Oddział DPD Olsztyn

 

Kurier DPD Olsztyn

Zamieszkany przez ponad 170 tys. mieszkańców Olsztyn to największe miasto Warmii i Mazur, a jednocześnie stolica województwa. Miasto jest ważnym węzłem kolejowym i drogowym łączącym region z pozostałymi częściami Polski i Europy. Nie opodal miasta zlokalizowany jest międzynarodowy port lotniczy Olsztyn Szymany. Swój odział ma tutaj między innymi znana na polski rynku firma kurierska DPD. Olsztyn to miasto, w którym stale rośnie zapotrzebowanie na usługi kurierskie świadczone przez DPD i inne firmy. Korzystają z nich zarówno lokalni przedsiębiorcy, jak i mieszkańcy Olsztyna i okolic. Platforma Sendit powstała po to, by mieszkańcy takich miast jak Olsztyn, a także klienci biznesowi mieli dostęp do korzystnych cen przesyłek kurierskich realizowanych przez wiodące firmy i DPD. Jak działa nasz portal i dlaczego warto z niego korzystać?

Olsztyn – ważny ośrodek, również na rynku przesyłek kurierskich

Miasto Olsztyn to stolica jednego z najpiękniejszych regionów naszego kraju, krainy wielkich jezior. Miasto ma jednak znaczenie nie tylko turystyczne. Po pierwsze jest ważnym dla regionu węzłem kolejowym i drogowym, a w przyszłości coraz większą rolę zacznie odgrywać lotnisko Olsztyn Szymany. Poza tym w Olsztynie działa wiele ważnych dla polskiej gospodarki przedsiębiorstw. Przede wszystkim od lat miasto stanowi najważniejszy w Polsce ośrodek przemysłu oponiarskiego. Dużą role w lokalnej ekonomii odgrywają także przemysł meblowy, drzewny i spożywczy. Zarówno lokalni mieszkańcy i biznes tworzą wysokie zapotrzebowanie na profesjonalne usługi kurierskie. W mieście działa popularny kurier DPD oraz inne firmy odgrywające dużą rolę na Polskim rynku. Posiadanie własnej floty samochodowej nie zawsze jest opłacalne, zwłaszcza gdy chodzi o wysyłkę niewielkich paczek do równych destynacji. Kurierzy tacy jak DPD wypełniają tę lukę, także w Olsztynie.

DPD i inni kurierzy w konkurencyjnej cenie

Wielkie przedsiębiorstwa, których siedzibą lub ważnym odziałem jest właśnie Olsztyn mogą bez problemu wynegocjować korzystne stawki we współpracy firmami kurierskimi takimi jak DPD. Planując swoje działania z wyprzedzeniem określają zapotrzebowanie i podpisują umowy z firmami kurierskimi. Mniejsi przedsiębiorcy i klienci indywidualni zamieszkujący Olsztyn byli do tej pory skazani na regularne stawki z cennika DPD. Platforma Sendit wyrównuje szanse, ponieważ dzięki partnerstwu z firmami kurierskimi, w tym DPD również korzysta z niższych cen, które udostępnia swoim klientom. Kuriera DPD lub usługę innej firmy można z łatwością zamówić online w Olsztynie lub innymi mieście regionu. Usługa jest realizowana dokładnie tak samo, jednak klient może liczyć na porównanie ofert kilku firm i wybranie najbardziej korzystnej, na przykład DPD.

W jaki sposób paczki opuszczają Olsztyn za sprawą portalu Sendit?

W jakiś sposób zamówić kuriera DPD lub innego w Olsztynie? To bardzo proste. Wystarczy założyć profil na naszej stronie i podać swoje dane nadawcy. Podając adres odbiorcy możemy go zapisać, by w przyszłości przyspieszyć wysyłki i wybierać odbiorców z listy. Gabaryty paczki i jej wagę uzupełnia się dokładnie tak samo jak na stronie DPD i innych firm kurierskich. Należy również podać rodzaj opakowania towaru przygotowanego w paczce lub na palecie. Ułatwi to pracę kurierowi DPD i będzie miało znaczenie przy wycenie usługi. Później kurier przyjedzie po paczkę, która następnie opuści Olsztyn i trafi do nadawcy w Polsce lub innym państwie Unii Europejskiej.

Dlaczego warto zamawiać DPD w ten sposób?

Niższa cena to nie jedyne udogodnienie dla klientów DPD z Olsztyna korzystających z Sendit. Naszą platformę można łatwo zintegrować z własnym sklepem internetowym lub kontem na portalu Allegro, dzięki czemu zamawianie usługi stanie się jeszcze szybsze. Ponadto nie jest konieczne podpisywanie umowy i podawanie zapotrzebowania z wyprzedzeniem. Jednocześnie klienci, którzy wysyłają przez DPD więcej paczek, mogą liczyć na jeszcze niższe ceny proporcjonalnie do wielkości przesyłek paczkowych lub paletowych. W przypadku DPD możliwy jest także wybór dodatkowego ubezpieczenia paczki opuszczającej Olsztyn, jak również przyspieszona dostawa.
 

© Sendit S.A.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu | Informacja o cookies