W ciągu kilku ostatnich lat największe sieci marketów spożywczych wprowadziły opcję sprzedaży produktów online z dostawą do domu. Taka forma zakupów cieszy się coraz większą popularnością. Co stoi za sukcesem tzw. e-grocery?

Zakupy drogą internetową stają się codziennością – najczęściej w ten sposób zamawia się ubrania, książki i bilety. Badania statystyczne wykazują, że osoby, które przynajmniej raz dokonały elektronicznej transakcji, ponownie wybiorą tę formę w przyszłości. Podobnie jest w przypadku zakupów ze sklepów spożywczych online. Czy można więc mówić o popularyzacji e-grocery?

Rynek e-grocery w Polsce

Według badań marketingowych, sprzedaż sklepów online należących do znanych marketów wrasta nawet o 15%-20% rocznie. Dzieje się tak, ponieważ konsumenci podchodzą do tego typu usług z coraz większym zaufaniem. Dotychczasowe obawy głównie wiązały się z tym, że podczas transportu mogą ucierpieć świeże i delikatne produkty, ceny będą znacznie wyższe, a koszty dostawy bardzo drogie. Czas pokazał, że absolutnie tak nie jest, więc zadowoleni klienci ponownie decydują się na takie zakupy.

Sprawdź również:

Kurier DPD

InPost – przesyłki do paczkomatów

Śledzenie przesyłek

 

W Polsce najpopularniejsze są sklepy online prowadzone przez supermarkety, m.in. Auchan, Carrefour czy Tesco. Prognozy dla rynku e-grocery są bardzo optymistyczne. Szacuje się, że w ciągu kilku następnych lat mają stać się realnym konkurentem dla tradycyjnej formy zakupów spożywczych!

Jakie korzyści płyną za zakupów spożywczych przed Internet?

Poza oszczędnością czasu, zakupy spożywcze przez Internet wbrew pozorom pomagają zaoszczędzić nieco pieniędzy. „Wkładając” produkty do wirtualnego koszyka wybiera się jedynie potrzebny asortyment. Stopniowo widzi się też rosnącą należną kwotę, więc rozsądniej dysponuje się pieniędzmi.

E-grocery jest także świetnym rozwiązaniem dla osób, które z powodu choroby, chwilowego ograniczenia mobilności itp., fizycznie nie mogą zrealizować zakupów. Wizja tego, że kurier wyręczy nas z dźwigania ciężkich reklamówek jest zresztą kusząca także nawet dla osób w pełni sił!

Dlaczego supermarkety tworzą sklepy online?

Współcześnie wiele osób nie ma po prostu czasu, by wybrać się na zakupy spożywcze. Dojazd, odszukanie potrzebnych produktów i długie kolejki mogą sprawić, że zakupy zajmą nawet kilka godzin! Supermarkety tworząc sklepy online w pewnym stopniu odciążają także bardzo przepracowanych pracowników.

Rozwój rynku e-grocery w Polsce jest również związany z wprowadzeniem niehandlowych niedziel. Sprzedaż internetowa nie jest objęta zakazem, dlatego każdy, kto zapomniał zaopatrzyć się w potrzebne produkty, może je w kilka chwil zamówić z dowozem do domu.

Rosnąca popularność sklepów online sprzyja rozwojowi firm kurierskich. Decydując się na współpracę z Sendit zdobywasz idealne rozwiązania dla sprzedaż internetowej, a także pomoc w zminimalizowaniu kosztów przesyłek i zwiększeniu zakresu usług.

Zakupy spożywcze potrafią być bardzo męczące. Nic więc dziwnego, że coraz więcej ludzi na całym świecie woli zamówić je w sklepach online. Po co stać w kolejkach, gdy potrzebne produkty z ulubionego marketu można kupić z dowozem do domu!