Oddział InPost Poznań

 

InPost Poznań


Poznań zamieszkany przez ponad 500 tys. mieszkańców jest piątym pod względem liczby ludności w Polsce i jednym z najważniejszych ośrodków w zachodniej części kraju. Miasto może poszczycić się ciekawą architekturą i wieloma atrakcjami kulturalnymi. Bardzo ważna jest także gospodarcza rola jaką odgrywa Poznań. Z racji położenia miasto stanowi jeden z głównych ośrodków współpracy handlowej z naszymi zachodnimi sąsiadami. Swoje siedziby i filie ma tutaj wiele polskich i międzynarodowych przedsiębiorstw. Niesłabnącą renomą cieszą się międzynarodowe targi poznańskie. Ze względu na te wszystkie czynniki miasto jest jednym z najważniejszych punków na polskiej mapie usług kurierskich świadczonych między innymi przez InPost. Aby klienci z Poznania mogli korzystać z nich w niższych cenach stworzyliśmy serwis Sendit. InPost i inne wiodące firmy kurierskie to nasi partnerzy, a z preferencyjnych stawek korzystają w ten sposób na elastycznych zasadach wszyscy użytkownicy platformy.

Poznań na rynku kurierskim


Jako jedno z najważniejszych miast w Polsce Poznań jest dobrze skomunikowany z resztą kraju, zbiega się tutaj 5 dróg krajowych łącznie z autostradą A2. Poznań stanowi również bardzo ważny węzeł kolejowy, a nieopodal miasta funkcjonuje międzynarodowy port lotniczy. Miasto jest więc swojego rodzaju oknem na Europę Zachodnią. W tych warunkach istnieje duże zapotrzebowanie na usługi kurierskie świadczone między innymi przez InPost. Generują je nie tylko najważniejsze przedsiębiorstwa, ale także małe i średnie firmy i klienci indywidualni. InPost jest świetną alternatywą między innymi dla podmiotów zajmujących się handlem przez sieć.

Sendit – tanie usługi InPost i innych kurierów


Na czym polega siła paczkomatów InPost? Są ulokowane nie tylko w dużych miastach takich jak Poznań, ale również mniejszych ośrodkach, zaś sposób nadawania paczek pomaga w cięciu kosztów. Więksi klienci biznesowi wykazujący duże zapotrzebowanie na usługi kurierskie, które są w stanie przewidzieć z wyprzedzeniem redukują koszty z tym związane, dzięki podpisywaniu stałych umów z wiodącymi kurierami. Mniejsze firmy i klienci prywatni wysyłający paczki do swoich bliskich dotychczas byli skazania na stawki rynkowe. Portal Sendit wyrównuje szanse. Niezależnie od tego czy klient zamieszkujący Poznań chce skorzystać z paczkomatów InPost czy nadać przesyłkę w tradycyjny sposób, dzięki serwisowi zyskuje wygodne rozwiązanie i niższe ceny. A to wszystko odbywa się na elastycznych zasadach, bez stałej umowy. Ponadto użytkownik już na etapie nadawania paczki może porównać oferty InPost i innych wiodących firm kurierskich, działających na polskim rynku.

Jak nadawać paczki opuszczające Poznań przez InPost za pośrednictwem serwisu Sendit?


Użytkownik, który zarejestruje się na stronie może natychmiast przejść do nadawania paczek. Chcąc skorzystać z usługi InPost należy wybrać opcję paczkomatu u góry strony. Następnie na stronie wyświetli się formularz. W pierwszej części podajemy dane nadawcy, a także wybrany paczkomat na terenie Poznania. W drugiej wskazujemy paczkomat InPost odbiorczy oraz dane kontaktowe adresata przesyłki. Następnie przechodzimy do jej charakterystyki. W przypadku InPost musi ona mieścić się w paczkomacie, a więc jej rozmiary nie mogą przekraczać 41x38x64 cm. Maksymalna waga to 25 kg. Część paczkomatów InPost na terenie Poznania i całego kraju pozwala na wysyłki za pobraniem. Inną ważną usługą oferowaną przez InPost jest możliwość dodatkowego ubezpieczenia paczki opuszczającej Poznań do kwoty 20 tys. złotych.

InPost przez Sendit – wszystkie korzyści


Elastyczne zasady współpracy, a także niskie ceny to nie jedyne korzyści dla poznaniaków związane z nadawaniem paczek przez InPost lub innego kuriera za pośrednictwem serwisu Sendit. Właściciele e-sklepów mogą wygodnie zintegrować platformę ze swoją stroną i kontem na Allegro. Dzięki temu przesyłki InPost z Poznania opuszczają miasto sprawniej. Ważna jest również metoda rozliczenia – miesięczna faktura lub przy każdej wysyłce.
 

© Sendit S.A.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu | Informacja o cookies