Mieszkasz daleko od domu rodzinnego lub pracujesz na stałe za granicą, ale chcesz wysłać mamie prezent z okazji Dnia Matki? Zrób to z pomocą firmy kurierskiej. Podpowiadamy, jak wysłać mamie prezent kurierem oraz na co zwrócić uwagę, przygotowując przesyłkę. 

Dzień Matki w Polsce

W Polsce Dzień Matki jest obchodzony 26. maja, jako wyraz szacunku dla wszystkich matek. Co ciekawe, geneza święta sięga aż czasów starożytności, kiedy to w Grecji i Rzymie szczególnym kultem otaczano boginie – matki, symbole płodności i urodzaju.

Dziś Dzień Matki to wyjątkowe święto, podczas którego mamy okazję uczcić najważniejszą osobę w naszym życiu. Naszym mamom przekazujemy liczne prezenty z okazji ich święta, kwiaty oraz organizujemy dzień tak, aby w całości spędzić go razem. O ile wspólnego czasu nie da się kupić ani wysłać kurierem, o tyle prezenty i upominki na Dzień Mamy już tak. Jest to przydatne zwłaszcza wtedy, gdy mieszkamy daleko od rodzinnego domu, albo pracujemy za granicą i nie mamy możliwości przyjazdu do kraju. Pamiętajmy jednak, że nic nie zastąpi wspólnie spędzonego czasu, który jest najlepszym prezentem w ramach podziękowań za miłość, troskę i trud włożony w nasze wychowanie.

Prezenty na Dzień Matki – jak wysłać kwiaty kurierem?

Bukiet kwiatów lub ozdobna roślinka w doniczce to jeden z najpopularniejszych prezentów, jakie dajemy mamom z okazji ich święta. Niestety, wysyłka roślin kurierem w standardowej usłudze nie jest możliwa. Żywe rośliny, a także produkty łatwo i szybko psujące się znajdują się na liście produktów zakazanych w wysyłce kurierskiej. Nie oznacza to jednak, że w ogóle nie można nadawać ich w paczce. Jeśli chcesz wysłać mamie kwiatek w doniczce, możesz podpisać z Przewoźnikiem umowę własną lub skorzystać z dedykowanej usługi, jaką oferują niektóre firmy kurierskie. 

Jeśli chodzi o wysyłkę kwiatów ciętych kurierem, na przykład w formie bukietu, zaliczają się one do “produktów łatwo i szybko psujących się”. Dlatego jeśli planujesz wysłać mamie bukiet kwiatów z okazji Dnia Matki, skorzystaj z lokalnej poczty kwiatowej lub z usługi Lodówkomaty InPost, dostępnej w Warszawie, Krakowie i we Wrocławiu. 

Sprawdź także: Cennik krajowy Sendit

Jak wysłać ubrania kurierem? Prezent z okazji Dnia Matki

Popularnym prezentem z okazji Dnia Matki są także ubrania i akcesoria odzieżowe, takie jak torebki, portfele oraz apaszki. Te produkty można bez przeszkód wysyłać kurierem. Pamiętaj jednak o właściwym przygotowaniu paczki. Każdy produkt owiń szczelnie folią stretch lub bąbelkową, a następnie włóż go karton. Dzięki temu zabezpieczysz zawartość przesyłki przed ewentualnym zamoczeniem lub zawilgoceniem. Jeśli brakuje ci pomysłów na prezent z okazji Dnia Matki, zajrzyj do artykułu: Modowy prezent na Dzień Matki, w którym znajdziesz mnóstwo inspiracji.

Przeczytaj także: Jak zabezpieczyć przesyłkę przed wilgocią?

Czy można wysłać czekoladki kurierem? 

Czekoladki i wszystkie inne produkty spożywcze, podobnie jak kwiaty, także znajdują się na liście zakazanych w wysyłce. Dzieje się tak ze względu na terminy dostarczenia przesyłek w standardowej procedurze – żaden Przewoźnik nie daje gwarancji doręczenia paczki w dniu następnym, jeśli nie korzysta się ze specjalnej usługi. Dodatkowo podczas transportu żywność narażona jest na zmiany temperatur, które mogą wpłynąć na jej świeżość oraz jakość. Dlatego sklepy internetowe z żywnością współpracują z firmami kurierskimi na indywidualnych umowach, dzięki czemu wysyłka żywności jest możliwa. Podobnie jak w przypadku wysyłki kwiatów, osoby prywatne mogą skorzystać z dedykowanych usług oferowanych przez Przewoźników. Niestety, nie znajdują się one w ofercie brokera kurierskiego Sendit.

Prezent na Dzień Matki – voucher do SPA. Czy można wysłać go kurierem?

Doskonałym pomysłem na prezent z okazji Dnia Matki jest także voucher do SPA lub w inne miejsce, które będzie odpowiadało zainteresowaniom mamy. Jeśli chcesz dostarczyć go w tradycyjnej, papierowej formie, pamiętaj aby właściwie przygotować przesyłkę. Kopertę z voucherem zabezpiecz przy pomocy foliowej nakładki lub dodatkowo włóż do foliowej koperty. Po umieszczeniu jej we właściwym kartonie możesz wypełnić go płatkami suszonych kwiatów, aby nadać podarunkowi wyjątkowości. 

Wysyłka prezentu za granicę

Chcąc wysłać prezent z okazji Dnia Matki za granicę musisz pamiętać, aby zrobić to odpowiednio wcześniej. Upewnij się także, jeśli kraj docelowy leży poza granicami Unii Europejskiej, czy twój prezent nie znajduje się na liście przedmiotów objętych ograniczeniami celnymi. Takie informacje znajdziesz na stronie celnej każdego kraju. O tym, do jakich krajów i na jakich zasadach można nadawać przesyłki międzynarodowe za pośrednictwem Sendit, dowiesz się z cennika przesyłek międzynarodowych Sendit.

Przeczytaj także: Transport lotniczy ‒ co wolno nadać w paczce, która ma zostać wysłana transportem lotniczym?