Sprzedawanie ubrań, a także butów i dodatków w sieci, cieszy się coraz większą popularnością. Wiele osób pozbywa się w ten sposób rzeczy, których już nie potrzebuje, robiąc dzięki temu miejsce na nowe przedmioty. Inni zaś sprzedawanie butów i odzieży traktują jako źródło dochodu. Dzięki naszemu poradnikowi dowiesz się, jak wysłać buty kurierem – niezależnie od tego, czy jesteś sprzedawcą, czy klientem indywidualnym!

Dlaczego ludzie kupują buty online?

Jeszcze do niedawna kupowanie butów online było uznawane za ryzykowne. W końcu buty to coś, co koniecznie trzeba przymierzyć. Polityka zwrotów oraz ogromny wybór zachęciły jednak rzesze klientów do dokonywania tego typu zakupów w sieci. Przyświecają im także inne względy.

Szansa na drugie życie rzeczy

Kupowanie ubrań i butów z drugiej ręki jest dla wielu osób sposobem na nabycie dobrej jakości rzeczy w znacznie niższej cenie. Coraz więcej konsumentów wybiera jednak towary z rynku wtórnego z zupełnie innych pobudek. Przyświecają im względy środowiskowe. Moda na zero-waste i ograniczenie osobistego śladu węglowego w ostatnich miesiącach szczególnie nabiera na sile. Kupując buty i dodatki z drugiej ręki, konsumenci stawiają na etyczną modę i dają przedmiotom szansę na drugie życie, a tym samym minimalizują popyt na rzeczy z rynku pierwotnego.

Jedyne w swoim rodzaju

Nabywanie butów przez Internet ma również swoich zwolenników wśród osób bawiących się trendami i szukających unikalnych przedmiotów, których nie da się kupić od ręki w sklepach stacjonarnych. W przypadku mieszkańców wsi i małych miejscowości sklepy internetowe są jedyną szansą na nabycie interesujących ich towarów, bez konieczności wyjazdu do większego miasta. Kupowanie butów w sieci cieszy się również dużą popularnością u konsumentów z metropolii, którzy mają szczególne potrzeby (np. ze względu na szczególnie mały lub duży rozmiar stopy).

Bezpieczeństwo przede wszystkim

W dobie pandemii koronawirusa wiele osób przerzuciło się także na robienie zakupów przez Internet ze względów bezpieczeństwa i wygody. Choć sklepy stacjonarne zamknięte były tylko okresowo, to obostrzenia sanitarne oraz konieczność dokonywania zakupów w maseczce skutecznie zniechęcają do buszowania po sklepach w poszukiwaniu wymarzonego towaru.

Jak wysłać buty kurierem? 

Niezależnie od tego, czy jesteś sprzedawcą, czy klientem indywidualnym, jeżeli zajdzie taka potrzeba, możesz skorzystać z usług korporacji kurierskiej. Warto przy tym zaznaczyć, że wysyłka kurierem butów nie stanowi większego wyzwania, ze względu na trwałość towaru oraz stosunkowo nieduże gabaryty. Co więcej, buty można z powodzeniem wysłać w… pudełku po butach! Wystarczy owinąć je folią stretch lub włożyć do tzw. foliopaku.

Buty posiadające sprzączki, obcasy czy inne wystające elementy, przez które mogłyby porysować siebie nawzajem, warto zabezpieczyć folią bąbelkową. Można owinąć nią całego buta lub wystające elementy w obu. Jeżeli wysyłane przez ciebie buty nie są w oryginalnym opakowaniu, upewnij się, że nie przemieszczają się one w pudełku. Zrób to, zanim włożysz obuwie do foliopaku lub zakleisz je folią, aby nie dokładać sobie dodatkowej pracy i nie marnować materiałów.

Jak wysłać buty kurierem przez Sendit.pl?

Zarówno klienci indywidualni, którzy chcą wysłać swoje własne buty na inny adres, jak i przedsiębiorców, mogą korzystać z niezwykle korzystnego rozwiązania, jakim jest nadawanie paczek za pośrednictwem brokera firm kurierskich. Korzystanie z usług brokera, takiego jak Sendit.pl, ma wiele zalet. Podstawową jest możliwość skorzystania z usług wybranego przewoźnika w niższej cenie. Umożliwiamy również śledzenie przesyłki, bez konieczności ponoszenia dodatkowych opłat z tego tytułu.

Aby nadać przesyłkę przez naszą platformę, wystarczy się zarejestrować (w przypadku nowych użytkowników) lub zalogować (w przypadku osób, które korzystały już z naszych usług). Po zalogowaniu się do panelu i uzupełnieniu formularza informacjami o przesyłce oraz danymi nadawcy i odbiorcy, wystarczy dokonać płatności, wydrukować list przewozowy, okleić nim przesyłkę i poczekać na kuriera, który odbierze paczkę lub zanieść ją do najbliższego punktu nadawczo-odbiorczego.  W przypadku osób sprzedających buty na Allegro cały proces jest jeszcze łatwiejszy. Dane odbiorcy uzupełniają się bowiem automatycznie, co eliminuje ryzyko popełnienia błędu podczas przepisywania informacji od kupującego.