Oddział InPost Łódź

 

InPost Łódź


Łódź to jedno z najciekawszych miast w Polsce, między innymi ze względu na swoją przemysłową tożsamość i związaną z nią wyjątkową architekturą. Trzecie co do wielkości miasto w Polsce przez lata słynęło z przemysłu włókienniczego chociaż dzisiaj jest on powoli zastępowany przez inne gałęzie gospodarki. Tranzytowo położona Łódź stanowi ponadto ważny węzeł transportowy. To wszystko sprawia, że miasto odgrywa bardzo ważną rolę na rodzimym rynku usług kurierskich. W mieście spotkamy także gęstą sieć paczkomatów InPost, które stanowią korzystną alternatywę dla tradycyjnych kurierów. Znając potrzeby klientów biznesowych i indywidualnych stworzyliśmy portal Sendit. Za jego pośrednictwem klienci z Łodzi i ich okolic zyskują preferencyjne warunki, jeżeli chodzi o korzystanie z usług kurierskich oraz paczkomatów InPost.

Łódź – położenie i znaczenie na rynku kurierskim


Łódź zamieszkała prze 690 tys. osób to trzecie co do wielkości miasto w Polsce. Aglomeracja przeżywa obecnie ogromną transformację. W Łodzi powstaje wiele inwestycji infrastrukturalnych i biznesowych, za sprawą których miasto dynamicznie zmienia swoje oblicze. Chociaż przemysł włókienniczy powoli traci na znaczeniu, Łódź staje się miastem nowych technologii. Oprócz tego produkuje się tu materiały budowlane i sprzęt AGD. O tym, że miasto jest ważnym punktem na rynku usług kurierskich, świadczonych między innymi przez InPost decyduje jeszcze jeden czynnik – położenie. To tutaj krzyżuje się autostrada A1 i A2, a w okolicach Łodzi przebiega kilka ważnych dróg krajowych i ekspresowych. Miasto stanowi również ważny węzeł kolejowy.

Preferencyjne warunki korzystania z InPost oraz innych przewoźników


Wielu klientów zamieszkujących Łódź wybiera InPost ze względy na niższe ceny i profesjonalną obsługę. Jednak część z nich okazjonalnie korzysta także z usług tradycyjnych kurierów. Platforma Sendit pozwala na wygodne porównanie ofert InPost i innych przewoźników w momencie nadawania paczki. Poza tym zapewniamy atrakcyjne rabaty w stosunku do cen rynkowych, ponieważ InPost i kilka innych wiodących firm świadczących usługi kurierskie to nasi partnerzy. Korzystanie z preferencyjnych stawek nie wymaga już podpisywania umowy i określania swojego zapotrzebowania na wysyłki z wyprzedzeniem. Klienci wybierający InPost lub innego kuriera mogą wygodnie nadawać paczki z Łodzi za sprawą Sendit.

W jaki sposób korzystać z platformy Sendit, by paczki sprawnie i tanio opuszczały Łódź


Klienci zdecydowani na usługi InPost po zarejestrowaniu się na stronie mogą od razu przejść do opcji nadawania paczki w paczkomacie, należy jednak pamiętać, że jej waga wraz z opakowaniem nie powinna być większa niż 25 kg. Dodatkowo jej gabaryty muszą spełniać kryteria podane na naszej stronie. W pierwszym kroku podajemy dane nadawcy i adres, w którym w tym przypadku będzie Łódź. W mieście nie brakuje paczkomatów InPost. Następnie należy podać dane kontaktowe odbiorcy oraz wskazany paczkomat odbiorczy. Jeśli w grę wchodzi opcja przesyłki za pobraniem, dostępna w ofercie InPost, paczkomat musi być wyposażony w taką opcję. Gdy paczka zostanie nadana, klient musi przetransportować ją do paczkomatu InPost, by następnie ruszyła w drogę do adresata i opuściła Łódź. W ramach usług InPost, każda paczka jest ubezpieczona na kwotę 500 zł. Zdarza się jednak, że jej zawartość bywa cenniejsza. Wówczas InPost oferuje dodatkowe ubezpieczenia na 5, 10, a nawet 20 tys. złotych.

InPost i inni kurierzy na Sendit – szereg korzyści


Korzystanie z platformy Sendit w miastach takich jak Łódź wiąże się z szeregiem korzyści. Niższe ceny i porównanie ofert InPost i kilku innych kurierów stanowią tylko część spośród nich. Dla e-sklepów, których siedzibą jest Łódź, istotną rolę odgrywa integracja serwisu z kontem na Allegro lub sklepem internetowym. InPost i inni kurierzy są naszymi partnerami, więc nasi klienci nie muszą podpisywać żadnych umów i określać zapotrzebowania na wolumen paczkowy z wyprzedzeniem. Jednocześnie większe wysyłki wiążą się z wyższym poziomem rabatów.
 

© Sendit S.A.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu | Informacja o cookies