Cennik Standard

Cennik dla klientów indywidualnych

Wszystkie cenniki mają charakter orientacyjny. Dokładną wycenę Twojej przesyłki poznasz po zalogowaniu. Jesteś klientem biznesowym? Zarejestruj się i poznaj cennik specjalnie dla Twojej firmy.

Załóż darmowe konto
Nadajesz przesyłkę międzynarodową? Potrzebujesz wysłać towar na palecie? Zaloguj się i sprawdź koszty.

Cennik UPS Access Point

Niniejszy cennik ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego. Dokładną wycenę Twojej przesyłki poznasz po zalogowaniu.

W skrócie o UPS Access Point

UwagaNadanie w dowolnym punkcie Access Point
Kluczowe elementy oferty
 • Dostarczenie w 1-2 dni
 • Pełen tracking
 • Wliczone ubezpieczenie do 323 zł
Opcjonalne usługi dodatkowe
 • Przesyłka pobraniowa do 4000 zł
 • Ubezpieczenie do 4000 zł
 • Powiadomienia SMS i e-mail
Ograniczenia
 • Maksymalna waga paczki: 20 kg
 • Konieczne jest wydrukowanie listu przewozowego i protokołu odbioru
Nadaj z Apaczką przesyłkę UPS Access Point

Prowadzisz działalność gospodarczą?

Ten cennik został przygotowany dla klientów indywidualnych. Poznaj specjalną ofertę dla biznesu.

Informacje podstawowe

Przesyłki zawierające wyłącznie elementy o wadze do 20 kg, nadawane w dowolnym punkcie Access Point.
Przesyłki doręczane są planowo w następnym dniu roboczym na terenie całego kraju.
Maksymalna dopuszczalna długość paczki wynosi 97 cm, a dopuszczalna suma długości i obwodu – 300 cm.
Dla każdej przesyłki jest obliczana waga wymiarowa (długość x szerokość x wysokość [cm] / 5000). Kategoria wagowa jest ustalana według wyższej wagi (rzeczywistej lub wymiarowej). Opłata naliczana jest jednakowo dla każdego elementu przesyłki. Za każdy element niestandardowy naliczana jest dodatkowa opłata zgodnie z cennikiem.
Wszystkie przesyłki ubezpieczone są do 323 zł.
Nadanie przesyłki tego samego dnia zależne jest od godziny doręczenia paczki do punktu Access Point. Godziny graniczne dla danego punktu prezentowane są w formularzu nadania.

Usługi dodatkowe

Ubezpieczenie – wszystkie przesyłki są ubezpieczone do 323 zł. Możliwe jest wykupienie ubezpieczenia do kwoty 4 000 zł za dodatkową opłatą.
Pobranie (COD) – pobranie od odbiorcy ustalonej przez nadawcę kwoty.

 • Maksymalna kwota pobrania wynosi 4 000 zł.
 • Kwotę pobrania przelewamy na rachunek klienta w ciągu średnio 2-4 dni roboczych od daty przekazania pieniędzy kurierowi.
Elementy niestandardowe – przesyłki, które z powodu nietypowego kształtu lub opakowania są trudniejsze w przewozie i sortowaniu, i z tego tytułu naliczana jest za nie opłata dodatkowa. Do elementów niestandardowych są zaliczane przedmioty:

 • których najdłuższy bok przekracza 97 cm lub drugi dłuższy bok przekracza 76 cm;
 • o kształcie innym niż prostopadłościan;
 • o nieregularnym kształcie uniemożliwiającym stabilne ułożenie na płaskiej powierzchni;
 • opakowane w zewnętrzne kontenery wysyłkowe wykonane z metalu lub drewna;
 • o kształcie cylindrycznym, takie jak: beczki, bębny, wiadra, które nie są całkowicie zamknięte w opakowaniu zewnętrznym z tektury falistej;
 • o kształcie okrągłym, owalnym, nieregularnych kształtach, z wystającymi elementami;
 • o lepkiej powierzchni, uniemożliwiającą swobodne zsuwanie się;
 • których zawartość stanowią luźne, ciężkie elementy lub płyny (w tym chemikalia);
 • które nie mogą być sortowane za pomocą sortera mechanicznego ze względu na rozmiar, nieregularny kształt lub delikatną zawartość (w tym paczki z oznaczeniem „Ostrożnie”);
 • których zgodnie z etykietą kierunkową („Góra-dół”), najdłuższy bok nie jest podstawą paczki;
 • opony, które nie są całkowicie zamknięte w opakowaniu zewnętrznym z tektury falistej;
 • paczki składające się z dwóch odrębnych części połączonych w jedną całość np. za pomocą folii stretch, taśmy;
 • paczki owinięte folią stretch – sytuacja kiedy folia wywołuje zniekształcenie opakowania lub uniemożliwia swobodne przesuwanie paczki na sorterze.

UwagaPrzewoźnik może także naliczyć dodatkową opłatę za obsługę dla każdej paczki, która w jego ocenie będzie wymagała specjalnej obsługi.

Powiadomienie e-mail/SMS – wysłanie automatycznej wiadomości na adres e-mail lub telefon komórkowy nadawcy i odbiorcy. Powiadomienie będzie informować o najważniejszych etapach przesyłki. Każda wiadomość zawiera pełne informacje potrzebne do podjęcia stosownych działań. Przykładowo, wybór powiadomienia e-mail dla odbiorcy o wydaniu kurierowi przesyłki spowoduje wysłanie do niego wiadomości m.in. z: numerem listu przewozowego, informacją o nadawcy i datą planowanego doręczenia paczki. Istnieje możliwość wyboru: formy (e-mail, SMS), adresata powiadomienia (nadawca, odbiorca) i zdarzeń (wydanie kurierowi przesyłki w celu doręczenia do adresata, dotarcie przesyłki do docelowego terminalu – w przypadku odbioru osobistego, odmowa przyjęcia przez odbiorcę, awizowanie przesyłki). Usługa powiadomień SMS dostępna jest tylko w przypadku transportu krajowego.
Nadanie przesyłki niezgodnej ze zleceniem – w przypadku przekazania kurierowi przesyłki niezgodnej ze złożonym zleceniem naliczona zostanie opłata zgodnie z regulaminem i cennikiem Przewoźnika realizującego zlecenie.
Zwrot przesyłki niedoręczalnej – zwrot do nadawcy przesyłki, której doręczenie było niemożliwe z przyczyn niezależnych od przewoźnika, np. z powodu odmowy przyjęcia lub uiszczenia kwoty pobrania, błędnego lub nieistniejącego adresu podanego w liście przewozowym. Opłata pobierana jest również w przypadku gdy Nadawca zrezygnuje z odbioru paczki zwrotnej.

Dostawa w sobotę – usługa dostarczenia przesyłki w sobotę.
Usługa może być zlecona wyłącznie w momencie nadawania przesyłki i realizowana jest:
– tylko w niektórych lokalizacjach, np. dużych miastach,
– na wybrane kody pocztowe. Przed złożeniem zamówienia upewnij się, że kod pocztowy odbiorcy jest dostępny dla usługi “dostarczenie przesyłki w sobotę” (https://wwwapps.ups.com/ctc/request?loc=pl_PL),
– podlega dodatkowej opłacie.


Doręczenie w strefie rozszerzonej – opłata dodatkowa za doręczenie w obszarze leżącym poza standardową strefą świadczenia usług (dotyczy przesyłek krajowych).

Do kosztu każdej przesyłki odbieranej lub/i doręczanej w obszarach leżących poza standardową strefą świadczenia usług UPS będzie doliczana dopłata dodatkowa. W zależności od możliwości dotarcia
obsługiwane lokalizacje są klasyfikowane jako strefy rozszerzone lub obszary odległe. Jeżeli zarówno miejsce odbioru jak i doręczenia znajdują się w strefie rozszerzonej lub w obszarze odległym, to do kosztu przesyłki zostanie doliczona opłata dodatkowa. Informację, czy opłata ta ma zastosowanie do określonej lokalizacji można znaleźć na stronie www.ups.com/pl/.

Przeadresowanie – dyspozycja zmiany adresu doręczenia.
List ręczny – wygenerowanie i umieszczenie na przesyłce etykiety pobranej z naszego systemu jest konieczne, aby uniknąć dopłat związanych z ręcznym wypisaniem listu przewozowego przez kuriera, a także dodatkowych opłat naliczonych bezpośrednio przez przewoźnika.
W sytuacji, kiedy nadawca nie umieści na przesyłce listu przewozowego pobranego z sendit.pl kurier może wypisać list ręczny, jednak za dane w nim zawarte (kwota pobrania bądź nr rachunku) odpowiada nadawca przesyłki i poświadcza ich prawidłowość podpisem.
List wypisany przez kuriera:

 • na firmę sendit.pl wiąże się z dodatkową opłatą naliczaną przez serwis sendit.pl lub / i przewoźnika.
 • bez wskazania płatnika, wiąże się z obciążeniem, najczęściej odbiorcy. Opłata za przesyłkę wg stawek standardowych przewoźnika.  
Weryfikacja adresu – jeżeli w adresie został popełniony błąd, a prawidłowy adres znajduje się w tym samym kraju przeznaczenia, UPS podejmie wszelkie możliwe wysiłki, aby ustalić prawidłowy adres i dostarczyć przesyłkę.

Procedura reklamacyjna – w przypadku reklamacji usługi Przewoźnika, zgłoszenie należy kierować zgodnie z zasadami opisanymi w Dziale Reklamacje (https://www.sendit.pl/artykul/jak-zlozyc-reklamacje-i-sprawdzic-jej-status ).


Towary zakazanelista towarów wyłączonych z transportu.


UPS Access Point

UPS to sprawdzona, popularna na całym świecie, w tym w Polsce firma kurierska. UPS Access Point stanowi kolejną usługę w ofercie tego doświadczonego kuriera. Atrakcyjne ceny, gwarancja, że przesyłka kurierska dotrze na czas i możliwość śledzenia paczki to duże zalety tego przewoźnika.

Zamówienie kuriera UPS Access Point w kilku krokach

W usłudze UPS Access Point paczka trafia do odbiorcy za pośrednictwem kuriera, jednak w tym przypadku należy ją dostarczyć do punktu. Dlatego cennik usług kurierskich jest niższy. Paczki mogą ważyć maksymalnie 20 kilogramów. Cena przysyłki kurierskiej jak zawsze zależy natomiast od jej rozmiarów oraz wagi. Długość pojedynczej paczki w UPS Access nie może przekroczyć 97 cm, a suma długości i obwodu 330 cm. Ostatecznie cennik przesyłek kurierskich opiera się na przedziałach wagowych. Aby paczka trafiła do odbiorcy w terminie, nadawca musi ją dostarczyć odpowiednio wcześnie do punktu UPS Access Point. Cena usługi w ramach UPS Access Point uwzględnia ubezpieczenie w wysokości do 323 zł.

Atrakcyjny cennik UPS Access Point

W jaki sposób nadawać paczki w UPS Access Point jeszcze taniej? Wystarczy skorzystać z portalu Sendit. UPS Access Point to jedna z usług naszych partnerów. W Sendit możliwe jest nie tylko porównanie wielu ofert, ale również uzyskanie rabatu. Ceny przesyłek kurierskich są tym niższe, im więcej klient zamawia w danym przedziale czasowym. Przesyłki kurierskie na Sendit są bardzo opłacalną opcją, a usługa nie różni się niczym od standardowej UPS Access Point.