FAQ

Jak nadać przesyłkę Poczta Polska Kurier 48?

Zamawiając usługę Poczta Polska Kurier 48, nadawca zobligowany jest do samodzielnego dostarczenia przesyłki do Urzędu Pocztowego (wybranego z mapy podczas składania zlecenia).

Jak wygodnie nadać przesyłkę korzystając z usługi Poczta Polska Kurier 48? Zapoznaj się z grafiką - jak to działa!

Jako dowód nadania proszę wydrukować list przewozowy w dwóch egzemplarzach i na jednym poprosić o podpis urzędnika na Poczcie. Będzie stanowiło to potwierdzenie nadania paczki. List przewozowy w usłudze Kurier 48 ważny jest 7 dni.

Doradzamy! Gdy pracownik poczty podstempluje przesyłkę zrób proszę czytelne zdjęcie przesyłki z wyraźną pieczątką poczty – posłuży Ci to jako potwierdzenie nadania.

Jakie jest termin doręczenia przesyłki? Pierwsza próba doręczenia następuje w dni robocze, najpóźniej w trzecim dniu po dniu nadania, pod warunkiem nadania do godziny 15:00 w placówce pocztowej.

Czy kurier Poczty Polskiej zostawia awizo? Kurier 48 awizo pozostawia najczęściej w formie papierowej. Jednak niektóre z placówek Poczty Polskiej, posiadają możliwość wysłania sms z powiadomieniem o oczekującej w Urzędzie Pocztowym przesyłce. Nieodebrana przesyłka oczekuje przez 7 dni na odbiór przez Odbiorcę. Jeżeli Odbiorca nie odbierze jej, to taka nieodebrana paczka zwracana jest bezpośrednio do Nadawcy.