Oddział InPost Wałbrzych

InPost Wałbrzych

Wałbrzych leży na Dolnym Śląsku i jest drugim co do liczebności mieszkańców miastem w województwie. Obecnie Wałbrzych liczy ponad 113 tysięcy osób, zatrudnionych w przedsiębiorcach usługowych, handlowych lub prowadząc własny mikrobiznes. Miasto jest ważnym ośrodkiem gospodarczym, handlowym i usługowym w województwie dolnośląskim. Powstaje tu coraz więcej przedsiębiorstwa działających w przestrzeni internetowej, które nie mogą się obyć bez kurierów dostarczających paczki na terenie miasta oraz całej Polski. W Wałbrzychu funkcjonuje kilka firm kurierskich oraz odział paczkomatów InPost.

Wałbrzych – gospodarka i zapotrzebowanie na usługi kurierskie i InPost

Od czasu zamknięcia ostatniej kopalni w XX wieku Wałbrzych przeszedł transformację gospodarczą. Obecnie funkcjonują tu przedsiębiorstwa związane z branżą budowlaną, chemiczną, szklarska, odzieżową, motoryzacyjną i spożywczą. W Północnej części Wałbrzycha zlokalizowana jest podstrefa Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, która obejmuje obszar 194,27 ha. Jest największa z 14 specjalnych stref ekonomicznych w kraju. Funkcjonuje w niej 190 przedsiębiorstw o łącznych nakładach 22 mld złotych. W Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej zatrudnienie znalazło blisko 45 tys. mieszkańców. W Wałbrzychu można zaobserwować wciąż rosnące zapotrzebowanie na usługi kurierskie oraz paczkomaty InPost. Przyczyniły się do tego również przedsiębiorstwa z branży e-commerce, stawiające na rozwój i innowacje.

Paczkomaty InPost w najlepszej cenie dla każdego

Zarówno przedsiębiorcy, jak i osoby prywatne mieszkający w Wałbrzychu szukają oszczędności na przesyłkach. Niezależnie czy firma wysyła regularnie wiele paczek czy klient indywidualny tylko raz w miesiącu warto przyjrzeć się cenom usług kurierskich i paczkomatów InPost w Wałbrzychu. Tradycyjne firmy kurierskie wymagają podpisania umowy i określenia wolumenu paczkowego, by móc zaproponować atrakcyjne ceny dla swoich klientów. Z tego przywileju nie mogą skorzystać osoby prywatne nieprowadzące działalności gospodarczej. To nie oznacza, że nie mogą redukować kosztów.

Paczkomaty InPost dają możliwość wysyłania paczek i listów za najniższą możliwą cenę, średnio 2 razy mniejszą niż firmy kurierskie. Jest to rozwiązanie bardzo elastyczne, ponieważ ani firma, ani osoba prywatna nie muszą podpisywać umowy oraz deklarować miesięcznego zapotrzebowania na usługi. Z paczkomatów InPost mogą wygodnie korzystać użytkownicy platformy wysyłkowej Sendit. Daje ona możliwość porównania oferty i cen przewoźników w Wałbrzychu po określeniu gabarytów i ciężaru paczki. W przypadku małych i średniej wielkości paczek InPost jest najlepszym rozwiązaniem. 

Wysyłanie paczek z paczkomatami InPost krok po kroku

Portal Sendit jest bardzo intuicyjny i prosty w obsłudze. Wystarczy jedynie zarejestrować się na stronie i postępować według wskazówek. Nie ma konieczności podpisywania umowy, by skorzystać z usług paczkomatów InPost w Wałbrzychu. Należy jedynie wypełnić krótki formularz, który uwzględnia najważniejsze kwestie. Po zalogowaniu podajemy dane nadawcy i odbiorcy paczki, a także określamy dedykowane paczkomaty InPost – nadawcze i odbiorcze. Z łatwością można zapisać dane, aby w przyszłości nie było konieczności ponownego uzupełniania pól formularza dotyczących adresu.

Wysyłając paczki przez paczkomaty InPost należy zwrócić uwagę na wymiary paczki. Nie może ona przekraczać 25 kilogramów oraz wymiarów 41x38x64 cm. Ma to związek z miejscem przeznaczonym na przesyłkę w stacjonarnym paczkomacie. Warto pamiętać, że paczki w InPost podlegają darmowemu ubezpieczeniu do kwoty 500 zł, którą w razie potrzeby można zwiększyć do nawet 20 tys. złotych.

Wałbrzych i InPost – główne korzyści

Przedsiębiorstwa korzystające z paczkomatów InPost zyskują jeszcze dodatkowe korzyści. Oprócz dużych oszczędności na przesyłkach mogą zintegrować platformę Sendit ze swoim sklepem internetowym. Dzięki temu proces nadawania paczek jest bardzo prosty i przejrzysty. Dane kupujących zostają zaciągnięte z systemu, więc możemy spodziewać się dużej oszczędności czasu. Podobnie przedsiębiorcy sprzedający swoje towary na Allegro mogą z łatwością zintegrować Sendit ze swoim kontem i wysyłać paczki przez InPost.

© Sendit S.A.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu | Informacja o cookies