Oddział DPD Piła

DPD Piła

Piła to czwarte co do wielkości miasto w Wielkopolsce położone na pograniczu Pojezierza Wałeckiego i Pojezierza Krajeńskiego. Ponad połowę miasta zajmują tereny zielone. W mieście znajdziemy wiele zabytków, parków, pomników, jezior i szlaków rowerowych. Piła sprzyja nie tylko rekreacji, ale również prowadzeniu biznesu. Rozkwit przedsiębiorstw działających w handlu internetowym oraz oddziały renomowanych firm kurierskich (np. DPD) mają duży wpływ na podwyższającą się jakość życia w mieście Piła.

Piła – gospodarka i transport

Piła jest jednym z czterech głównych ośrodków gospodarczych w województwie Wielkopolskim. Najwięcej przedsiębiorstw zarejestrowanych w mieście prowadzi działalność w zakresie handlu i napraw, a także w obszarze obsługi nieruchomości i firm, budownictwa i przetwórstwa przemysłowego. Największym przedsiębiorstwem w Pile jest Philips Lighting Poland S.A., dające zatrudnienie 5239 osobom. Obwodnica w ciągu dróg krajowych nr. 10 i 11 pozwoliło na wprowadzenie ruchu tranzytowego. Dobre połączenie z resztą kraju jest znaczące szczególnie dla firm kurierskich (np. DPD). W Pile wciąż powstają nowe przedsiębiorstwa działające w obrębie handlu wysyłkowego. 

Piła – usługi kurierskie DPD

Wzrost liczby przedsiębiorstw w branży e-commerce wpływa na zapotrzebowanie na firmy kurierskie (w tym DPD) o zasięgu krajowym i międzynarodowym. Coraz bardziej wymagający klienci oczekują od kurierów atrakcyjnych warunków współpracy, w tym niskich cen, dużego bezpieczeństwa, terminowości i wysokiej jakości usług. Rozwój nowych technologii znacząco wpłynął na przedsiębiorców. Przenoszą oni swoje biznesy do przestrzeni internetowej, często ograniczając koszty związane z wynajmem lokalu o atrakcyjnym położeniu. W tym przypadku nie liczy się lokalizacja, a zadowolenie klientów z zakupów na odległość, co wiąże się oczywiście z wysokiej jakości towarem oraz oczywiście terminowością dostaw w obrębie miasta Piła oraz na terenie całej Unii Europejskiej. W Pile funkcjonuje kilku renomowanych kurierów, znajduje się tu również oddział DPD. Obsługa firm kurierskich ma duże znaczenie dla rozwoju biznesu w Pile. Przedsiębiorstwa wysyłkowe nie mogą pozwolić sobie na niedostarczenie paczek w terminie czy zagubienie przesyłek. 

Jak tanio wysyłać paczki z DPD?

Nie tylko przedsiębiorstwa funkcjonujące w Pile oczekują dobrej obsługi przez firmy kurierskie, takie jak DPD, ale również osoby prywatne. Przedsiębiorcy wysyłający dużą liczbę paczek i listów mogą liczyć na atrakcyjne ceny, a co za tym idzie spore oszczędności. Wystarczy, że podpiszą umowę z danym kurierem np. DPD, deklarując miesięczny wolumen paczkowy. A jak przedstawia się sytuacja z osobami prywatnymi? Większość z nich nie wie w jaki sposób zaoszczędzić na przesyłkach, ponosząc wyższe koszty niż firmy. Nie podpisują umowy z firmami kurierskimi, takimi jak DPD i nie zawsze mogą określić liczbę wysyłanych paczek w skali miesiąca. Idealnym rozwiązaniem zarówno dla przedsiębiorstw, jak i osób prywatnych jest platforma Sendit. Dlaczego warto z niej korzystać? Ani firmy, ani klienci indywidualni nie podpisują umowy z kurierami (np. DPD), funkcjonującymi w mieście Piła. Nie muszą również określać minimalnej liczby paczek wysyłanej w skali miesiąca przez DPD. Sendit to innowacyjna platforma, która nie dość, że oferuje jasne warunki współpracy, to jeszcze pozwala znacznie zredukować koszty związane z wysyłaniem paczek i listów.  

Jak działa platforma Sendit?

Sposób funkcjonowania strony jest bardzo prosty. Mogą z niej korzystać przedsiębiorstwa i osoby prywatne, które nadają paczki m.in. w mieście Piła za pośrednictwem DPD. Aby skorzystać z usług firmy kurierskiej (np. DPD) wystarczy zarejestrować się na portalu Sendit i postępować według wskazówek. Chcąc wysłać paczkę, klient wypełnia krótki formularz, który następnie należy wydrukować i dołączyć do paczki. Muszą znaleźć się w nim podstawowe informacje, takie jak dane odbiorcy i nadawcy, wielkość, waga i wymiary paczki. Dostępne są również opcje dodatkowe, takie jak dostawa w przyspieszonym terminie lub ubezpieczenie na wyższą niż standardowo kwotę. Kurierzy DPD na Sendit oferują darmowe ubezpieczenie do kwoty 500 zł. Przechodząc do kolejnych kroków wysyłki paczki przez Sendit ukażą nam się ceny dostawy przez kilka renomowanych firm kurierskich, jedną z nich jest oczywiście DPD. Wystarczy wybrać satysfakcjonującą nas cenę i umówić się z kurierem, który ma oddział w mieście Piła. Oprócz dużych oszczędności, Sendit we współpracy z DPD oferuje dodatkowe korzyści dla firm. Są to m.in. możliwość zintegrowania platformy z Allegro oraz sklepem internetowym, co z pewnością przyspieszy proces nadawania paczek.

 

© Sendit S.A.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu | Informacja o cookies