Drodzy Użytkownicy,

ponownie otrzymujemy sygnały o pojawiających się fałszywych wiadomościach SMS podszywających się pod nasz serwis lub pod Przewoźnika, które mogą trafić na Wasz telefon.
W treści takiej wiadomości przewijają się informacje o rzekomo dostarczonej przesyłce lub o wstrzymaniu doręczenia przesyłki ze względu na konieczność dodatkowej dopłaty dotyczącej dezynfekcji przesyłki oraz link m.in. do strony www.
PROSIMY NIE KLIKAĆ W LINK znajdujący się w SMSie. Prowadzi on do podrobionej strony i może skutkować włamaniem na konto bankowe lub innymi wyłudzeniami.

Poniżej przykłady fałszywych wiadomości SMS:

 

paczka

Wyjaśniamy, że serwis Sendit oraz Przewoźnik nie może wstrzymać doręczenia przesyłki uzależniając to od dokonania płatności. Są one bowiem rozliczane bezpośrednio pomiędzy firmą kurierską a firmą Sendit S.A.
Dodatkowo ostrzegamy i zwracamy uwagę: serwis Sendit w swoich wiadomościach używa wyłącznie linków do domeny sendit.pl zabezpieczonych cyfrowo. Tylko linki https://sendit.pl są bezpieczne. Wszelkie inne linki należy traktować z ostrożnością.

Z pozdrowieniami
Zespół Sendit.pl