Oddział InPost Tarnów

InPost Tarnów

Tarnów to miasto w województwie małopolskim, leżące przy ujściu Białej do Dunajca. Obecnie liczba mieszkańców przekracza 110 tys. osób. Tarnów przyciąga turystów pięknymi zabytkami, takimi jak Ratusz, Dom Mikołajowski, Birma, Młyn Szancera, Ruiny zamku Tarnowskich czy zabudowa rynku Starego Miasta, gdzie został zachowany średniowieczny układ urbanistyczny oraz kamienice głównie z XIX wieku. Tarnów to również istotny ośrodek kulturalny, turystyczny i gospodarczy w województwie małopolskim.

Tarnów – transport i gospodarka

Tarnów jest węzłem komunikacyjnym przy autostradzie A4 oraz linii kolejowej E30. W Tarnowie krzyżują się dwie drogi krajowe, czyli nr. 73 oraz 94 węzeł A4 „Zgorzelec”. Dworzec kolejowy w Tarnowie jest stacją węzłową, gdzie spotykają się dwie użytkowane szlaki kolejowe. Zapewniają połączenie do Lwowa i Budapesztu. Tarnów jest ośrodkiem, w którym dominuje przemysł chemiczny (Grupa Azoty, Becker Farby Przemysłowe Sp. z o.o., Summit Packaging Polska Sp. z o.o.), spożywczym (Zakłady Mięsne „Mięstar” wchodzące w skład Grupy Sokołów, Zakłady Mleczarskie „Mlektar”, Zakłady Przemysłu Chłodniczego „Fritar”), materiałów budowlanych (Bruk-Bet) oraz maszynowy (Zakłady Mechaniczne Tarnów, Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Sprzętu Mechanicznego Sp. z o.o., Fabryka Silników Elektrycznych „Tamel”, Lenze Tarnów Sp. z o.o., Fabryka Maszyn Tarnów).

Tarnów przyciąga wielu turystów zainteresowanych wspaniałą architekturą. Znajdziemy tu zabytkowe bazyliki, kościoły i klasztory. Odpocząć można na terenie licznych parków oraz innych terenów zielonych np. Rezerwat przyrody Debrza, Kantoria, Lasek „Lipie”, Las „Sośnina” czy lasek Chyszowski. Turyści chętnie spacerują po historycznych dzielnicach Tarnowa – Śródmieście, Mościce, Chyszów, Strusina, Klikowa, Piaskówka, Krzyż, Zabłocie, Gumniska, Grabówka, Rzędzin.

Tarnów i dynamiczny rozwój małych przedsiębiorstw

Przedsiębiorstwa o stabilnej pozycji rynkowej zapewniają miejsca pracy dla mieszkańców Tarnowa i okolic. Funkcjonują tu również 2 galerie handlowe, 2 centra handlowe, 6 domów handlowych oraz liczne hipermarkety i supermarkety. Coraz więcej sklepów stacjonarnych na terenie Tarnowa przenosi swoje biznesy do przestrzeni internetowej lub działa zarówno stacjonarnie i w internecie wysyłając paczki m.in. przez kurierów lub InPost. To dla mieszkańców Tarnowa duża szansa na wzbogacenie się poprzez handel internetowy. Każdy biznes wymaga inwestycji, w przypadku sklepów internetowych konieczna jest inwestycja w towar, utrzymanie witryny, reklamę oraz oczywiście usługi kurierskie lub InPost.

Przedsiębiorcy chcą zaoferować swoim klientom jak najniższe ceny dostawy zamówionych produktów, co często przekłada się na coraz większe zyski. Dobrym pomysłem jest organizacja promocji polegających na darmowej dostawie za pomocą np. paczkomatów InPost. Firmy funkcjonujące w Tarnowie szukają jednocześnie oszczędności. Ceny wysyłek paczek u tradycyjnych kurierów są wciąż wysokie w porównaniu do InPost. Odpowiadając na potrzeby przedsiębiorców powstał portal wysyłkowy Sendit, który daje możliwość porównania cen usług kurierskich oraz paczkomatów InPost i wybór najbardziej atrakcyjnej oferty. Szczególnie często wybieraną firmą jest InPost, która oferuje nawet dwukrotnie niższe ceny od kurierów, działających na terenie Polski.

Usługi kurierskie i paczkomaty InPost – jak tanio wysyłać paczki?

Paczkomaty InPost to duża oszczędność nie tylko dla przedsiębiorców, ale również osób prywatnych. Proces nadania paczki z InPost oraz warunki są bardzo proste. Nie ma konieczności podpisywania umowy, jak w przypadku tradycyjnych kurierów. Na portalu Sendit można skorzystać z jednego z najtańszych przewoźników, czyli InPost. Jak nadać paczkę z InPost? Wystarczy jedynie zarejestrować się na portalu Sendit, wybrać opcję wysyłki za pomocą paczkomatów oraz wpisać adres nadawcy i odbiorcy. W tym przypadku bardzo ważny jest również wybór paczkomatu nadawcy i odbiorcy w mieście Tarnów lub innego na terenie Polski. Następnie należy uzupełnić pola formularzu dotyczące gabarytów paczki wysyłanej przez paczkomaty InPost. Bardzo ważne, aby paczka nie przekraczała 25 kilogramów oraz wymiarów 41x38x64 cm.

Paczkomaty InPost – główne korzyści

Przesyłki nadawane w paczkomacie InPost są standardowo ubezpieczone do kwoty 500 zł, jednak w razie potrzeby można rozszerzyć do nawet 20 tys. złotych. Kolejną dobrą wiadomością dla przedsiębiorców jest również możliwość integracji Sendit ze sklepem internetowym lub kontem na Allegro. Nie ma wówczas konieczności wypełniania formularza za każdym razem. Dane nadawcy i odbiorcy pobierają się automatycznie. To duże ułatwienie dla firm. Mogą one zaoszczędzić nie tylko cenny czas, ale również pieniądze, wysyłając paczki za pośrednictwem Sendit i InPost.

© Sendit S.A.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu | Informacja o cookies