Oddział InPost Katowice

 

InPost Katowice


Katowice stanowią największy ośrodek na Górnym Śląsku i jednocześnie stolicę województwa. To związane przez lata z wydobyciem węgla kamiennego i hutnictwem miasto obecnie opiera swoją gospodarkę o handel i usługi. Ostatnie lata przyciągnęły do miasta wiele ciekawych inwestycji architektonicznych oraz infrastrukturalnych. Katowice, a zwłaszcza ich centrum znacznie zmieniły swoje oblicze. W połączeniu z dużą liczbą mieszkańców, to wszystko sprawia, że Katowice to jeden z najważniejszych punktów na polskiej mapie usług kurierskich, świadczonych między innymi przez InPost. Klienci często wybierają paczkomaty InPost ze względu na niezawodność, jak również niższe ceny. Aby jeszcze lepiej odpowiedzieć na potrzeby klientów biznesowych oraz indywidualnych założyliśmy innowacyjny serwis Sendit. Użytkownicy z Katowic mogą dzięki niemu korzystać z preferencyjnych warunkach przy nadawaniu paczek InPost lub korzystając z usług tradycyjnych kurierów.

Katowice na rynku kurierskim


Zamieszkane przez 300 tys. osób Katowice to całkiem duże miasto, jednak cała Górnośląska aglomeracja liczy jest jeszcze większa. To wszystko sprawia, że rola Katowic jago głównego ośrodka w tej części kraju jest jeszcze większa. W mieście panuje dobry klimat do działalności biznesowej, czego wyrazem jest między innymi działająca tu Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna. W mieście znajdziemy także skupione na nowych technologiach parki przemysłowe. Między innymi dlatego, Katowice są bardzo ważnym miastem na polskim rynku usług kurierskich. Klienci mają do wyboru korzystanie z tradycyjnych przewoźników, jak również paczkomatów InPost. Dobre skomunikowanie Katowic z resztą kraju i działający nieopodal międzynarodowy port lotniczy sprawiają, że zapotrzebowanie na te usługi jest jeszcze wyższe, a kurierzy mogą łatwiej realizować zlecenia. InPost jest często pierwszym wyborem dla klientów, którzy wysyłają stosunkowo niewielkie paczki do odbiorców w Polsce.

W jaki sposób korzystać z InPost tanio i na elastycznych zasadach?


Dotychczas na rynku usług kurierskich w uprzywilejowanej pozycji stały przede wszystkim duże przedsiębiorstwa, które mogą z wyprzedzeniem określać swoje zapotrzebowanie i podpisywać z kurierami stałe umowy. Klienci indywidualni i mniejsze firmy byli do tej pory skazani na sporo wyższe stawki rynkowe. Wiele w tej kwestii, nie tylko w Katowicach zmieniło się, od kiedy pojawiły się paczkomaty InPost, które dzięki takiej metodzie wysyłki i odbioru pozwalają na oszczędności. Jednak dzięki innowacyjnej platformie Sendit niskie ceny za usługi InPost i innych kurierów są dostępne dla wszystkich klientów zamieszkujących Katowice lub prowadzących tu działalność gospodarczą. Nasz serwis jest czymś więcej niż rzetelną porównywarką ofert, ponieważ klienci mogą liczyć na stałe rabaty od naszych partnerów. InPost jest jednym z nich.

Jak nadać paczkę InPost, która opuści Katowice w serwisie Sendit?


Dzięki Sendit już na etapie nadawania paczki każdy klient z Katowic może zapoznać się z ofertami InPost i kilku innych kurierów. Jeśli jednak użytkownik jest zdecydowany na paczkomaty InPost, po zalogowaniu się na stronie powinien przejść do opcji nadania paczki w paczkomacie. Wówczas w pierwszym kroku należy wpisać dane nadawcy i wybrać jeden z paczkomatów InPost. Katowice są pokryte ich gęstą siecią. W kolejnym korku podajemy dane odbiorcy i wybieramy paczkomat odbiorczy InPost. Następnie przechodzimy do charakterystyki paczki, która opuści Katowice – jej wymiarów i wagi. Możliwe jest również dodatkowe ubezpieczenie przesyłki, a niektórych paczkomatach InPost w Katowicach, także przesyłka za pobranie.

InPost i inni kurierzy na portalu Sendit – najważniejsze benefity


Niskie ceny za usługi InPost i pozostałych kurierów to nie jedyna korzyść oferowana przez Sendit. Nasi klienci z Katowic i całej polski mogą liczyć na elastyczne warunki – brak umowy i konieczności określania zapotrzebowania. Platformę można także zintegrować z kontem na Allegro lub stroną internetową, co ucieszy szczególnie sklepy internetowe, których siedzibą są Katowice. Wysyłka przez InPost lub innego kuriera będzie wówczas odbywać się szybciej i wygodnie.

© Sendit S.A.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu | Informacja o cookies