Poczta Polska – Olsztyn

Olsztyn, jako stolica województwa warmińsko-mazurskiego jest największym miastem w regionie. Ze względu na znakomite położenie wśród lasów i jezior, Olsztyn jest chętnie odwiedzany przez turystów. Olsztyn może się też pochwalić długą i ciekawą historią, a także ogromną ilością pięknych, doskonale zachowanych zabytków, do których należy Zamek Kapituły Warmińskiej czy też XIV-wieczna konkatedra pw. św. Jakuba. Ale Olsztyn nie opiera swojej gospodarki wyłącznie na turystyce. Jest to bowiem ważne miasto dla przemysłu, ponieważ ogromną rolę odgrywa produkcja opon, przemysł drzewny i meblarski, przemysł spożywczy i odzieżowy. W mieście Olsztyn trwają też prace nad modernizacją wielu dróg krajowych, nad budową obwodnicy, a w niedalekich planach jest też budowa dróg ekspresowych. W takim mieście nie maleje też zapotrzebowanie na usługi kurierskie. Wśród firm, z których usług najczęściej korzystają mieszkańcy miasta Olsztyn należy tradycyjnie Poczta Polska.

Jak obniżyć koszty prowadzenia działalności w mieście Olsztyn?

Każdy przedsiębiorca szuka sposobów na obniżenie wydatków, aby zaoszczędzić pieniądze na rozwój firmy i inwestycje w zasoby ludzkie. Takie myślenie sprawia, że takie miasta jak Olsztyn mogą się rozwijać, a działające w nich firmy mogą śmiało konkurować nie tylko na krajowym, ale nawet na globalnym rynku. Tym bardziej, że dzięki możliwościom, jakie daje internet nie ma właściwie żadnych ograniczeń i siedziba firmy nie musi ograniczać zasięgu działań. W ograniczeniu kosztów prowadzenia działalności w mieście Olsztyn, a jednocześnie w wyjściu z ofertą poza granice miasta pomaga Poczta Polska i jej usługi (Pocztex Ekspres 24 i Pocztex Kurier 48), dostępne w platformie wysyłkowej Sendit. Dzięki niej przesyłki kurierskie są dostępne online i to w dużo niższych cenach. Mogą z nich korzystać zarówno mieszkańcy miasta Olsztyn, jak i firmy.

Poczta Polska – warunki nadawania paczek

Każdy, kto choć od czasu do czasu wysyła paczki, zauważa, że Poczta Polska profesjonalnie i tanio realizowane przez siebie usługi kurierskie Pocztex Ekspres 24 i Pocztex Kurier 48. Aby było jeszcze istnieje pewna alternatywa, którą jest podpisanie umowy, jednak takie umowy obwarowane są pewnymi dodatkowymi zobowiązaniami, wśród których najważniejszym jest konieczność wysyłania minimalnej ilości paczek każdego miesiąca. Poczta Polska działa w tym zakresie podobnie jak wszystkie inne firmy kurierskie. Co zrobić by redukować koszty niezależnie czy naszym wyborem będzie Poczta Polska, czy inny przewoźnik? Na szczęście jest jeszcze jedna alternatywa, która pozwala na łatwe i tanie nadawanie paczek chociażby w mieście Olsztyn – platforma przesyłkowa Sendit do zamawiania usług kurierskich online.

Wysyłanie przesyłek kurierskich w mieście Olsztyn

Nadawanie paczek na platformie Sendit jest bardzo proste, ponieważ wystarczy jedynie założenie konta, wypełnienie formularza oraz zapłacenie za usługę. Aby móc korzystać z usług firmy Poczta Polska należy założyć konto, do czego potrzebne jest hasło oraz adres e-mail. Jeżeli nie chce się dodatkowo zakładać konta na platformie Sendit można wykorzystać konto, które używa się na Allegro. Po założeniu konta można przystąpić do nadawania paczek przez kuriera, jakiego oferuje Poczta Polska – Pocztex Ekspres 24 i Pocztex Kurier 48. Wystarczy tylko odpowiednio wypełnić formularz podając dane odbiorcy i nadawcy, a także wagę i wymiary przesyłek. Na tej podstawie generowany jest list przewozowy, który należy wydrukować i nakleić na paczkę, którą odbierze Poczta Polska. Zapłacić za usługę można od razu lub w ramach zbiorczej faktury opłacanej raz w miesiącu. Poczta Polska zwykle przyjeżdża po paczkę w ciągu 24 godzin od złożenia zamówienia w dowolną lokalizację na terenie miasta Olsztyn. Przy wyborze tańszej wersji Pocztex Kurier 48 przesyłkę nadajemy na poczcie. Dzięki platformie Sendit skorzystanie z usług kuriera Poczta Polska jest wyjątkowo łatwe.

Dlaczego warto zamawiać kuriera, którego zapewnia Poczta Polska przez Sendit?

Standardowe usługi, które oferuje Poczta Polska zawsze spełniają wszystkie oczekiwania klientów. Jeśli chodzi o platformę Sendit to przede wszystkim gwarantuje ona tanie przesyłki, szybką ich realizację, łatwość skorzystania z usług oraz łatwość zamówienia kuriera Poczta Polska, czyli Pocztex Ekspres 24 i Pocztex Kurier 48. Dodatkowymi zaletami jest możliwość integracji z portalem Allegro czy też z wieloma standardowymi skryptami sklepów internetowych. Aby wysyłać tanie przesyłki nie ma konieczności podpisywania umów z firmą Poczta Polska czy też Sendit. Warto zapoznać się z tą bardzo ciekawą i konkurencyjną platformą, jaka już teraz jest dostępna dla miasta Olsztyn.

Sprawdź także oddziały pozostałych firm kurierskich w Olsztynie:

UPS Olsztyn
InPost Olsztyn
FedEx Olsztyn
DPD Olsztyn