Oddział InPost Sosnowiec

 

InPost Sosnowiec


Sosnowiec, podobnie jak sąsiednie należące do Śląska miasta, przez lata był jednym z miast znanych z przemysłu wydobywczego i hutniczego. Obecnie Zagłębie Dąbrowskie przeszło znaczną transformację gospodarczą. Dziś Sosnowiec to miejsce, w którym doskonale rozwijają się inne gałęzie przemysłu, natomiast dawne obiekty przemysłowe zastąpiły centra usługowe, handlowe i rozrywkowe. W takich miastach jak Sosnowiec stale rośnie zapotrzebowanie na usługi kurierskie. Mieszkańcy i klienci biznesowi często korzystają między innymi z paczkomatów InPost, jako ciekawej i opłacalnej alternatywy dla usług świadczonych przez tradycyjnych kurierów. Jednak koszty można obniżyć jeszcze bardziej. Mając to na uwadze stworzyliśmy serwis Sendit., Platforma pozwala na porównanie usług oferowanych przez InPost i kilku innych profesjonalnych kurierów działających na rodzimym rynku. Przede wszystkim zaś oferta jest dostępna w cenach niższych o nawet kilkadziesiąt procent. W jaki sposób paczki opuszczają Sosnowiec po nadaniu w InPost lub zamówieniu innego kuriera przez Sendit?  

Sosnowiec – gospodarka i znaczenie na rynku usług kurierskich


Położony nad trzema rzekami Sosnowiec liczy sobie ponad 200 tysięcy mieszkańców. Miasto należy do Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego, jednak historycznie całe Zagłębie Dąbrowskie stanowiło odrębny byt. Przemysł wydobywczy wciąż jest obecny w Sosnowcu – jednak obecnie pozyskuje się tylko piasek. W mieście działają także dwie huty. Miejsce dawnej gospodarki zajął przemysł maszynowy, samochodowy i logistyczny, a także przedsiębiorstwa reprezentujące wiele innych branż. Rośnie konsumpcja, a więc rozwija się także handel i usługi. W okolicach miasta przebiega także kilka ważnych dróg. To między innymi po nich poruszają się samochody z logiem InPost. Paczkomaty podobnie jak tradycyjne usługi kurierskie odpowiadają na potrzeby klientów indywidualnych wysyłających paczki do przyjaciół i rodziny w całym kraju, jak i biznesowych, którzy w ten sposób realizują swoją działalność. Wszystkim zależy na oszczędnościach, które gwarantuje korzystanie z paczkomatów InPost.

Sposób na tańsze wysyłki z paczkomatów InPost


Zakładając serwis Sendit poszliśmy jednak o krok dalej. Chodzi o to, by z preferencyjnych stawek dostępnych jedynie dla największych przedsiębiorstw na podstawie stałych umów z kurierami mogli korzystać wszyscy. Nasz Serwis umożliwia nadanie paczki w InPost lub zamówienie typowych usług kurierskich w bardzo atrakcyjnych cenach. W momencie nadania paczki klient może porównać wiele ofert. Współpracujemy z firmą InPost, ale także z kilkoma wiodącymi kurierami działającymi w naszym kraju. Dzięki tej współpracy klienci mogą liczyć na preferencyjne stawki dostępne na elastycznych zasadach.

Jak Sosnowiec korzysta z platformy Sendit?


Po zalogowaniu się na stronie przez klienta wystarczy kilka kroków by paczka InPost została nadana i opuściła Sosnowiec wyruszając w drogę do dowolnego miejsca w Polsce. Należy uzupełnić formularz zawierający dane kontaktowe nadawcy i odbiorcy. Z dostępnej na stronie mapy wybieramy paczkomaty InPost – nadawczy i odbiorczy. W takich miastach jak Sosnowiec ich wybór jest bardzo szeroki, więc klient nie traci czasu. Niektóre paczkomaty InPost umożliwiają realizację przesyłek za pobraniem. Klient może zdecydować się także na dodatkowe ubezpieczenie paczki nawet do 2 tysięcy złotych. Później wystarczy już jedynie umieścić paczkę w paczkomacie InPost.

Pozostałe korzyści płynące z korzystania z InPost na platformie Sendit


Kliencie korzystający z InPost poprzez Sendit mogą liczyć na niższe koszty i elastyczną współpracą. Nie jest konieczne podpisywanie umowy i określanie zapotrzebowania z wyprzedzeniem. Sosnowiec to miasto, w którym działa handel wysyłkowy. Właściciele sklepów internatowych mogą zintegrować platformę ze swoim sklepem lub kontem na Allegro, by wygodniej korzystać z InPost i innych firm kurierskich.
 

© Sendit S.A.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu | Informacja o cookies