Oddział InPost Konin

InPost Konin

Konin to miasto położone w województwie wielkopolskim w Dolinie Konińskiej nad Wartą. Niegdyś było miastem królewskim Korony Królestwa Polskiego. Obecnie Konin przyciąga turystów ze względu na piękne zabytki, m.in. Starówkę, pomniki, klasycystyczny ratusz, kościoły, dzwonnice. Obecnie w Koninie mieszka 74 tys. osób. Miasto zalicza się do najstarszych miast w Polsce.

Konin – gospodarka i transport

Konin jest głównym ośrodkiem zagłębia konińskiego, od wielu lat związany z przemysłem wydobywczym (węgiel brunatny). Przemysł hutniczy również odgrywa dużą rolę dla gospodarki miasta. Warto wiedzieć, że Konin jest siedzibą jedynej w Polsce huty aluminium. Mimo iż miasto jest stosunkowo niewielkie, jego gospodarka ma duże znaczenie dla gospodarki krajowej. Kilka elektrowni zaspokaja kilkanaście procent krajowego zapotrzebowania na energię elektryczną. W obrębie Konina znajdują się 4 mosty drogowe na Warcie (Most im. Marszałka Józefa Piłsudskiego), Most Unii Europejskiej, Most Warszawski i Most Toruński. Rzeka Warta umożliwia komunikację wodną z głównymi rzekami w Polsce, czyli Odrą i Wisłą. Ponadto Konin jest węzłem drogowym – przebiega tu autostrada A2, będąca częścią trasy europejskiej E30.

Zapotrzebowanie na usługi kurierskie i paczkomaty InPost

Dobre połącznia komunikacyjne (drogi krajowe i wojewódzkie) pozwalają na sprawne przemieszczanie się w obrębie całej Polski. Jest to istotne z punktu widzenia firm kurierskich oraz przewoźników InPost. Oprócz dużych firm o znaczeniu ogólnopolskim, działa w Koninie wielu mniejszych przedsiębiorców. Obecnie chętnie przenoszą swoje biznesy do przestrzeni internetowej, tym samym oszczędzając na wynajmie lokalu. Każdemu przedsiębiorcy zależy na redukcji kosztów. Własna firma wymaga dużych inwestycji – w przypadku e-commerce konieczne się stworzenie dobrego sklepu internetowego, a także dobra reklama i inwestycja w towar.

Dużą część wydatków stanowią przesyłki kurierskie. Klienci sklepów internetowych chętniej wybierają sklepy online, które mogą zapewnić dostawę w niskiej cenie lub zupełnie darmową na terenie Konina oraz całej Polski. Na szczęście przedsiębiorcy, którzy chcą zredukować koszty mogą korzystać z niedrogich i sprawdzonych rozwiązań. Należą do nich paczkomaty InPost. Jest to dobra alternatywa dla firm kurierskich, ponieważ InPost zapewnia nawet 2 razy niższe ceny. Paczkomaty InPost znajdują się w najlepszych punktach Konina, dzięki czemu zarówno odbiorcy, jak i nadawcy paczek mają ułatwione zadanie.

Jak taniej wysyłać paczki InPost w mieście Konin?

Nie tylko przedsiębiorcom prowadzącym biznes w Koninie zależy na oszczędnościach. Osoby prywatne, które nieregularnie wysyłają paczki również chętniej korzystają z usług przewoźników oferujących najlepszą jakość i najniższe ceny. Takie możliwości dają paczkomaty InPost oraz innowacyjne platforma wysyłkowa Sendit. Dzięki niej możemy korzystać z usług firm kurierskich i paczkomatów InPost w bardzo niskich cenach. Po wypełnieniu krótkiego formularza ukazują nam się ceny poszczególnych przewoźników w mieście Konin, w tym paczkomaty InPost. Jest to najtańsze rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy szukają oszczędności. Wysyłanie paczek za pomocą InPost jest niezwykle łatwe. Wystarczy zarejestrować się na portalu i wybrać opcję przesyłki paczkomatem. W odpowiednich rubrykach należy wpisać dane nadawcy i odbiorcy. Bardzo ważne jest, by zaznaczyć paczkomat nadawczy i odbiorczy. Należy zwrócić uwagę na gabaryty paczki. InPost oferuje najniższe ceny, ale jest dedykowane klientom wysyłającym małe paczki. Paczka nie może przekroczyć wymiarów 41x38x64 cm oraz wagi 25 kilogramów. Dodatkowo przesyłki InPost są ubezpieczone za darmo do kwoty 500 zł, które można rozszerzyć nawet do 25 tys. złotych.

Dodatkowe korzyści z InPost na Sendit

Przedsiębiorcom z Konina na pewno spodoba się opcja integracji platformy Sendit z ich sklepem internetowym oraz kontem na Allegro. Dzięki temu jest możliwość automatycznego zaciągania danych odbiorców i nadawcy, które są wymagane wysyłając paczki za pomocą InPost. Daje to dużą oszczędność czasu. Platforma Sendit jest bardzo wygodnym rozwiązaniem zarówno dla osób prywatnych, jak i firm. Intuicyjny interfejs pozwala w krótkim czasie przygotować paczkę do wysyłki. Jednak jedną z największych korzyści jest duża oszczędność pieniędzy na przesyłkach InPost.

© Sendit S.A.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu | Informacja o cookies