Tylko w 2020 roku wytworzono w Polsce prawie 123 mln ton odpadów. Zaledwie 48 proc. z nich poddano odzyskowi. Znaczną część śmieci wytwarza przemysł, ale musimy pamiętać, że gospodarstwa domowe również produkują ogromne ilości odpadów. Zapewne każdy z nas co kilka dni idzie wyrzucić worek śmieci, w skali roku i całego kraju ten worek waży ponad 10 mln ton! W darmowym e-booku „Ekologia w branży kurierskiej” chcemy przybliżyć kwestię ekologii w branżach zarówno e-commerce, jak i kurierskiej, ich ogromny wpływ i odpowiedzialność za stan środowiska naturalnego oraz pokazać, jak świadomie korzystać z wysyłki towarów za pośrednictwem kurierów.

 

Ekologia w branży e-commerce zagościła na dobre, coraz częściej firmy korzystają z ekologicznych kartonów, które są zaklejane papierową taśmą, rezygnują z foliopaków, a dokumenty zakupowe wysyłają swoim klientom w formie elektronicznej. Te i wiele innych rzeczy robią firmy. A co mogą robić konsumenci? Przede wszystkim dokonywać świadomych wyborów zakupowych i korzystać z bardziej ekologicznych form dostawy zakupów.

 

Pobierz darmowego e-booka „Ekologia w branży kurierskiej” i dowiedz się, jak pozytywnie wpływać na środowisko naturalne. 

 

 

POBIERZ DARMOWY E-BOOK

 

 

Zapraszamy do lektury!

Zespół Sendit.pl