Wiosna to czas, w którym zaczynamy powoli myśleć o plażowej sylwetce i na poważnie zabieramy się za ćwiczenia. A tym sprzyja coraz ładniejsza pogoda i chęć spędzania czasu na dworze. Co najczęściej ćwiczymy na świeżym powietrzu i czego do ćwiczeń potrzebujemy? Które z tych przedmiotów można wysłać kurierem?

Co ćwiczą Polacy?

Bieganie (30 proc.), jazda na rowerze (38 proc.), siłownia i crossfit (18 proc.) – te dyscypliny sportu najchętniej wybieramy, gdy chcemy zadbać o swoją kondycję fizyczną. Zaraz za podium znajdują się także nordic walking oraz po prostu długie spacery. Dane te pochodzą z badania Sponsoring Monitor ARC Rynek i Opinia z początku 2019 roku. Z tego samego badania wynika także, że aż 74 proc. wszystkich Polaków uprawia sport, a 88 proc. z nich robi to przynajmniej raz w tygodniu. 

Te dane pokazują wyraźnie, że jesteśmy świadomi wpływu aktywności fizycznej na nasze zdrowie i coraz chętniej wybieramy ruch zamiast kanapy przed telewizorem. Ale ćwiczenia to nie tylko zdrowie i piękna sylwetka. Z raportu MultiSport Index 2020 wynika, że aż 79 proc. aktywnych, regularnie ćwiczących Polaków stwierdza poprawę samopoczucia i efektywności w pracy. 

Z przytoczonych danych statystycznych można także śmiało wnioskować, że do naszych ulubionych aktywności fizycznych należą zwłaszcza te, które możemy uprawiać na dworze. 

Buty do biegania – jak wysłać buty kurierem?

Bez wątpienia największą popularnością cieszy się bieganie. Wystarczy spojrzeć przez okno przy okazji ładniejszej pogody. Nic w tym dziwnego – bieganie to nie tylko skuteczny sposób na smukłą sylwetkę i zgubienie zbędnych kilogramów, ale także jeden z najtańszych sportów. Aby trenować bieganie wystarczy tak naprawdę para dobrych butów, to wszystko. Obecnie zakupy sportowych akcesoriów to nie problem – mnóstwo sklepów stacjonarnych oraz e-sklepów umożliwia ogromny ich wybór. Ale zakup dobrych butów do biegania, które będą właściwie amortyzować stopę – a więc i całe ciało, wcale nie jest prosty. 

Jeśli twój zakup obuwia sportowego do biegania okaże się nietrafiony, możesz sprzedać je w sieci: na portalu aukcyjnym (OLX, Allegro) lub w lokalnym marketplace w sieci społecznościowej (np. na Facebooku). W przypadku braku możliwości odbioru osobistego sprzedane właśnie obuwie sportowe możesz wysłać kurierem przez brokera kurierskiego Sendit.pl.

Aby wysłać buty sportowe kurierem wcale nie potrzeba wiele. Wystarczy umieścić je w opakowaniu producenta lub od razu bez oryginalnego pudełka umieścić w kartonie, który ma kształt prostopadłościanu. Wolne przestrzenie możesz uzupełnić za pomocą wypełniaczy. Tak przygotowaną i zabezpieczoną przesyłkę możesz bez obaw nadać kurierem za pośrednictwem Sendit.pl.

Miejski, elektryczny lub crossowy. Jak wysłać rower kurierem?

Drugą ulubioną aktywnością fizyczną wśród Polaków jest jazda rowerem. I da się to zauważyć podczas pięknej pogody, gdy całe rodziny tłumnie wyruszają na wycieczki rowerowe po miejskich parkach i lasach. Jazda rowerem pomaga w zgubieniu nadprogramowych kilogramów, wzmocnieniu mięśni nóg i pośladków, a także – zwiększa pojemność płuc i pojemność wyrzutową serca. Oznacza to większą wydajność organizmu i codzienny zastrzyk energii. 

Jaki rower wybrać? To zależy od tego, jak lubisz jeździć i gdzie lubisz jeździć. Osoby preferujące raczej spokojną jazdę po mieście czy parku powinny wybrać wygodny rower miejski. Z kolei wyczynowcy, uwielbiający zastrzyk adrenaliny podczas jazdy rowerem np. w górach powinni postawić na rower trekkingowy, o właściwych parametrach. 

Jeśli kupujesz nowy rower i nie do końca wiesz, co zrobić z poprzednim egzemplarzem, możesz sprzedać go w sieci. Rowery również można wysyłać kurierem, na przykład przez Sendit.pl. Więcej szczegółów dotyczących wysyłki roweru kurierem oraz zapakowania roweru do wysyłki znajdziesz w artykułach:

Przeczytaj także: Sprzęt do ćwiczeń – jak wysłać kurierem?

Kijki do nordic walking – jak wysłać kurierem?

Nordic walking, czyli potocznie spacer z kijkami, wywodzi się z Finlandii i początkowo był elementem zaawansowanego treningu fińskich narciarzy biegowych. Dziś przy pięknej pogodzie w lasach i parkach można spotkać miłośników tej formy aktywności fizycznej. Nordic walking, jeśli jest prawidłowo uprawiany, angażuje ponad 90 proc. mięśni ciała i jednocześnie odciąża stawy kolanowe oraz kręgosłup. Jest doskonałym sposobem na wzmocnienie mięśni i poprawę ogólnej kondycji ciała, ale też pozwala się zrelaksować, odprężyć i wbrew pozorom – odpocząć. 

Do nordic walking potrzebujesz wygodnych butów oraz specjalnych kijków. Te – w zależności od producenta oraz materiału wykonania – mogą kosztować od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych. Dlatego dobrą praktyką jest nabycie używanych kijków do nordic walking, zwłaszcza jeśli dopiero zaczynasz przygodę z tym sportem i jeszcze nie wiesz, czy wzajemnie się polubicie. Działa to także w drugą stronę – kijki do nordic walking, których już nie używasz, możesz sprzedać w sieci i wysłać za pośrednictwem Sendit.pl.

Jak wysłać kije do nordic walking kurierem? Złącz kije ze sobą i owiń folią bąbelkową, dzięki czemu nie uszkodzą się podczas transportu. Umieść tak przygotowany sprzęt sportowy w kartonie o kształcie prostopadłościanu i wypełnij puste przestrzenie wypełniaczami. Zmierz swoją paczkę i podaj jej wymiary oraz wagę w formularzu wyceny przesyłki na Sendit.pl, dzięki czemu dowiesz się, jaka firma kurierska obsłuży twoją wysyłkę. 

Podsumowanie

“W zdrowym ciele zdrowy duch”. To hasło nigdy nie straci na ważności, a od regularności ćwiczeń fizycznych i zdrowego odżywiania zależy długość i jakość naszego życia. Sprzęt sportowy – w zależności od przeznaczenia – potrafi jednak kosztować krocie. Poszukiwania butów do biegania, roweru czy innych akcesoriów możemy zacząć więc od portali ogłoszeniowych ze sprzętem używanym. W ten sposób nie tylko zaoszczędzimy finansowo, ale też przyczynimy się do ochrony środowiska naturalnego.