Oddział InPost Rybnik

 

InPost Rybnik


Dobrze zurbanizowany i mający ogromne znaczenie gospodarcze Śląsk stanowi jeden z najważniejszych rynków kurierskich w naszym kraju. Rybnik jako jego część nie jest pod tym względem wyjątkiem. W mieście znajdziemy wiele paczkomatów InPost, a pełne ręce roboty mają tutaj także inne firmy świadczące usługi kurierskie. InPost stanowi tańszą alternatywę, jeśli chodzi o przesyłki krajowe, ponieważ nadanie i odbiór w paczkomacie znacząco redukują cenę usługi. Takie miasta jak Rybnik i ich mieszkańcy potrzebują oszczędności. Z tego względu utworzyliśmy serwis Sendit. Za jego pośrednictwem klient może porównać oferty wielu renomowanych firm kurierskich, a także InPost w jednym miejscu i wybrać tę najkorzystniejszą. Paczki opuszczają Rybnik sprawnie, a klienci Sendit uzyskują korzystne rabaty cenowe, dzięki czemu stawki są niższe od rynkowych. W jaki sposób korzystać z platformy, by nadać paczkę w Rybniku?

Rybnik – ważny rynek usług kurierskich


W mieście Rybnik działa między innymi Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna oraz Rybnicka Strefa Aktywności Gospodarczej. Obecnie wciąż czynne pozostają dwie kopalnie, jednak dzięki stosunkowo dobrym warunkom do rozwoju biznesu, rozwijają się tu nowoczesne gałęzie przemysłu, jak również handel i usługi. Rybnik stanowi między innymi ważny ośrodek produkcji maszyn na mapie Polski. Liczba mieszkańców wynosi 140 tysięcy. Te wszystkie czynniki sprawiają, że Rybnik jest jednocześnie ważnym punktem na mapie usług kurierskich, a także paczkomatach świadczonych przez InPost. Korzystają z nich zarówno znajdujące się w Rybniku przedsiębiorstwa, jak i lokalni mieszkańcy, nadający swoje prywatne przesyłki. InPost obejmuje swoim zasięgiem całą Polskę, dlatego z jego usług można korzystać bez ograniczeń. Poza tym InPost prezentuje się atrakcyjnie pod względem ceny w porównaniu do tradycyjnych kurierów dostarczających paczki i palety prosto do adresata.

Dokonały sposób na tańsze wysyłki – paczkomaty InPost i kurierzy


Pod względem niższych stawek za usługi kurierskie dotychczas w lepszej pozycji stały duże firmy, których siedzibę stanowi Rybnik. Takie przedsiębiorstwa mogą z wyprzedzeniem planować swoje zapotrzebowanie na wolumen paczkowy i w ten sposób podpisywać z kurierami korzystne umowy. Pozostali klienci z Rybnika mieli do dyspozycji stawki rynkowe za wysyłki kurierskie i korzystanie z paczkomatów InPost. Serwis Sendit zmienił tę postać rzeczy. Każdy klient z Rybnika może korzystać z preferencyjnych stawek oferowanych przez naszych partnerów – jednym z nich jest InPost. Na stronie znajduje się porównanie ofert wiodących przewoźników już na etapie nadawania paczki. Takie rozwiązanie wyrównuje szanse dużych i małych firm zajmujących się handlem wysyłkowym i nie tylko. Zwykli mieszkańcy Rybnika także składają zamówienia na preferencyjnych, a co ważne elastycznych zasadach.

Korzystanie w platformy Sendit w mieście Rybnik


Klienci z Rybnika, w którym nie brakuje paczkomatów InPost, muszą jedynie założyć konto na platformie Sendit. Jeśli są zdecydowani na paczkomat, formularz jest uproszczony. Podajemy w nim dane kontaktowe nadawcy i odbiorcy. Na mapach znajdujemy paczkomaty odbiorcze u nadawcze InPost, a następnie potwierdzamy zamówienie usługi. Paczki InPost nie mogą przekraczać wymiarów podanych na naszej stronie. Obowiązuje je także limit wagowy wynoszący 25 kg. InPost bezpłatnie ubezpieczona swoje przesyłki na kwotę 500 zł. Jeśli z Rybnika wysyłana jest bardzo wartościowa przesyłka, tę sumę można podwyższyć do aż 20 000 zł. Wiele spośród punktów InPost realizuje dodatkowo przesyłki za pobraniem, co dla niektórych klientów bywa szalenie istotne. Rozliczenie następuje bardzo szybko.

Jakie są dodatkowe korzyści z używania Sendit do nadawania paczek InPost i wysyłek kurierskich?


Jednak niskie ceny, to nie jedyna zaleta z powodu, której klienci InPost doceniają platformę Sendit. Bardzo ważny jest brak konieczności deklarowania wolumenu paczkowego i podpisywania umowy. Niższe ceny za usługi InPost i tradycyjnych kurierów są dostępne dla wszystkich, jednak im zamówienie jest większe, tym proporcjonalnie klient płaci mniej. Rozliczenie za usługi może odbywać się co miesiąc. Z kolei sklepy internetowe, których siedzibą jest Rybnik korzystają z opcji zintegrowania platformy ze swoją stroną internetową, albo kontem na portalu Allegro.
 

© Sendit S.A.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu | Informacja o cookies