Oddział FedEx Katowice

FedEx Katowice

Katowice to stosunkowo młode miasto. Nie każdy wie, że Katowice początkowo były wsią, ale taką, która miała własną linię tramwajową, dworzec kolejowy, elektryczność, a nawet lokalne gazety! Prawa miejskie Katowice otrzymały dopiero w XIX wieku. Jednocześnie, ponieważ był to moment dynamicznego rozwoju przemysłu, Katowice rosły w szybkim tempie. Czynnikiem miastotwórczym był szybko rozwijający się przemysł wydobywczy i ciężki. I tak powstało miasto znane nam obecnie jako stolica Województwa Śląskiego. Na przestrzeni lat wiele się zmieniło i miasto ma teraz bardzo kosmopolityczny charakter. W Katowicach wciąż duże znaczenie mają trzy czynne kopalnie węgla kamiennego i cztery huty. Gospodarkę w tym mieście wspiera Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, a Katowice mogą się też pochwalić Górnośląskim Parkiem Przemysłowym i Parkiem Przemysłowym Euro-Centrum, które są idealnym miejscem do lokowania nowych działalności opierających się na przemyśle i usługach. W życie miasta Katowice doskonale wpisują się usługi kurierskie oferowane przez FedEx, z których można w Katowicach skorzystać z pomocą platformy Sendit.


Firmy kurierskie w mieście Katowice

W Katowicach od dawna ogromne znaczenie ma handel detaliczny i hurtowy, w tym coraz bardziej popularny e-commerce. Dużą rolę odgrywają też usługi z zakresu obsługi nieruchomości i firm, pośrednictwa finansowego, specjalistycznych usług medycznych, nauki i edukacji. Katowice to też miasto, gdzie odbywają się też ważne targi z różnych branż np. Międzynarodowe Targi górnictwa energetyki i metali czy Międzynarodowe Targi Motoryzacyjne. Wśród przedsiębiorców duże zainteresowanie rodzą takie inwestycje w mieście Katowice jak Silesia Business Park, A4 Business Park, Silesia Star. Katowice to miasto, w którym powstają też liczne nowe osiedla mieszkalne. W tak dynamicznie rozwijającym się mieście rośnie też zapotrzebowanie na usługi kurierskie realizowane m.in. przez FedEx. Sendit jako platforma przesyłkowa pozwala szybko i wygodnie skorzystać z krajowych i międzynarodowych usług kurierskich. Najważniejszy punkt oferty to wyjątkowe ceny, z których już teraz mogą skorzystać także Katowice.


Dlaczego usługi FedEx są teraz w dużo niższej cenie?

Każdy kto choć raz korzystał z usług kurierskich firmy FedEx wie, że usługi te nie należą do tanich, szczególnie jeśli wysyłamy przesyłki o większej wadze i wymiarach lub chcemy je przesłać za granicę. Do tej pory na obniżenie obowiązujących w FedEx stawek mogły liczyć tylko te firmy, które mają duże zapotrzebowanie na przesyłki i wysyłają je regularnie. Dzięki temu mogły podpisać z FedEx korzystną dla obu stron umowę. Nie jest to jednak możliwe w przypadku osób prywatnych albo firm, które wysyłają przesyłki nieregularnie. Zmienia to Sendit - platforma, która współpracuje z największymi firmami kurierskimi takimi jak FedEx. To platforma podpisała z firmami kurierskimi typu FedEx wiążące umowy, co pozwala zaoferować klientom platformy konkurencyjne ceny.


Jak działa platforma Sendit, z której mogą skorzystać Katowice?

Korzystanie z platformy przesyłkowej jest bardzo proste. Zaczynamy od założenia konta. W tym celu potrzebny jest wyłącznie adres e-mail. Można też połączyć konto z Allegro i logować się do Sendit z pomocą tych samych danych co do konta na Allegro. Następnie przechodzimy do zakładki „Nadaj paczkę”. Tak wypełniamy formularz, który obejmuje dane nadawcy i adresata oraz najważniejsze informacje o paczce. Wybieramy kuriera FedEx lub innego. Zapłacić można od razu lub w formie opłacanej raz na miesiąc faktury zbiorczej. Dane kontaktowe można zapisywać w książce adresowej, można też korzystać z szablonów zamówień. Dzięki temu wpisywanie danych za każdym razem nie będzie konieczne. Po uzupełnieniu danych drukujemy list przewozowy, który naklejamy na paczkę wysyłaną przez FedEx. Tak przygotowaną przesyłkę odbierze od nas kurier z FedEx spod wskazanego adresu w dowolnej lokalizacji miasta Katowice. Szczegółowe informacje można znaleźć w FAQ w serwisie Sendit.


Dodatkowe korzyści dla klientów FedEx

Jeśli rozliczasz się z Sendit raz w miesiącu, według cennika Biznes, to możesz liczyć na znaczne obniżenie stawki za przesyłki proporcjonalnie do ilości wysyłanych paczek. Dzięki Sendit można korzystać z usług FedEx naprawdę tanio, jednocześnie bez zobowiązań, konieczności podpisywania umów czy deklarowania wolumenu paczkowego. Platforma Sendit przewiduje też możliwość zintegrowania jej z kontem na Allegro co znacząco ułatwia obsługę realizacji sprzedaży. Co więcej kurier FedEx odbiera przesyłkę na terenie całego miasta Katowice.
 

© Sendit S.A.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu | Informacja o cookies