Nadanie paczki przez internet to rozwiązanie idealne dla osób zapracowanych, które nie mają czasu na stanie w kolejce do placówki pocztowej. To również świetna opcja dla posiadających własny biznes, np. sklep internetowy. Istotne jest to, że nadanie przesyłki przez internet jest wygodne, a co najważniejsze – tanie. Jak można to zrobić?

Skorzystaj z brokera

Najsprawniejszym sposobem na nadanie paczki jest skorzystanie z brokera kurierskiego. Nasza strona oferuje tanie przesyłki kurierskie, z których można skorzystać bez konieczności podpisywania umów oraz płacenia abonamentu. Za przesyłkę płacisz raz i nie musisz się obawiać ukrytych kosztów.

Sam decydujesz, którego operatora logistycznego wybierzesz. Paczkę w Sendit nadasz za pomocą kurierów DPD, UPS, FedEx, paczkomatów InPost oraz Poczty Polskiej. Jak to zrobić?

Jak nadać paczkę przez internet?

Na stronie głównej możesz bez problemu wycenić paczkę. Wystarczy, że wprowadzisz do kalkulatora jej wymiary oraz wagę i przejdziesz do cennika szczegółowego. Tam, zależnie od usług dodatkowych (np. pobrania, dostarczenia przesyłki w sobotę), pojawi się cena za usługę. Jeśli zdecydujesz się skorzystać z rozwiązania naszego brokera, wystarczy, że założysz konto – jest ono potrzebne do rozliczenia oraz daje możliwość nadawania kolejnych paczek w przyszłości.

Po założeniu konta możesz nadać przesyłkę. Wystarczy, że wprowadzisz dane nadawcy i odbiorcy oraz wybierzesz, który kurier ma zrealizować dostawę. Czasami w miejscowości, do której przypisany jest określony kod pocztowy, nie będzie można skorzystać ze wszystkich opcji.

Musisz pamiętać, że nadanie paczki do paczkomatu, a także Pocztą Polską (kurier 48h) i UPS Access Point będzie wymagało osobistego przekazania jej do odpowiedniego punktu lub paczkomatu. Tutaj dostępna jest pełna lista paczkomatów. Podczas wypełniania formularza musimy wybrać, w którym punkcie pozostawimy paczkę. W przypadku przesyłek kurierskich to kurier przyjedzie i odbierze paczkę od Ciebie, spod adresu, jaki podajesz jako miejsce jej nadania.

Następny etap to dokonanie płatności za nadawaną paczkę. Możesz jej dokonać przy pomocy szybkich płatności internetowych, które są bezpieczne i pozwalają na zaksięgowanie pieniędzy na rachunku nawet w kilka sekund. Przyśpieszy to wygenerowanie listu przewozowego, który otrzymasz drogą mailową i który dostępny będzie także w panelu nadawczym widocznym po zalogowaniu. List przewozowy należy wydrukować i nalepić na pudełko lub kopertę.

Nadałem przesyłkę przez internet – co dalej?

Kiedy przesyłka zostanie wysłana (odebrana przez kuriera lub dostarczona do punktu odbioru), to po niedługim czasie będziesz mógł ją śledzić na stronie wybranego kuriera czy po prostu na stronie Sendit. W prawym górnym rogu Twojego panelu widoczna będzie opcja śledzenia przesyłki. Dodatkowo, gdy paczka zostanie dostarczona do odbiorcy, to otrzymasz odpowiednią wiadomość na adres e‑mail lub SMS‑em.

Jak widzisz, cała procedura jest prosta, czytelna, tania i co najważniejsze, nie wymaga podpisywania żadnych umów i ponoszenia dodatkowych opłat.