Oddział UPS Katowice

Kurier UPS Katowice

Katowice są niezwykle ważnym ośrodkiem gospodarczym w naszym kraju. To tu dynamicznie rozwijają się setki firm z zakresu przemysłu, usług, handlu. Katowice to też miasto, które może pochwalić się dużymi ośrodkami akademickimi, kulturalnymi, sportowymi, a także prężnie rozwijającymi się placówkami medycznymi. Miasto leży na trasie wielu ważnych szlaków komunikacyjnych, zarówno drogowych, jak i kolejowych. Prężnie funkcjonuje też międzynarodowy port lotniczy Katowice - Pyrzowice, który oferuje regularne loty do ponad 20 krajów oraz liczne loty czarterowe. W tak dużym mieście jakim są Katowice zauważyliśmy rosnące zapotrzebowanie na usługi kurierskie, które świadczy UPS i inne duże firmy. Między innymi dlatego, że w takich miastach jak Katowice dynamicznie rozwija się e-biznes, w tym e-commerce. Aby ułatwić korzystanie z przesyłek i zaproponować najlepsze ceny powstał portal Sendit.


Tańsze paczki o kilkadziesiąt procent z miast takich jak Katowice

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców dużych miast takich jak Katowice, duże firmy kurierskie, w tym UPS, rozpoczęły stałą współpracę z platformą Sendit. Dzięki temu przesyłanie paczek jest jeszcze bardziej opłacalne. To sprawia, że Katowice, a przede wszystkim miejscowe firmy, mogą jeszcze dynamiczniej się rozwijać w dziedzinie przedsiębiorczości. Niewątpliwie niższe ceny usług UPS i innych firm kurierskich, to duża ulga dla przedsiębiorców, którzy w mieście Katowice skutecznie ze sobą rywalizują.


Ceny przesyłek kurierskich realizowanych przez UPS i inne firmy

Każdy kto choć raz chciał nadać przesyłkę na pewno był zaskoczony wysokimi cenami za realizację usług. Regularny cennik największych firm kurierskich np. UPS w wielu przypadkach wygląda atrakcyjnie, w zasadzie najbardziej korzystne stawki mają tylko największe firmy z takich miast jak Katowice, które podpisują umowy z firmami kurierskimi takimi jak UPS. Wśród nich są duże sklepy internetowe i stacjonarne, a także duże firmy, które wysyłają dużą liczbę przesyłek każdego miesiąca. To dlatego niektóre sklepy mogą proponować swoim klientom nawet darmową przesyłkę, ponieważ koszt paczki nie jest dla nich dużym wydatkiem. Inaczej wygląda to w przypadku małych firm i klientów indywidualnych. Ale platforma Sendit wszystko zmienia. Dzięki niej każdy może przesłać dowolną przesyłkę w wyjątkowo atrakcyjnych cenach, nie podpisując żadnych umów z firmami kurierskimi typu UPS i nie deklarując dużego zapotrzebowania na usługi kurierskie. Już teraz wysyłanie towarów do klientów chociażby z pomocą UPS, a także prywatnych przesyłek z miasta Katowice, może stać się dużo bardziej opłacalne.


Jak zamówić usługi UPS, czyli jak działa platforma?

Okazuje się, że zamawianie kuriera UPS za pośrednictwem portalu Sendit jest bardzo proste. Pierwszym krokiem jest założenie konta, podobnie jak w każdym innym portalu. Wystarczy podać tylko e-mail i wymyślić hasło. Można także utworzyć konto na Sendit logując się korzystając z konta Allegro. Kolejny krok to wpisanie danych nadawcy i odbiorcy przesyłki, a także podanie najważniejszych danych dotyczących paczki - wymiarów, wagi, opakowania. Ostatnim krokiem jest wybór kuriera spośród podanych propozycji np. firmy UPS. Obsługa formularza jest prosta i intuicyjna, więc każdy sobie z nią poradzi bez trudu. Kurier UPS odbierze paczkę w mieście Katowice w następny dzień roboczy po dniu przyjęcia usługi do realizacji lub w dniu wskazanym podczas dokonywania zlecenia. Za usługę można zapłacić na dwa sposoby - albo płacąc z góry np. kartą, przelewem internetowym, BLIK-iem, albo po otrzymaniu faktury VAT. W tym drugim przypadku konieczne jest podanie niezbędnych danych do wystawienia faktury jak NIP, nazwa firmy etc. Największą zaletą portalu Sendit jest fakt, że otrzymujemy te same usługi, jak podczas korzystania z usługi bezpośrednio w firmie kurierskiej UPS lub innych, ale w dużo lepszych cenach. Dodatkowo im więcej paczek wysyła klient tym lepsze ceny otrzymuje.


Tanie przesyłki dla mieszkańców takich miast jak Katowice

Atrakcyjniejsze ceny dla przesyłek przy dużej liczbie wysyłek to nie jedyne atuty platformy Sendit. Klienci UPS z miasta Katowice mogą też skorzystać z szeregu innych udogodnień. Wiele osób z pewnością ucieszy możliwość zintegrowania konta w portalu z kontem na Allegro, a nawet z własnym sklepem internetowym. Dzięki temu przesyłanie paczek z miasta Katowice do miast całej Polski będzie jeszcze łatwiejsze. Ponadto nie trzeba podpisywać umowy z UPS i innymi firmami, ani deklarować wolumenu paczkowego. Dzięki temu można dopasowywać usługi do swoich aktualnych potrzeb, a także wybrać najbardziej odpowiednie dla siebie warunki realizacji usługi.
 

© Sendit S.A.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu | Informacja o cookies