Cennik usług Sendit

Cennik DPD - Holandia

Informacje podstawowe

Przesyłki doręczane na terenie Unii Europejskiej.

Czas tranzytu uzależniony jest od kraju przeznaczenia.

Przesyłki standardowe, zawierające wyłącznie elementy o wadze do 30 kg. Maksymalna dopuszczalna długość paczki wynosi 175 cm, a dopuszczalna suma długości i obwodu – 300 cm.
Do każdej przesyłki obliczana jest waga wymiarowa (długość x szerokość x wysokość [cm] / 6000).
Gdy waga gabarytowa (wymiarowa) jest wyższa niż 10 kg cena będzie naliczana w oparciu o wagę gabarytową.

Baza formatów międzynarodowych kodów pocztowych.

W usłudze międzynarodowej DPD przyjmowane są do transportu tylko paczki standardowe (opis paczek niestandardowych).

Uwaga! W przypadku nadania paczki niestandardowej, naliczona zostanie opłata dodatkowa.

Wszystkie przesyłki są ubezpieczone do 1000 zł.
Możliwe jest wykupienie ubezpieczenia do kwoty 50 000 zł za dodatkową opłatą.

W przypadku niektórych regionów Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Grecji, Hiszpanii, Holandii, Niemiec, Szwecji i Włoch do ceny przesyłki DPD należy doliczyć opłatę strefową. Kody pocztowe objęte dopłatą strefową znajdują się w Tabeli opłat dodatkowych DPD.

DPD nie dostarcza i nie odbiera przesyłek z następujących miejsc: Hiszpania – Ceuta, Melilla, Wyspy Kanaryjskie, Niemcy – Büsingen, Wielka Brytania – Offshores, Włochy – Campione d’Italia, Livigno, San Marino, Watykan.

Usługi dodatkowe

 1. Ubezpieczenie – wszystkie przesyłki są ubezpieczone do 1000 zł. Możliwe jest wykupienie ubezpieczenia do kwoty 50 000 zł za dodatkową opłatą.
 2. Zwrot przesyłki niedoręczalnej – zwrot do nadawcy przesyłki, której doręczenie było niemożliwe z przyczyn niezależnych od przewoźnika, np. z powodu odmowy przyjęcia lub uiszczenia kwoty pobrania, błędnego lub nieistniejącego adresu podanego w liście przewozowym.
  Opłata pobierana jest również w przypadku gdy Nadawca zrezygnuje z odbioru paczki zwrotnej.
  Do ceny za zwrot przesyłki doliczana jest opłata za ubezpieczenie zgodnie z cennikiem.
 3. Potwierdzenie doręczenia – potwierdzenie w wersji elektronicznej lub papierowej, opłata naliczana jest zgodnie z cennikiem.
 4. Nadanie przesyłki niezgodnej ze zleceniem – w przypadku przekazania kurierowi przesyłki niezgodnej ze złożonym zleceniem naliczona zostanie opłata zgodnie z regulaminem i cennikiem.
 5. Przepakowanie – DPD zastrzega sobie prawo do przepakowania Paczek, które tego wymagają, czyli są m. in. uszkodzone, nieprawidłowo zapakowane, zagrażające uszkodzeniu sortera lub uszczerbkiem na zdrowiu pracowników je obsługujących, w tym uniemożliwiające bezpieczny przewóz i wydanie Odbiorcy.
 6. Paczka dłużycowa – dopłata za nadanie paczki dłuższej niż 250 cm (maksymalnie 500 cm) oraz paczki o sumie wymiarów większej niż 300 cm (maksymalnie 560 cm z zastrzeżeniem, że bez względu na długość paczki suma pozostałych boków nie może być większa niż 60 cm.
 7. Procedura reklamacyjna – w przypadku reklamacji usługi Przewoźnika, zgłoszenie należy kierować zgodnie z zasadami opisanymi w Dziale Reklamacje (https://www.sendit.pl/artykul/reklamacje)