DHL Cennik

Cennik dla klientów indywidualnych

Wszystkie cenniki mają charakter orientacyjny. Dokładną wycenę Twojej przesyłki poznasz po zalogowaniu. Jesteś klientem biznesowym? Zarejestruj się i poznaj cennik specjalnie dla Twojej firmy.

Załóż darmowe konto
Nadajesz przesyłkę międzynarodową? Potrzebujesz wysłać towar na palecie? Zaloguj się i sprawdź koszty.

Kurier DHL - cennik paczek

Niniejszy cennik ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego. Dokładną wycenę Twojej przesyłki poznasz po zalogowaniu.

DHL - informacje podstawowe

UwagaSkładając zlecenie możesz zaplanować termin odbioru.
Kluczowe elementy oferty
  • Dostarczenie w 1-3 dni robocze, w godzinach: 9.00; 12.00; 18-22.00.
  • Pełen tracking
  • Przesyłki paletowe
Opcjonalne usługi dodatkowe
  • Przesyłka pobraniowa do 6500 zł
  • Ubezpieczenie do 50000 zł
  • Powiadomienia SMS i e-mail
Ograniczenia
  • Maksymalna waga paczki: 31.5 kg
  • Maksymalna suma długości krawędzi paczki: 260 cm
  • Maksymalna waga palety: 1000 kg
  • Konieczne jest wydrukowanie listu przewozowego
Nadaj z Apaczką przesyłkę DHL

Prowadzisz działalność gospodarczą?

Ten cennik został przygotowany dla klientów indywidualnych. Poznaj specjalną ofertę dla biznesu.

DHL – wymiary paczki

DHL – kalkulator paczek

Przesyłki zawierające wyłącznie elementy o wadze do 31,5 kg. Maksymalna dopuszczalna długość paczki wynosi 120 cm, a dopuszczalna suma wymiarów (wysokość, długość, szerokość) 260 cm. Dla każdej przesyłki jest obliczana waga wymiarowa (długość x szerokość x wysokość [cm] / 4000). Kategoria wagowa jest ustalana według wyższej wagi (rzeczywistej lub wymiarowej). Opłata naliczana jest jednakowo dla każdego elementu przesyłki. Za każdy element niestandardowy naliczana jest dodatkowa opłata zgodnie z cennikiem. Wszystkie przesyłki ubezpieczone są do 500 zł. Możliwe jest wykupienie ubezpieczenia do kwoty 50 000 zł za dodatkową opłatą. Doręczenie realizowane jest planowo w następnym dniu roboczym po odbiorze na terenie całego kraju.

Termin odbioru paczki jest planowany, nie jest gwarantowany.

DHL – usługi dodatkowe

Ubezpieczenie – Możliwe jest wykupienie ubezpieczenia do kwoty 50 000 zł za dodatkową opłatą.

Pobranie (COD) – pobranie od odbiorcy ustalonej przez nadawcę kwoty.
● Maksymalna kwota pobrania wynosi 7 500 zł.
● Kwotę pobrania przelewamy na rachunek klienta w ciągu 7-8 dni roboczych od momentu doręczenia przesyłki do odbiorcy.

Elementy niestandardowe – przesyłki, które z powodu nietypowego kształtu lub opakowania są trudniejsze w przewozie i sortowaniu, i z tego tytułu naliczana jest za nie opłata dodatkowa.

Przesyłka niestandardowa DHL:

● Nietypowa pod względem kształtu (nie jest prostopadłościanem, ma np. wystające elementy)
● Towary o nieregularnym kształcie, (np. tuba) w innym opakowaniu niż prostopadłościenny karton lub skrzynia o maksymalnych wymiarach 120 cm x 60 cm x 60 cm.
● Towary kruche i delikatne,
● Towary owinięte jedynie tekturą, folią (w tym folią rozciągliwą stretch) lub pianką,
● Zawartość opakowania bez wypełnienia zabezpieczającego przed przemieszczaniem się,
● Zawartość opakowania nierównomiernie rozłożona wewnątrz lub posiadająca ostre, wystające elementy, mogące uszkodzić opakowanie zewnętrzne,
● Konieczność zapewnienia pionowego ustawienia towaru,
● Przesyłki oznaczone naklejkami „Ostrożnie”, „Góra dół”, „Uwaga szkło”, itp.
– Wymiarów
● Do 31,5 kg wagi rzeczywistej,
● Długość paczki powyżej 120 cm, maksymalnie do 200 cm,
● Wysokość + szerokość + długość nie przekraczają 300 cm.
Przewoźnik może także naliczyć dodatkową opłatę za obsługę dla każdej paczki, która w jego ocenie będzie wymagała specjalnej obsługi.

Powiadomienie e-mail/SMS – wysłanie automatycznej wiadomości na adres e-mail lub telefon komórkowy nadawcy i odbiorcy. Powiadomienie będzie informować o najważniejszych etapach przesyłki. Każda wiadomość zawiera pełne informacje potrzebne do podjęcia stosownych działań. Przykładowo, wybór powiadomienia e-mail dla odbiorcy o wydaniu kurierowi przesyłki spowoduje wysłanie do niego wiadomości m.in. z: numerem listu przewozowego, informacją o nadawcy i datą planowanego doręczenia paczki. Istnieje możliwość wyboru: formy (e-mail, SMS), adresata powiadomienia (nadawca, odbiorca) i zdarzeń (wydanie kurierowi przesyłki w celu doręczenia do adresata, dotarcie przesyłki do docelowego terminalu – w przypadku odbioru osobistego, odmowa przyjęcia przez odbiorcę, awizowanie przesyłki). Usługa powiadomień SMS dostępna jest tylko w przypadku transportu krajowego.

Nadanie przesyłki niezgodnej ze zleceniem – w przypadku przekazania kurierowi przesyłki niezgodnej ze złożonym zleceniem naliczona zostanie opłata zgodnie z regulaminem i cennikiem Przewoźnika realizującego zlecenie.

Zwrot przesyłki niedoręczalnej – zwrot do nadawcy przesyłki, której doręczenie było niemożliwe z przyczyn niezależnych od przewoźnika, np. z powodu odmowy przyjęcia lub uiszczenia kwoty pobrania, błędnego lub nieistniejącego adresu podanego w liście przewozowym. Opłata pobierana jest również w przypadku gdy Nadawca zrezygnuje z odbioru paczki zwrotnej.

Przeadresowanie – dyspozycja zmiany adresu doręczenia.
________________________________________

Odbiór w punkcie DHL Parcel

Funkcjonalność obejmującą nadania i odbiory przesyłek w placówkach partnerskich. Sieć tworzą m.in.: stacje benzynowe, sklepy, salony prasowe, które znajdziesz w swoim sąsiedztwie, np.: Żabka, Freshmarket, Inmedio, Relay, 1minute, Shell.

· dostawa w dni PN-PT
· waga paczki do 25 kg
· wymiary paczki do 80x60x60 cm
· przesyłka za pobraniem do kwoty 1000 zł
· Deklaracja wartości maksymalnie do 1000 zł

Sieć punktów DHL Parcel uzupełniają automaty paczkowe DHL Locker, zlokalizowane w dużych miastach w Polsce – w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie oraz Poznaniu.

· dostawa do DHL Locker PN-PT
· waga paczki do 25 kg
· wymiary paczki do 60x40x40 cm
· przesyłka za pobraniem do kwoty 1000 zł,
· deklaracja wartości maksymalnie do 1000 zł.

Przesyłka paletowa DHL

Elementy tworzące jedną całość, umieszczone na palecie o wadze do 1000 kg.
Wymiary: podstawa 80 cm/120 cm, wysokość do 200 cm, przesyłka nie może wystawać poza obrys palety.
Uwaga! Nie obsługujemy niestandardowych przesyłek paletowych.

Zalety korzystania z kuriera DHL

Firma kurierska DHL należy do najpopularniejszych przewoźników na polskim rynku. Przesyłki kurierskie realizowane przez tę firmę są dostępne w ofercie Sendit, gdzie można porównać cenę nadania paczki u wielu przewoźników jednocześnie. Cennik zamieszczony na stronie ma charakter orientacyjny, ponieważ użytkownicy przy regularnych zamówieniach zyskują atrakcyjne rabaty. Nie ma konieczności podpisywania umowy z brokerem czy przewoźnikiem. Stawki w cenniku DHL są bardzo atrakcyjne, zwłaszcza biorąc pod uwagę wysoką jakość usług.

Na platformie Sendit nadawanie paczki DHL jest bardzo proste. Wystarczy wypełnić formularz, a wśród dostępnych opcji pojawi się między innymi paczka DHL. Jeśli wycena paczki jest atrakcyjna, klient może zdecydować się na zamówienie transportu lub skorzystać z usług dodatkowych.

Przesyłki kurierskie  nie są jedynym elementem oferty firmy. Oprócz nich DHL oferuje swoim klientom, dostosowane do indywidualnych potrzeb rozwiązania logistyczne, których celem jest optymalizacja łańcucha dostaw. Niemiecki przewoźnik wyróżnia się szczególną troską o ekologię, Aż 86% wykorzystywanej przez firmę energii elektrycznej pochodzi ze źródeł odnawialnych. Ponadto w DHL powszechnie wykorzystuje się pojazdy elektryczne.

Paczka DHL w standardzie jest objęta pełnym trackingiem, co stanowi wygodne rozwiązanie dla odbiorców, którzy decydują się na właśnie  tego przewoźnika. Cennik oraz standard usług są atrakcyjne zarówno dla klientów biznesowych, jak i indywidualnych.