Platforma Sendit.pl pozwala szybko i wygodnie wycenić przesyłkę kurierską, zamówić usługę wybranej firmy przewozowej, zapłacić za zamówienie, obserwować status przesyłki oraz historię dotychczasowych zamówień.

Sendit API jest usługą sieciową, dzięki której można korzystać z większości możliwości platformy Sendit.pl w swoim własnym systemie. Usługa Sendit API oparta jest na protokole SOAP i zdefiniowana za pomocą języka WSDL, dzięki czemu jest łatwa do zaimplementowania i niezależna od platformy wykorzystywanej po stronie klienta.

Adres, pod którym można znaleźć Sendit API to

https://api.sendit.pl/public.php

Specyfikacja WSDL dostępna jest pod adresem

https://api.sendit.pl/public.php?wsdl

Specjalnie dla potrzeb testowania naszego API utworzyliśmy środowisko SANDBOX dostępne pod adresem https://www.sandbox-sendit.pl. Na środowisku tym można samodzielnie zarejestrować się i korzystać z niego w celach testowych a także wygenerować klucz do API Sandbox.

Adres Sendit API w środowisku SANDBOX to

https://api.sandbox-sendit.pl/public.php

Specyfikacja WSDL SANDBOX dostępna jest pod adresem

https://api.sandbox-sendit.pl/public.php?wsdl

Dostęp do metod Sendit API wymaga podania unikalnego klucza API. Użytkownicy zarejestrowani w serwisie Sendit.pl mogą złożyć wniosek o przydzielenie klucza za pomocą formularza w sekcji Kontakt. Ze względów technicznych na chwilę obecną wydanie klucza możliwe jest tylko Klientom z aktywowaną opcją płatności post-paid.

Wszystkie połączenia do Sendit API muszą być szyfrowane za pomocą protokołu SSL.

Pełna dokumentacja Sendit API
Regulamin Sendit API.