Nadanie przesyłki nie jest czymś bardzo skomplikowanym, zwłaszcza gdy korzystasz z usług brokera kurierskiego – na przykład Sendit.pl. Czasem jednak sytuacje dnia codziennego wymagają maksymalnego skrócenia procesu nadawania przesyłki. Z pomocą przychodzi wtedy nie tylko technologia, ale i firmy kurierskie, które umożliwiają zamówienie kuriera do domu Nadawcy. Jak zamówić kuriera do domu?

Wysyłka paczek kurierem lub do maszyny paczkowej to najwygodniejsza i najszybsza forma wymiany towarów w dzisiejszym świecie. Wystarczy przygotować przesyłkę w odpowiedni sposób, zanieść do punktu nadawczego, a stamtąd w przeciągu kilku dni dotrze ona do rąk Odbiorcy. Każdy, kto nadaje regularnie przesyłki kurierem z pewnością wie, że czasami jednak nie ma możliwości, aby paczkę zanieść osobiście do pobliskiego punktu nadawczego. W takich sytuacjach naprzeciw potrzebom konsumentów wychodzą firmy kurierskie, umożliwiając zamówienie kuriera po paczkę wprost pod drzwi Nadawcy.

Jak przygotować przesyłkę, gdy zamawiasz kuriera do domu?

Zanim zdecydujesz się zamówić kuriera do domu, aby odebrał od ciebie przesyłkę, musisz ją odpowiednio przygotować. Dzięki temu cały proces odbędzie się bez zbędnego przedłużania i niepotrzebnego stresu. Jak to zrobić?

  • odpowiednio zabezpiecz zawartość przesyłki, zwłaszcza jeśli nadajesz kurierem delikatne przedmioty;
  • zapakuj przesyłkę tak, jak wymaga tego firma kurierska, z której usług korzystasz;
  • przygotuj list przewozowy, wypełnij go i naklej na paczce;
  • zamów kuriera do domu.

Przeczytaj także: Poradniki pakowania – jak zapakować przesyłkę kurierską?

Zamów kuriera do domu. Zajmie ci to dosłownie kilka minut

Po przygotowaniu przesyłki do wysłania potrzebujesz już tylko zamówić kuriera do domu, aby ją odebrał. W tym celu możesz skorzystać z formularza, dostępnego na stronach firm kurierskich lub zrobić to za pośrednictwem brokera kurierskiego, takiego jak Sendit.pl. Zaletą tego rozwiązania jest duży wybór cen i Przewoźników, możesz też wszystkie formalności załatwić w jednym miejscu. 

Do wypełnienia formularza zamówienia kuriera do domu potrzebujesz jedynie danych adresowych Odbiorcy i środków finansowych na koncie, jeśli nie wybierzesz opcji płatności przy odbiorze. Pamiętaj, żeby wypełnić wszystkie rubryki w formularzu zgłoszeniowym – także te dotyczące Nadawcy paczki i adresu, z którego kurier ma odebrać przesyłkę. Dzięki temu kurier zjawi się u ciebie pod wskazanym adresem w wyznaczonym dniu, wyręczając cię przy wysyłaniu paczki.

Przeczytaj także: Godziny odbioru paczek przez kuriera

Wysyłka kurierem z domu – która firma kurierska?

W ramach Sendit.pl możesz zamówić kuriera do domu z DPD. Odbiór przesyłek odbywa się w dni robocze, między godziną 10:00 a 18:00.

Firma kurierska czy broker kurierski? Co wybrać?

Nadając paczkę każdy z nas chce, by odbyło się to jak najsprawniej i możliwie jak najtaniej. Stawki wynegocjowane indywidualnie z firmami kurierskimi mogą zadowolić nawet najbardziej wymagającego Klienta, jednak wymagają zadeklarowania wolumenu paczek oraz podpisania umowy z konkretnym Przewoźnikiem. Jeśli liczba nadawanych paczek w miesiącu nie jest stała lub chcesz mieć większy wybór firm kurierskich – a więc i cen za przesyłki, skorzystaj z usług brokera kurierskiego. Znajdziesz tam nie tylko opcję wysyłki paczki od wielu firm kurierskich, ale i niższe ceny za ich usługi. Sprawdź cennik Sendit i dowiedz się, ile będzie cię kosztować następna przesyłka.