obłóż tylko kartonem i zabezpiecz całość folią typu stretch. 

Jak spakować części samochodowe do wysyłki kurierem Ambro Express?

Części samochodowe, takie jak drzwi, maski, zderzaki czy skrzynie biegów nie spełniają standardowych wymiarów kurierskich. Jednocześnie wiele osób prywatnych jest zainteresowanych sprzedażą lub kupnem używanych części w Internecie. W takich sytuacjach problematyczny jest transport, więc często spotykamy się z komunikatem: odbiór tylko osobisty. Rozwiązaniem jest nadanie przesyłki Ambro Express. 

Części samochodowe z powodzeniem zabezpieczysz warstwą folii bąbelkowej, kartonu i folii stretch. 

Jak spakować meble do wysyłki kurierem Ambro Express?

Dla firm meblowych korzystających z własnych dostawców wysyłka mebli nie jest problemem, ale dla osób indywidualnych, które chciałyby wysłać meble = na przykład po ich sprzedaży lub do nowego miejsca zamieszkania, to często wyzwanie. Teraz na Sendit.pl każdy może wysłać fotel, materac czy łóżko korzystając z przewoźnika  Ambro Express. 

Przygotowując meble do wysyłki, użyj kartonowych narożników w celu zabezpieczenia rogów, a całość dokładnie owiń folią stretch. Jeśli nogi są demontowane – umieść je w osobnym kartonie, jeśli nie są – zabezpiecz je kartonem lub owiń pianką.