Poczta Polska – Zielona Góra  

Zielona Góra to największe miasto województwa lubuskiego. Jest znane, jako polska stolica wina. Zielona Góra jest bowiem najdalej wysuniętym na północ Europy obszarem z uprawą winorośli. Winnice dawniej były filarem miejscowej gospodarki. Dziś są raczej dodatkiem i źródłem ciekawych tradycji w lokalnej kulturze. Co roku Zielona Góra organizuje tradycyjne Winobranie. Jest to święto, któremu towarzyszy muzyka i bogata oferta kulturalna. Ale turyści przybywają do Zielonej Góry nie tylko na święto wina, ponieważ Zielona Góra to miasto ciekawe pod względem architektonicznym. Ponieważ miasto nie miało dużo zniszczeń wojennych, to zachowało się wiele wspaniałych zabytków, w tym Stare Miasto i przedwojenna zabudowa miejska. Zielona Góra to też miasto, które działa prężnie w dziedzinie gospodarki. Największe znaczenie ma przemysł drzewny, informatyczny, także produkcja alkoholi (nie tylko wina). Duży wpływ na rozwój miasta Zielona Góra ma bliskość Niemiec. W takim mieście nie brakuje zapotrzebowania na usługi kurierskie, które realizuje przede wszystkim Poczta Polska – w tym Pocztex Ekspres 24 i Pocztex Kurier 48. Mogą być one dostępne dla mieszkańców miasta Zielona Góra taniej, dzięki nowoczesnej platformie przesyłkowej Sendit.

Usługi kurierskie dla miasta Zielona Góra

Zielona Góra będąca jednym z trzech miast tzw. Lubuskiego Trójmiasta, stwarza dobre warunki dla biznesu. Wpływ na to ma bliskość do Niemiec, dobra infrastruktura drogowa, bliskość międzynarodowego portu lotniczego, szeroki wybór specjalistów między innymi absolwentów Uniwersytetu Zielonogórskiego i wiele innych czynników. Małe i średnie przedsiębiorstwa z miasta Zielona Góra wspiera też Poczta Polska we współpracy z platformą Sendit. Dzięki nim firmy mogą obniżyć koszty prowadzenia działalności gospodarczej, a osoby prywatne zmniejszyć koszty na przesyłki, które niekiedy stanowią duży wydatek w domowym budżecie.

Poczta Polska jeszcze taniej

Niezależnie, czy korzystamy z usług, które oferuje Poczta Polska w mieście Zielona Góra, czy innej miejscowości często procedura nadania paczki jest taka sama. By móc wysyłać duże ilości paczek jesteśmy zmuszeni podpisać umowę na daną ilość paczek miesięcznie. Nie każda firma ma co miesiąc dużą ilość zamówień, dlatego nie jest to opłacalne. Za niedotrzymanie umowy, którą zawrze z nami Poczta Polska grożą nam konsekwencje finansowe. Wysyłka minimalnej ilości paczek nie jest również możliwa do realizacji przez osoby prywatne, dlatego podpisywanie umów z kurierem Pocztex – Poczta Polska nie jest zawsze dobrym pomysłem. Na szczęście dzięki platformie Sendit możemy znacznie taniej nadać paczkę, bez zbędnych umów z firmą Poczta Polska.

Wysyłanie przesyłek w mieście Zielona Góra

Nadawanie przesyłek z pomocą platformy Sendit jest łatwiejsze niż bezpośrednio dzięki mechanizmom, jakie zapewnia Poczta Polska. Żeby wysłać paczkę należy jedynie posiadać e-mail oraz hasło. Można także wykorzystać konto na Allegro, dzięki temu nie musimy zakładać dodatkowego konta na Sendit. W formularzu wpisujemy adresy nadawcy oraz odbiorcy, a także gabaryty paczki – jej wymiary i wagę. Na podstawie danych z formularza drukowany jest list przewozowy. Wystarczy jedynie na końcu wybrać Poczta Polska (Pocztex Ekspres 24 i Pocztex Kurier 48) lub innego kuriera. Nie musimy podpisywać umowy z firmą Poczta Polska, a za wysyłkę paczek płacimy raz w miesiącu, co jest niezwykle proste i szybkie. Paczkę nadamy na całym terenie miasta Zielona Góra. Unikamy przy tym kolejek w placówkach, które zapewnia Poczta Polska, co bardzo ułatwia nam prowadzenie naszego biznesu.

Jakie są dodatkowe plusy korzystania z firmy Poczta Polska przez platformę Sendit?

Usługi oferowane przez firmę Poczta Polska spełniają wszystkie kryteria, jakich szukają klienci, ale dzięki Sendit możemy wysyłać paczki znacznie taniej. Integracja z Allegro i innymi skryptami sklepów internetowych pozwala na łatwe połączenie kont. Nie musimy przy tym podpisywać umów. Możemy nadać paczkę na terenie miasta Zielona Góra w ciągu 24 godzin. To gwarantuje szybką wysyłkę do naszego klienta, którą zrealizuje Poczta Polska.

Sprawdź także oddziały pozostałych firm kurierskich w Zielonej Górze:

UPS Zielona-Góra
InPost Zielona-Góra
FedEx Zielona-Góra
DPD Zielona-Góra