Czas dostawy standardowych przesyłek kurierskich na terenie Polski rzadko przekracza 2 dni robocze. Z tego względu większość klientów robiących zakupy w sieci lub nadających paczki do swoich znajomych i rodziny korzysta na ogół z tej budżetowej opcji. Kurierzy oferują dodatkowo przesyłki ekspresowe, które docierają do adresatów kolejnego dnia roboczego, a nawet w wybranych godzinach, na przykład do 9:00 rano lub do południa. Jeśli zaś chodzi o kurierów miejskich, możliwe są dostawy jeszcze tego samego dnia.

Nie wiesz kiedy taka usługa może być przydatna? Poznaj 8 przykładowych sytuacji, w których naprawdę warto skorzystać z ekspresowej przesyłki kurierskiej!

Zapomniane przedmioty

Wyobraź sobie, że wyjeżdżasz z domu na kilka dni, a w połowie drogi zdajesz sobie sprawę, że w Twojej kieszeni lub plecaku brakuje jednego z przedmiotów, z którymi zazwyczaj się nie rozstajesz. To samo może cię zresztą spotkać w trakcie powrotu od znajomych lub rodziny mieszkających na drugim końcu Polski.

Jeśli zgubą są okulary przeciwsłoneczne, kapelusz lub krawat, sprawa nie jest pilna, bo te przedmioty łatwo zastąpisz lub bez przeszkód poczekasz nieco dłużej na ich przybycie. Co innego w przypadku smartfona, regularnie zażywanych leków lub dokumentów tożsamości. W takiej sytuacji prawdopodobnie natychmiast wybierzesz ekspresową przesyłkę kurierską, żeby jak najszybciej odzyskać niezbędne przedmioty.

Natychmiastowa wysyłka dokumentów

Nawet w epoce internetu nie wszystkie sprawy niecierpiące zwłoki da się załatwić zdalnie drogą elektroniczną. Tradycyjny obieg papierowych dokumentów ma się dobrze, zwłaszcza kiedy wymagają złożenia pod nimi podpisu. Twoja sprawa urzędowa, bankowa lub medyczna będzie stała w miejscu, dopóki zainteresowana osoba nie otrzyma odpowiedniego dokumentu.

Czas i odległość stanowią w takich przypadkach barierę nie do przeskoczenia. Jeśli jednej z takich spraw nie może załatwić osobiście, w takim przypadku również warto rozważyć ekspresową przesyłkę kurierską. W dużych aglomeracjach z pomocą przyjdzie ci kurier miejski – w wykonaniu tych przewoźników usługi ekspresowe nabierają zupełnie nowego znaczenia, ponieważ przesyłka może dotrzeć do odbiorcy nawet w ciągu 2 godzin.

Prezent na specjalną okazję

Życie potrafi rzucać kłody pod nogi w najmniej spodziewanych momentach. Jeśli z wyprzedzeniem kupisz prezent urodzinowy, imieninowy lub walentynkowy dla bliskiej osoby i planujesz zobaczyć się z nią w związku z tą ważną okazją, może się zdarzyć, że tego dnia spotkanie w cztery oczy nie będzie wam dane. Może tak zdarzyć się na przykład ze względu na obowiązki zawodowe, chorobę lub inny przypadek losowy

W jaki sposób zrekompensować bliskiej osobie brak wizyty? Nic nie zastąpi osobistego spotkania, ale ekspresowa przesyłka kurierska sprawi, że przynajmniej upominek dotrze do adresata w odpowiednim momencie. W podobny sposób możesz również zrobić niespodziankę ukochanej osobie „wręczając” jej zdalnie bukiet kwiatów albo inny drobiazg podkreślający Twoje głębokie uczucie!

Szybka naprawa lub wymiana uszkodzonych przedmiotów

W Twoim samochodzie zepsuły się wycieraczki, nazajutrz zapowiada się ulewa, a w okolicy nie możesz znaleźć kompatybilnego egzemplarza? A może wkrótce odwiedzą cię znajomi, by wesoło spędzić wieczór przy konsoli, jednak gamepad akurat odmówił posłuszeństwa? „Złośliwość przedmiotów martwych” polega na tym, że potrafią zepsuć się w momencie, gdy są najbardziej potrzebne.

Ekspresowa przesyłka kurierska pomoże Ci w dokonaniu błyskawicznych zakupów. W ten sposób najszybciej, jak to możliwe wymienisz uszkodzone przedmioty codziennego użytku lub naprawisz niedziałające urządzenia. Odległość, jaka dzieli cię od sprzedawcy przestaje mieć znaczenie.

Wysyłka żywności o krótkim terminie przydatności do spożycia

Żywność o krótkiej dacie przydatności do spożycia stosunkowo rzadko jest transportowana kurierem. W końcu obecnie w niemal każdej miejscowości znajduje się przynajmniej kilka doskonale zaopatrzonych sklepów. Istnieją jednak smaki, których nic nie jest w stanie zastąpić. Wyśmienita kiełbasa przygotowana przez kuzyna ze wsi to tylko jeden z przykładów.

Jeśli nie możesz obejść się smakiem na samą myśl o kulinarnych specjałach, którym przebywanie poza lodówką nie służy najlepiej, zamówienie ekspresowej przesyłki kurierskiej bywa całkiem zasadne.

Dostawa zrealizowana w sobotę

Oferta ekspresowych przesyłek proponowanych przez przewoźników jest bardzo rozbudowana. Nie zawsze chodzi wyłącznie o dostarczenie paczki kolejnego dnia roboczego. Usługę może zamówić w wariancie z dostawą na konkretną godzinę a także w sobotę, gdy większość kurierów nie pracuje.

Istnieją sprawy niecierpiące zwłoki. Być może wyjeżdżasz na konferencję biznesową, a część niezbędnych materiałów pozostała przez pomyłkę w biurze? A może jeden z przedmiotów osobistych wspomnianych w punkcie pierwszym nieszczęśliwie pozostał w domu akurat w piątek? Ekspresowa przesyłka kurierska z dostawą na sobotę potrafi uratować nadawcę i odbiorcę w naprawdę podbramkowych sytuacjach.

Wysyłka bagażu podróżnego

Podróże pociągiem, samolotem lub autokarem rzadko przebiegają w pełni komfortowo, zwłaszcza kiedy do pokonania jest wiele kilometrów, a dodatkowo w grę wchodzą przesiadki. Bagaż podręczny w postaci jednej walizki na kółkach nie stanowi dużego obciążenia, ale nie zawsze da się w nim zmieścić wszystkie niezbędne przedmioty. Dobrym tego przykładem jest podróż na wakacje z małymi dziećmi, które nie poradzą sobie z własnym bagażem.

Ekspresowa przesyłka kurierska wykorzystywana do transportu bagażu podróżnego to dość rzadka praktyka, ale rozwiązanie w uzasadnionych sytuacjach ma swoich zwolenników. Zamówienie standardowej usługi nie gwarantuje jednak, że walizki dotrą na miejsce również szybko jak uczestnicy wyjazdu.

Spóźnione zaproszenie

Zwyczaj wręczania zaproszeń powoli zamiera, choć przy okazjach takich jak śluby, chrzciny czy pierwsze komunie nadal jest praktykowany i sytuacja długo się nie zmieni. Zaproszenia w formie papierowej często wręcza się również na firmowe eventy, targi branżowy i konferencje dodając wydarzeniom splendoru. Zdarzyło ci się pominąć przez pomyłkę jednego z adresatów, ale bardzo zależy ci na jego obecności na imprezie? Nic straconego! Ekspresowa przesyłka kurierska w postaci koperty z zaproszeniem dotrze do adresata już nazajutrz.

Lista sytuacji, w których warto skorzystać z ekspresowej przesyłki jest prawdopodobnie nieograniczona, podobnie jak zbiór niespodziewanych scenariuszy, które zwykło pisać życie. Jeśli znajdziesz się w jednej z nich, znajdź swojego kuriera i nadaj ekspresową przesyłkę na platformie Sendit. Dzięki temu nawet najbardziej nieprzewidywalne sytuacje przestaną być dla Ciebie problemem.