Oddział InPost Jelenia Góra

InPost Jelenia Góra

Jelenia Góra to miasto położone w południowo-zachodniej Polsce w województwie dolnośląskim. Miasto otaczają Góry Izerskie, Pogórze Izerskie, Karkonosze, Góry Kaczawskie i Rudawy Janowickie. Ponadto jelenia Góra jest miastem o szerokim zapleczu instytucji kulturalnych m.in. kina, teatr, muzea, filharmonia oraz organizowane są wystawy artystyczne.

Jelenia Góra – dynamiczny rozwój przedsiębiorstw

Oprócz wielu atrakcji dla mieszkańców i turystów, Jelenia Góra jest miastem, w którym z roku na rok podwyższa się komfort życia. W tym 80 tys. mieście funkcjonuje ponad 12 tys. podmiotów gospodarczych, z czego ponad 200 z udziałem kapitału zagranicznego. Działają tu liczne przedsiębiorstwa o znaczeniu ogólnokrajowym i europejskim, m.in. Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne Jelfa, Producent Maszyn Papierniczych PMPoland S.A., Jelenia Plast, Draexlmaier, Dr Schneider oraz Zorka.

Równie dynamicznie rozwija się handel internetowy. Mieszkańcy Jeleniej Góry dostrzegli ogromny potencjał rosnący wraz z powstawaniem nowych technologii. Wiele sklepów stacjonarnych przeniosło swoją działalność do przestrzeni internetowej, co daje ogromne oszczędności oraz szansę na pozyskanie o wiele większego grona klientów.

Jelenia Góra – jak oszczędzać na przesyłkach kurierskich?

W dobie internetu przedsiębiorcy nie tylko muszą inwestować w towar, utrzymanie sklepu internetowego, reklamę, ale również przesyłki kurierskie. Jelenia Góra obfituje w firmy, które dostarczają swoje produkty na terenie Polski, jak i całej Europy. Przedsiębiorstwa zajmujące się handlem wysyłkowym korzystają zarówno z tradycyjnych firm kurierskich, jak i paczkomatów InPost. Wszystko zależy od aktualnego zapotrzebowania i gabarytów paczek. Wysyłka dużych i ciężkich towarów powinna odbywać się za pomocą firmy przewozowej, które oferuje takie rozwiązania.

Tradycyjne listy polecone czy niewielkie paczki w powodzeniem można przesyłać za pomocą InPost w jednym z paczkomatów w mieście Jelenia Góra. Jest to bardzo opłacalne rozwiązanie zarówno dla firm, które regularnie nadają paczki InPost, jak i osób prywatnych wysyłających listy od czasu do czasu. Okazuje się, że tradycyjni kurierzy z reguły oferują nawet dwa razy wyższe ceny od paczkomatów InPost! Aby zaoszczędzić na przesyłkach warto korzystać z platformy wysyłkowej Sendit. Platforma daje ogromne możliwości redukcji kosztów związanych z wysyłką paczek InPost. Osoby prywatne, jak i przedsiębiorcy w Jeleniej Górze zasługują na ceny niższe od rynkowych.

Jak wysyłać paczki z InPost?

Jelenia Góra to miasto, w którym nie brakuje przedsiębiorczych osób, które zachowują lokalny patriotyzm mimo niższych płac niż np. w Warszawie czy Gdańsku. Innowacyjne rozwiązania dają szansę na znaczącą redukcję kosztów, które przedsiębiorcy muszą ponosić prowadząc swój biznes w Jeleniej Górze. Takie oszczędności zapewnia portal Sendit, gdzie można porównać ceny różnych przewoźników, a także InPost. Proces wysyłania listów i paczek z InPost jest bardzo prosty i efektywny. Aby w nieograniczony sposób nadawać przesyłki InPost wystarczy zarejestrować się na portalu Sendit. W tym przypadku należy postępować inaczej niż wysyłając paczki z pomocą firm kurierskich. Trzeba jedynie wybrać opcję na górze strony „nadaj w paczkomacie”, a następnie wypełnić formularz nadania paczki InPost, wpisując dane nadawcy i odbiorcy oraz oczywiście paczkomat nadawczy i odbiorczy.

Jelenia Góra posiada wiele paczkomatów InPost, gdzie można nadać i odebrać paczkę, oszczędzając czas i pieniądze. Jakie gabaryty powinna mieć przesyłka? Maksymalne wymiary paczki to 41x38x64 cm, natomiast waga – 25 kilogramów. Każda paczka wysłana za pomocą InPost jest objęta darmowym ubezpieczeniem na kwotę 500 zł, które bez problemu można rozszerzyć do kwoty nawet 20 tys. złotych.

InPost na portalu Sendit – inne korzyści

Główną korzyścią z portalu Sendit jest nie tylko znaczna redukcja kosztów, jakie mieszkańcy Jeleniej Góry muszą ponieść za nadawanie przesyłek. Właściciele sklepów internetowych mogą z łatwością zintegrować platformę ze swoim sklepem internetowym oraz Allegro. Klienci nie muszą podpisywać z Sendit zbędnych umów, ani deklarować miesięcznego zapotrzebowania na usługi, jak to bywa w przypadku tradycyjnych kurierów. Rozliczenie odbywa się podstawie miesięcznej faktury lub podczas nadawania każdej paczki.

© Sendit S.A.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu | Informacja o cookies