Cennik dla klientów indywidualnych

Wszystkie cenniki mają charakter orientacyjny. Dokładną wycenę Twojej przesyłki poznasz po zalogowaniu. Jesteś klientem biznesowym? Zarejestruj się i poznaj cennik specjalnie dla Twojej firmy.

Załóż darmowe konto
Nadajesz przesyłkę międzynarodową? Potrzebujesz wysłać towar na palecie? Zaloguj się i sprawdź koszty.

Kurier UPS - cennik paczek

Niniejszy cennik ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego. Dokładną wycenę Twojej przesyłki poznasz po zalogowaniu.

UPS - informacje podstawowe

UwagaOdbiór przesyłek planowany jest na następny dzień roboczy po złożeniu zlecenia.
Kluczowe elementy oferty
 • Dostarczenie w 1 dzień roboczy
 • Pełen tracking
 • Przesyłki paletowe
Opcjonalne usługi dodatkowe
 • Przesyłka pobraniowa do 11000 zł
 • Ubezpieczenie do 50000 zł
 • Powiadomienia SMS i e-mail
Podjęcie przesyłki
Odbiór przesyłek przez kuriera w dni robocze w godzinach 10:00-18:00
Ograniczenia
 • Maksymalna waga paczki: 70 kg
 • Maksymalna waga palety: 1000 kg
 • Konieczne jest wydrukowanie listu przewozowego i protokołu odbioru
Nadaj z Apaczką przesyłkę UPS

Prowadzisz działalność gospodarczą?

Ten cennik został przygotowany dla klientów indywidualnych. Poznaj specjalną ofertę dla biznesu.

UPS – wymiary paczki

UPS – kalkulator przesyłek

Przesyłki zawierające wyłącznie elementy o wadze do 70 kg.
Odbiór przesyłek planowany jest na następny dzień roboczy, po złożeniu zlecenia, a doręczenie realizowane jest planowo w następnym dniu roboczym po odbiorze na terenie całego kraju.
Maksymalna dopuszczalna długość paczki wynosi 270 cm, a dopuszczalna suma długości i obwodu – 300 cm.
Dla każdej przesyłki jest obliczana waga wymiarowa (długość x szerokość x wysokość [cm] / 5000). Kategoria wagowa jest ustalana według wyższej wagi (rzeczywistej lub wymiarowej). Opłata naliczana jest jednakowo dla każdego elementu przesyłki.
Za każdy element niestandardowy naliczana jest dodatkowa opłata zgodnie z cennikiem.
Wszystkie przesyłki ubezpieczone są do 323 zł.

UPS – usługi dodatkowe

Ubezpieczenie – wszystkie przesyłki są ubezpieczone do 323 zł. Możliwe jest wykupienie ubezpieczenia do kwoty 50 000 zł za dodatkową opłatą.
Pobranie (COD) – pobranie od odbiorcy ustalonej przez nadawcę kwoty.

 • Maksymalna kwota pobrania wynosi 11 000 zł
 • Kwotę pobrania przelewamy na rachunek klienta w ciągu średnio 2-4 dni roboczych od daty przekazania pieniędzy kurierowi.
Zwrot potwierdzonych dokumentów (ROD) – zwrot w ciągu 5 dni roboczych potwierdzonych dokumentów, dołączonych do listu przewozowego.
Elementy niestandardowe – przesyłki, które z powodu nietypowego kształtu lub opakowania są trudniejsze w przewozie i sortowaniu i z tego tytułu naliczana jest za nie opłata dodatkowa. Do elementów niestandardowych są zaliczane przedmioty:

 • których najdłuższy bok przekracza 100 cm lub drugi dłuższy bok przekracza 76 cm;
 • których waga rzeczywista lub wymiarowa jest większa niż 30 kg;
 • o kształcie innym niż prostopadłościan;
 • o nieregularnym kształcie uniemożliwiającym stabilne ułożenie na płaskiej powierzchni;
 • opakowane w zewnętrzne kontenery wysyłkowe wykonane z metalu lub drewna;
 • o kształcie cylindrycznym, takie jak: beczki, bębny, wiadra, które nie są całkowicie zamknięte w opakowaniu zewnętrznym z tektury falistej;
 • o kształcie okrągłym, owalnym, nieregularnych kształtach, z wystającymi elementami;
 • o lepkiej powierzchni, uniemożliwiającą swobodne zsuwanie się;
 • których zawartość stanowią luźne, ciężkie elementy lub płyny (w tym chemikalia);
 • zawierające ostre lub wystające elementy;
 • o przesuniętym środku ciężkości lub łatwo się przewracają;
 • które nie mogą być sortowane za pomocą sortera mechanicznego ze względu na rozmiar, nieregularny kształt lub delikatną zawartość (w tym paczki z oznaczeniem „Ostrożnie”);
 • których zgodnie z etykietą kierunkową („Góra-dół”), najdłuższy bok nie jest podstawą paczki;
 • opony, które nie są całkowicie zamknięte w opakowaniu zewnętrznym z tektury falistej;
 • paczki składające się z dwóch odrębnych części połączonych w jedną całość np. za pomocą folii stretch, taśmy;
 • paczki owinięte folią stretch – sytuacja kiedy folia wywołuje zniekształcenie opakowania lub uniemożliwia swobodne przesuwanie paczki na sorterze.

UwagaPrzewoźnik może także naliczyć dodatkową opłatę za obsługę dla każdej paczki, która w jego ocenie będzie wymagała specjalnej obsługi.

Powiadomienie e-mail/SMS – wysłanie automatycznej wiadomości na adres e-mail lub telefon komórkowy nadawcy i odbiorcy. Powiadomienie będzie informować o najważniejszych etapach przesyłki. Każda wiadomość zawiera pełne informacje potrzebne do podjęcia stosownych działań. Przykładowo, wybór powiadomienia e-mail dla odbiorcy o wydaniu kurierowi przesyłki spowoduje wysłanie do niego wiadomości m.in. z: numerem listu przewozowego, informacją o nadawcy i datą planowanego doręczenia paczki. Istnieje możliwość wyboru: formy (e-mail, SMS), adresata powiadomienia (nadawca, odbiorca) i zdarzeń (wydanie kurierowi przesyłki w celu doręczenia do adresata, dotarcie przesyłki do docelowego terminalu – w przypadku odbioru osobistego, odmowa przyjęcia przez odbiorcę, awizowanie przesyłki).Usługa powiadomień SMS dostępna jest tylko w przypadku transportu krajowego.
Nadanie przesyłki niezgodnej ze zleceniem – w przypadku przekazania kurierowi przesyłki niezgodnej ze złożonym zleceniem naliczona zostanie opłata zgodnie z regulaminem i cennikiem Przewoźnika realizującego zlecenie.
Zwrot przesyłki niedoręczalnej – zwrot do nadawcy przesyłki, której doręczenie było niemożliwe z przyczyn niezależnych od przewoźnika, np. z powodu odmowy przyjęcia lub uiszczenia kwoty pobrania, błędnego lub nieistniejącego adresu podanego w liście przewozowym. Opłata pobierana jest również w przypadku gdy Nadawca zrezygnuje z odbioru paczki zwrotnej.
Przeadresowanie – dyspozycja zmiany adresu doręczenia.
Weryfikacja adresu – jeżeli w adresie został popełniony błąd, a prawidłowy adres znajduje się w tym samym kraju przeznaczenia, UPS podejmie wszelkie możliwe wysiłki, aby ustalić prawidłowy adres i dostarczyć przesyłkę.
Duża paczka – dana paczka jest traktowana jako „Duża paczka”, kiedy jej długość oraz obwód [obwód = (2 x szerokość) + (2 x wysokość)] łącznie wynoszą więcej niż 300 cm, ale nie przekraczają maksymalnego rozmiaru UPS wynoszącego 400 cm. W przypadku dużych paczek stosowana jest minimalna waga podlegająca opłacie wynosząca 40 kg. Ponadto zostanie zastosowana opłata dodatkowa za dużą paczkę.
Przesyłka ponadwymiarowa – paczki o wadze rzeczywistej przekraczającej 70 kg lub o długości przekraczającej 270 cm, lub paczki, których suma długości i obwodu [(2 x szerokość) + (2 x wysokość)] przekracza 400 cm nie będą przyjmowane do transportu. Jeśli paczka taka znajdzie się w systemie małych paczek UPS, to naliczona zostanie dodatkowa opłata zgodnie z regulaminem i cennikiem Przewoźnika. Paczki, których suma długości i obwodu przekracza 400 cm będą podlegać również opłacie dodatkowej za Dużą paczkę.

Odbiór w ten sam dzień – opłata za odbiór przesyłki tego samego dnia co złożone zlecenie.


List ręczny – wygenerowanie i umieszczenie na przesyłce etykiety pobranej z naszego systemu jest konieczne, aby uniknąć dopłat związanych z ręcznym wypisaniem listu przewozowego przez kuriera, a także dodatkowych opłat naliczonych bezpośrednio przez przewoźnika.
W sytuacji, kiedy nadawca nie umieści na przesyłce listu przewozowego pobranego z sendit.pl kurier może wypisać list ręczny, jednak za dane w nim zawarte (kwota pobrania bądź nr rachunku) odpowiada nadawca przesyłki i poświadcza ich prawidłowość podpisem.
List wypisany przez kuriera:

 • na firmę sendit.pl wiąże się z dodatkową opłatą naliczaną przez serwis sendit.pl lub / i przewoźnika.
 • bez wskazania płatnika, wiąże się z obciążeniem, najczęściej odbiorcy. Opłata za przesyłkę wg stawek standardowych przewoźnika.  

Doręczenie w strefie rozszerzonej – opłata dodatkowa za doręczenie w obszarze leżącym poza standardową strefą świadczenia usług (dotyczy przesyłek krajowych).

Do kosztu każdej przesyłki odbieranej lub/i doręczanej w obszarach leżących poza standardową strefą świadczenia usług UPS będzie doliczana dopłata dodatkowa. W zależności od możliwości dotarcia
obsługiwane lokalizacje są klasyfikowane jako strefy rozszerzone lub obszary odległe. Jeżeli zarówno miejsce odbioru jak i doręczenia znajdują się w strefie rozszerzonej lub w obszarze odległym, to do kosztu przesyłki zostanie doliczona opłata dodatkowa. Informację, czy opłata ta ma zastosowanie do określonej lokalizacji można znaleźć na stronie www.ups.com/pl/.

 


Procedura reklamacyjna – w przypadku reklamacji usługi Przewoźnika, zgłoszenie należy kierować zgodnie z zasadami opisanymi w Dziale Reklamacje (https://www.sendit.pl/artykul/jak-zlozyc-reklamacje-i-sprawdzic-jej-status ).


Towary zakazanelista towarów wyłączonych z transportu.


Zalety korzystania z kuriera UPS

Kurier UPS już od wielu lat dostarcza swoim klientom paczki w możliwie najszybszym czasie. Jednak to nie jedyna zaleta. UPS charakteryzuje się również bardzo atrakcyjnymi cenami oraz bezpieczeństwem podczas transportu paczek. Dlaczego jeszcze firma kurierska UPS jest tak często wybierana przez klientów?

Zamówienie kuriera UPS w kilku prostych krokach

Firma kurierska UPS, jak i inni konkurencyjni kurierzy cieszą się niesłabnącą popularnością. Dla wszystkich klientów liczy się przede wszystkim wygoda podczas nadawania i odbierania paczek, jak również terminowość. Kurier UPS daje możliwość wyboru wielu wariantów dostaw, nawet w niestandardowych godzinach. Ponadto zamówienie kuriera UPS stało się jeszcze prostsze. Dzięki portalowi Sendit możemy skorzystać z usług kurierskich wypełniając krótki formularz. Wystarczy jedynie określić gabaryty paczki oraz adres nadawcy i odbiorcy. Nie ma konieczności podpisywania umów ani określania zapotrzebowania na usługi UPS.

Jak obniżyć ceny za przesyłki kurierskie UPS?

Jeszcze do niedawna tylko firmy regularnie korzystające z usług kurierów mogły liczyć na atrakcyjne warunki. Wraz z portalem Sendit nadeszła duża zmiana. Od tej pory osoby prywatne i przedsiębiorstwa korzystające z kurierów mogą liczyć na niskie ceny. Kurier UPS współpracujący z Sendit może zaoferować rabaty sięgające nawet kilkadziesiąt procent! Zamówienie kuriera UPS jest jeszcze łatwiejsze i wygodniejsze dla wszystkich klientów.