Cennik dla klientów indywidualnych

Wszystkie cenniki mają charakter orientacyjny. Dokładną wycenę Twojej przesyłki poznasz po zalogowaniu. Jesteś klientem biznesowym? Zarejestruj się i poznaj cennik specjalnie dla Twojej firmy.

Załóż darmowe konto
Nadajesz przesyłkę międzynarodową? Potrzebujesz wysłać towar na palecie? Zaloguj się i sprawdź koszty.

Cennik InPost Kurier

Niniejszy cennik ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego. Dokładną wycenę Twojej przesyłki poznasz po zalogowaniu.

W skrócie o InPost Kurier

UwagaOdbiór paczek dla zleceń złożonych do 12:00 realizowany jest tego samego dnia.
Kluczowe elementy oferty
 • Przewidywany termin doręczenia to następny dzień roboczy
 • Pełen tracking
 • Dwie próby doręczenia
 • Tylko paczki standardowe
Opcjonalne usługi dodatkowe
 • Ubezpieczenie do 50000 zł
 • Powiadomienia SMS i e-mail
Ograniczenia
 • Maksymalna waga paczki: 50 kg
 • Maksymalna długość paczki: 200 cm
 • Konieczne jest wydrukowanie listu przewozowego
Nadaj z Apaczką przesyłkę InPost Kurier

Prowadzisz działalność gospodarczą?

Ten cennik został przygotowany dla klientów indywidualnych. Poznaj specjalną ofertę dla biznesu.

InPost Kurier – wymiary paczki

Przesyłki standardowe zawierające wyłącznie elementy o wadze do 50 kg. Maksymalna dopuszczalna długość paczki wynosi 200 cm, a suma wymiarów (wysokość, długość, szerokość) 220 cm. Do przesyłek o długości większej niż 120 cm przewoźnik nalicza dodatkową opłatę za element niestandardowy.

Do każdej przesyłki obliczana jest waga wymiarowa (długość x szerokość x wysokość [cm] / 6000). Kategoria wagowa jest ustalana według wyższej wagi (rzeczywistej lub wymiarowej).

UwagaPrzesyłki nadane po godzinie 12:00 będą traktowane jako nadane w następnym dniu roboczym.
Przewidywany termin doręczenia to następny dzień roboczy, gwarantowany termin doręczenia wynosi 14 dni.

Operator zastrzega sobie prawo do naliczania, zgodnie z Cennikiem, opłaty dodatkowej za ustalenie paczki gabarytowej oraz wagi gabarytowej, jak również za każdy rozpoczęty kilogram wagi gabarytowej ponad 50 kg wagi gabarytowej, przy czym jeżeli waga gabarytowa przekroczy 70 kg, Operator będzie traktował i wyceniał taką paczkę gabarytową, jako przesyłkę paletową.
Za każdy element niestandardowy naliczana jest dodatkowa opłata zgodnie z cennikiem.


Wykonywane są dwie próby doręczenia, po drugiej nieudanej próbie przesyłkę można odebrać w ciągu kolejnych 3 dni roboczych we wskazanym w powiadomieniu miejscu i czasie. Powiadomienie pozostawia lub przesyła Przewoźnik.
Przez cały okres listopada i grudnia po pierwszej próbie doręczenia, Przewoźnik pozostawi pod adresem doręczenia informację (tzw. awizo) lub powiadomi wiadomością sms lub e-mail Odbiorcę o tym, że może odebrać Przesyłkę w ciągu kolejnych 3 dni roboczych we wskazanym w powiadomieniu miejscu i czasie.

InPost Kurier – usługi dodatkowe

Ubezpieczenie – wszystkie przesyłki są ubezpieczone do 200 zł. Możliwe jest wykupienie ubezpieczenia do kwoty 50 000 zł za dodatkową opłatą.


Pobranie (COD) – pobranie od odbiorcy ustalonej przez nadawcę kwoty.
Maksymalna kwota pobrania wynosi 5 000 zł.

Kwotę pobrania przelewamy na rachunek klienta w ciągu 6-7 dni roboczych od daty przekazania pieniędzy kurierowi.


Przeadresowanie – dyspozycja zmiany adresu doręczenia.


Zwrot przesyłki niedoręczalnej – zwrot do nadawcy przesyłki, której doręczenie było niemożliwe z przyczyn niezależnych od przewoźnika, np. z powodu odmowy przyjęcia lub uiszczenia kwoty pobrania, błędnego lub nieistniejącego adresu podanego w liście przewozowym. Opłata pobierana jest również w przypadku gdy Nadawca zrezygnuje z odbioru paczki zwrotnej. Do ceny za zwrot przesyłki doliczana jest opłata za ubezpieczenie zgodnie z cennikiem.

W przypadku gdy zwrot przesyłki się nie powiedzie, kierowana jest do punktu, z którego można ją odebrać w ciągu kolejnych 3 dni roboczych. Gdy przesyłka nie zostanie odebrana to traktowana jest jako niedoręczalna i kierowana jest do Magazynu Przesyłek Niedoręczalnych Operatora.


Elementy niestandardowe – przesyłki, które z powodu nietypowego kształtu lub opakowania są trudniejsze w przewozie i sortowaniu, i z tego tytułu naliczana jest za nie opłata dodatkowa. Do elementów niestandardowych są zaliczane przedmioty:

 • paczka, której jeden z wymiarów przekracza 120 cm lub której suma wymiarów (długość + szerokość + wysokość) przekracza 220 cm;
 • o kształcie cylindrycznym, takie jak: beczki, bębny, wiadra, które nie są całkowicie zamknięte w opakowaniu zewnętrznym z tektury falistej;
 • o kształcie okrągłym, owalnym, nieregularnych kształtach, z wystającymi elementami;
 • o lepkiej powierzchni, uniemożliwiającą swobodne zsuwanie się;
 • zawierające ostre lub wystające elementy;
 • opony zapkowane niezgodnie z zasadami pakowania opon (opis poniżej).

UwagaPrzewoźnik może także naliczyć dodatkową opłatę za obsługę dla każdej paczki, która w jego ocenie będzie wymagała specjalnej obsługi.


Zasady przygotowania i pakowania przesyłek InPostporadnik

Zasady pakowania opon w usłudze InPost Kurier:

 • Opony powinny być zapakowane w folię lub inny rodzaj tworzywa pakunkowego, dopuszcza się możliwość użycia foli stretch.
 • Maksymalna liczba opon wchodząca w skład jednej paczki to 2 sztuki, do rozmiaru opony 15″, bez felg. Tego typu zestaw powinien być połączony (ostretchowany oraz zbindowany/sklejony taśmą) w sposób uniemożliwiający ich rozdzielenie.
 • Opony powyżej rozmiaru 15″ powinny być nadawane pojedynczo i opakowane w pudełko kartonowe.
 • Opony z felgami nie są przyjmowane do transportu.

Weryfikacja wagi lub wymiarów (za każdą paczkę) – opłata jest naliczana w przypadku podania niezgodnych z rzeczywistością wagi i/lub wymiarów paczki.


Dopłata za nadanie przesyłki dłużycowej – Dopłata za nadanie paczki dłuższej niż 200 cm (maksymalnie 350 cm) W ramach serwisu Sendit.pl nie można nadać paczki dłużycowej.


Nadanie przesyłki niezgodnej ze zleceniem – w przypadku przekazania przesyłki niezgodnej ze złożonym zleceniem naliczona zostanie opłata zgodnie z regulaminem i cennikiem Przewoźnika realizującego zlecenie.


Procedura reklamacyjna – w przypadku reklamacji usługi Przewoźnika, zgłoszenie należy kierować zgodnie z zasadami opisanymi w Dziale Reklamacje (https://www.sendit.pl/artykul/jak-zlozyc-reklamacje-i-sprawdzic-jej-status ).


Towary zakazanelista towarów wyłączonych z transportu.

Zalety korzystania z InPost Kurier

Kurier InPost to jeden z największych operatorów logistycznych w Polsce. Od lat zapewnia wsparcie nie tylko klientom indywidualnym, ale również firmom oraz branży e-commerce. Osoby korzystające z usługi InPost Kurier mogą liczyć na bardzo szybkie, terminowe doręczenia oraz pełen tracking paczek. Dowiedz się, jak nadać przesyłkę dzięki usłudze InPost Kurier.

Zamów kuriera InPost w kilku prostych krokach!

Usługa InPost Kurier jest bardzo wygodna, a realizacje zamówień – ekspresowe. Wystarczy jedynie umówić się z kurierem na odpowiednią dla obu stron godzinę. Dzięki platformie Sendit.pl z łatwością dokonasz tego online, bez wychodzenia z domu. Paczkę można nadać w zaledwie kilku prostych krokach, które obejmują: rejestrację w portalu, wpisanie danych nadawcy i odbiorcy oraz określenie gabarytów paczki. Konieczne będzie również wydrukowanie listu przewozowego. Zamówienie kuriera InPost na Sendit.pl zajmie zatem jedynie parę minut. Skorzystanie z portalu pozwala również na obniżenie kosztów nadania paczki – Sendit.pl oferuje bowiem atrakcyjne ceny i spore zniżki na usługi kurierskie. Dzięki temu wyślesz przesyłki z kurierem InPost najtaniej w Polsce!

InPost Kurier – tanio, szybko i wygodnie

Klienci Sendit.pl mają do dyspozycji najkorzystniejsze oferty renomowanych firm kurierskich z całej Polski. Wśród nich znajduje się kurier InPost, który oferuje użytkownikom platformy niezwykle atrakcyjne warunki usług. Osoby, które złożą swoje zlecenie online do godziny 12.00, mogą liczyć na odbiór przesyłki jeszcze tego samego dnia, a przewidywany termin doręczenia każdej paczki to następny dzień roboczy. Standardowa oferta obejmuje także dwie próby dostarczenia, pełen tracking oraz ubezpieczenie do 200 zł, które za niewielką dodatkową opłatą można zwiększyć do kwoty 50000 zł. Sendit.pl zapewnia również darmową usługę Cash On Delivery, czyli płatności za pobraniem. Nadanie przesyłki z kurierem InPost nie wymaga podpisywania umowy – jest dostępne dla wszystkich w każdym momencie dnia. Zamów kuriera InPost już dziś i przekonaj się sam!