Poczta Polska Opole

Opole – stolica województwa opolskiego i najważniejszy ośrodek gospodarczy, naukowy, kulturalny i administracyjny w regionie. Opole, jako jedno z najstarszych miast w Polsce ma bardzo bogatą historię, której początki sięgają początków XIII wieku. W mieście Opole nie brakuje też zabytków o dużej wartości historycznej. Najstarszy z nich to Kościół Matki Boskiej Bolesnej i św. Wojciecha, który powstał w X wieku! Opole dużą sławę zyskało jednak dzięki cyklicznej imprezie muzycznej znanej, jako Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu, na którym wystąpili najwięksi twórcy polskiej sceny muzycznej. Choć w mieście Opole kultura jest bardzo ważnym elementem życia, to najważniejszą rolę odgrywają zakłady przemysłu materiałów budowlanych, spożywczego, maszyn i urządzeń, branży IT. Każdego roku powstają kolejne inwestycje. Dlatego też platforma przesyłkowa Sendit, z którą współpracuje Poczta Polska, rozpoczęła działanie także w mieście Opole. Dzięki niej klienci indywidualni i firmy mogą dużo zaoszczędzić na przesyłkach kurierskich, takich jak Pocztex Ekspres 24 i Pocztex Kurier 48.

Opole – dobry partner dla biznesu

W Opolu działa mnóstwo nowoczesnych firm, w tym te, które funkcjonują w oparciu o opolską podstrefę Wałbrzyskiej Specjalnej Ekonomicznej „INVEST-PARK”. W ramach tej strefy działają przedsiębiorstwa z branży motoryzacyjnej, spożywczej, automatyki przemysłowej, konstrukcji stalowych, z branży materiałów budowlanych i wielu innych tj. przemysł metalowy, maszynowy. Opole to też miasto, w którym prężnie rozwijają się usługi outsourcingowe, transportowe, logistyczne. W takim mieście jak Opole niezbędne są więc tanie przesyłki kurierskie, które zrealizuje Poczta Polska i inne solidne firmy kurierskie.

Poczta Polska czy warto z niej korzystać przez Sendit?

Wysyłasz mało przesyłek lub dużo, ale nieregularnie? Jeśli tak, to na pewno widziałeś, że Poczta Polska dla osób wysyłających przesyłki sporadycznie jest drogim rozwiązaniem. Istnieje co prawda opcja podpisania umowy, jednak w tym wypadku Poczta Polska wymaga zadeklarowania minimalnej ilości wysyłanych przesyłek. Dla mieszkańców miasta Opole, które nie prowadzą dużej działalności gospodarczej jest to przeszkoda, nie do pokonania. Na szczęście istnieje alternatywa dla tego rozwiązania, a mianowicie – platforma przesyłkowa Sendit do zamawiania usług kurierskich online. Współpracuje z nią Poczta Polska, a także wiele renomowanych firm kurierskich. Korzystając z Sendit otrzymujemy usługi dokładnie tej samej jakości jak przy zamówieniu ich bezpośrednio przez kuriera Pocztex – Poczta Polska, ale w dużo niższej cenie!

Poczta Polska – nadawanie paczki online

Aby nadać przesyłkę, którą zrealizuje Poczta Polska z pomocą platformy Sendit wystarczy tylko kilka kroków. Pierwszy z nich to założenie konta w serwisie. Podajemy wyłącznie swój adres e-mail oraz dowolne hasło lub korzystamy z danych logowania do konta na Allegro. Mając założone konto można przystąpić do nadawania przesyłek online. W tym celu wypełniamy prosty formularz, który zawiera dane odbiorcy, nadawcy i informacje o paczce. Na podstawie formularza generowany jest list przewozowy, który drukujemy i naklejamy na paczkę. Po wybraniu kuriera, wśród których jest też Poczta Polska, dokonujemy opłaty za usługę. Możemy też opłacać fakturę raz na miesiąc, za wszystkie wysłane w danym okresie przesyłki. Pozostaje już tylko poczekać na kuriera, którego wysyła Poczta Polska lub inne firma kurierska w mieście Opole. Poczta Polska odbierze paczkę pod dowolnym adresem na terenie całego miasta Opole. Tym samym nadajemy paczki nie wychodząc z domu, przez Internet, o dowolnej porze, bez konieczności zanoszenia przesyłek do określonych punktów i placówek.

Korzyści dla miasta Opole

Dobra wiadomość jest taka, że atrakcyjne ceny dla miasta Opole dostępne w Sendit, można jeszcze bardziej obniżyć. Jest to możliwe dzięki wysyłaniu dużej ilości paczek przez firmę Poczta Polska – Pocztex Ekspres 24 i Pocztex Kurier 48. Tym samym im więcej paczek wyślemy w danym miesiącu, tym cena za każdą z nich będzie proporcjonalnie niższa. Osoby, które prowadzą sprzedaż za pośrednictwem Internetu ucieszy też fakt, że platformę Sendit można zintegrować z kontem na Allegro lub z własnym sklepem internetowym. I oczywiście korzystanie z Sendit nie wiąże się z koniecznością podpisywania umów lub podejmowania jakichkolwiek zobowiązań ani wobec kuriera Pocztex (Poczta Polska), ani wobec Sendit.

Sprawdź także oddziały pozostałych firm kurierskich w Opolu:

UPS Opole
InPost Opole
FedEx Opole
DPD Opole