Oddział InPost Zabrze

 

InPost Zabrze


Odział InPost Zabrze jest jednym z ważniejszych w południowej Polsce. Na śląsku życie toczy się dość szybko, bo chociaż przemysł wydobywczy nie odgrywa już tak ważnej roli jak przed kilkoma dekadami, szybko zastąpiły go inne gałęzie gospodarki. Zabrze jest więc dzisiaj siedzibą wielu przedsiębiorstw przemysłowych, usługowych i handlowych. To także miejsce działania mniejszych firm, w tym świadczących handel wysyłkowy. Dla wielu spośród nich InPost Zabrze jest bardzo ważnym usługodawcą, podobnie jak inne działające na polskim i europejskim rynku firmy kurierskie. Z InPost i pozostałych przewoźników działających tradycyjnie, a nie w oparciu o paczkomaty korzystają także klienci prywatni zamieszkujący Zabrze. Wszystkim zależy na oszczędnościach, więc aby trafnie odpowiedzieć na ich potrzeby stworzyliśmy portal Sendit – nowoczesny serwis agregujący usługi kurierskie. Dzięki temu nadawanie paczek w paczkomatach InPost lub zlecanie wysyłek innym firmom kurierskim stało się tańsze i bardziej wygodne dla każdego, a klient może porównać wiele ofert jednocześnie. Jak działa nasza platforma?

Zabrze na polskim rynku kurierskim


Dlaczego miasto stanowi ważny punkt na rynku usług kurierskich, a InPost Zabrze jest dość zapracowanym oddziałem? Decyduje o tym kilka czynników. Jednym z nich jest stosunkowo duża grupa potencjalnych klientów zamieszkujących Zabrze, czyli 175 tysięcy osób. Podobnie jak cała aglomeracja Zabrze stanowi ważny ośrodek przemysłowy, jak również usługowy i handlowy. Z InPost i innych firm kurierskich korzysta zarówno mały jak i duży biznes. Coraz większa cześć handlu odbywa się przez sieć. W Polsce pojawiają się kolejne sklepy internetowe, a Zabrze nie jest pod tym względem wyjątkiem. Dodatkowo w miastach takich jak Zabrze znajdziemy szerokie grono klientów indywidualnych. Wysyłają oni paczki do swoich przyjaciół, znajomych i rodzin na terenie całego kraju. Paczkomaty InPost to ciekawa i tańsza alternatywa. Inni kurierzy obsługują natomiast również przesyłki międzynarodowe.

W jaki sposób wygodniej i taniej korzystać z oferty InPost i innych przewoźników?


Skoro w każdym kolejnym roku coraz więcej przesyłka opuszcza Zabrze, rynek kurierski musi być bardzo konkurencyjny. Poza paczkomatami InPost na polskim rynku działa jeszcze co najmniej kilku innych dużych przewoźników. Klienci szukają więc oszczędności, chcąc wysyłać paczki taniej, przy tym samym poziomie usług. Dlatego właśnie założyliśmy portal Sendit. InPost podobnie jak inne sprawdzone firmy kurierskie są naszymi partnerami. W ten sposób możemy otrzymywać preferencyjne stawki, których beneficjentami są oczywiście nasi klienci, z których wielu zamieszkuje właśnie Zabrze. Użytkownik platformy może porównać ofertę InPost i oferty innych przewoźników już na etapie nadawania paczki. Wszystkie one charakteryzują się cenami niższymi od stawek rynkowych dostępnych na stronach internetowych firm kurierskich. Nadawanie paczek do paczkomatów InPost poprzez platformę Sendit jest bardzo wygodne, a współpraca odbywa się na bardzo elastycznych zasadach.

Sendit w kilku postnych krokach. Jak Zabrze wysyła paczki taniej?


Nadawanie paczek do paczkomatów InPost przez Sendit jest bardzo proste. Po zalogowaniu wystarczy wybrać opcję skorzystania z paczkomatu. Następnie wpisujemy dane kontaktowe nadawcy i wybieramy jeden z paczkomatów InPost w Zabrzu. Podobnie postępujemy z danymi odbiorcy i [paczkomatem odbiorczym. Niektóre punkty InPost obsługują przesyłki za pobraniem na kwotę do 5000 zł. Kaczka przesyłka realizowana przez InPost w Zabrzu lub innej polskiej miejscowości jest standardowo ubezpieczona na 500 zł, jednak polisę można rozszerzyć. Waga paczki nie powinna być wyższa niż 25 kilogramów, a wymiary nie mogą przekraczać wartości: 41 x 38 x 64 cm.

InPost i inni kurierzy w serwisie Sendit – wszystkie korzyści


Do korzyści płynących z używania Sendit i nadawania w ten sposób paczek w InPost lub innym kurierom należy także zaliczyć integrację platformy ze klepem internetowym lub kontem na Allegro. Ucieszy to sklepy internetowe, których siedzibą jest Zabrze. Za usługi InPost lub innego kuriera można rozliczać się zbiorczo co miesiąc. Nie jest jednak potrzebne podpisywanie umowy i podawanie z wyprzedzeniem swojego zapotrzebowania. Zabrze zasługuje na nowoczesne rozwiązania!
 

© Sendit S.A.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu | Informacja o cookies