Przesyłki podstawowe z oferty przewoźników

DPD:

Przesyłki zawierające wyłącznie elementy o wadze do 50 kg. Sprawdź terminy tranzytu przesyłek DPD. Maksymalna dopuszczalna długość paczki wynosi 250 cm, a suma wymiarów (wysokość, długość, szerokość) 300 cm. Do każdej przesyłki obliczana jest waga wymiarowa (długość x szerokość x wysokość [cm] / 6000). Kategoria wagowa ustalana jest według wyższej wagi (rzeczywistej lub wymiarowej – jeżeli waga gabarytowa liczona ze wzoru nie przekracza 31,5 kg, do listu przewozowego wpisywana jest rzeczywista waga paczki). Opłata jest naliczana jednakowo dla każdego elementu przesyłki. Za każdy element niestandardowy naliczana jest dodatkowa opłata zgodnie z cennikiem. Wszystkie przesyłki są ubezpieczone do 1000 zł. Możliwe jest wykupienie ubezpieczenia do kwoty 50 000 zł za dodatkową opłatą.

Zasady przyjmowania towarów do transportu w DPD Polska

FedEx:

Przesyłki zawierające wyłącznie elementy o wadze do 70 kg. Maksymalna dopuszczalna długość paczki wynosi 200 cm, a dopuszczalna suma wymiarów (wysokość, długość, szerokość) 300 cm. Dla każdej przesyłki jest obliczana waga wymiarowa (długość x szerokość x wysokość [cm] / 6000). Kategoria wagowa jest ustalana według wyższej wagi (rzeczywistej lub wymiarowej). Opłata naliczana jest jednakowo dla każdego elementu przesyłki. Za każdy element niestandardowy naliczana jest dodatkowa opłata zgodnie z cennikiem.

Wszystkie przesyłki ubezpieczone są do 1000 zł. Możliwe jest wykupienie ubezpieczenia do kwoty 50 000 zł za dodatkową opłatą.

Doręczenie realizowane jest planowo w następnym dniu roboczym po odbiorze na terenie całego kraju.

Zasady przyjmowania towarów do transportu w FedEx

InPost:

Przesyłki zawierające wyłącznie elementy o wadze do 25 kg. Doręczane są najpóźniej w ciągu 2 dni roboczych od dnia nadania do Paczkomatów na terenie całego kraju. Odbiór przesyłki z Paczkomatu musi nastąpić w ciągu 48 godz. od umieszczenia jej w Paczkomacie.

Maksymalne dopuszczalne wymiary paczki wynoszą 41x38x64 cm. Możliwe jest wykupienie ubezpieczenia do kwoty 20 000 zł za dodatkową opłatą.

Poczta Polska Kurier 48:

Przesyłki zawierające wyłącznie elementy o wadze do 30 kg. Nadawane w wybranej placówce pocztowej i doręczane maksymalnie do 3 dni roboczych, pod warunkiem nadania do godziny 15:00 w placówce pocztowej. Przesyłka nadana po godzinie 15:00 traktowana jest jako nadana w następnym dniu roboczym.

Maksymalna dopuszczalna długość paczki wynosi 150 cm, a dopuszczalna suma wymiarów (wysokość+długość+szerokość) 250 cm. Paczka nie może być mniejsza niż 10 cm x 16 cm.
W usłudze Poczta Polska Kurier 48 przyjmowane są do transportu tylko paczki standardowe (opis paczek niestandardowych).
W ramach usługi nie obsługujemy wielopaków.

Wszystkie przesyłki są ubezpieczone do 1000 zł. Możliwe jest wykupienie ubezpieczenia do kwoty 50 000 zł za dodatkową opłatą.

Poczta Polska Ekspres 24:

Przesyłki zawierające wyłącznie elementy o wadze do 30 kg. Przesyłki są doręczane maksymalnie do 2 dni roboczych. Nadawane i doręczane w systemie door to door. Maksymalna dopuszczalna długość paczki wynosi 150 cm, a dopuszczalna suma wymiarów (wysokość+długość+szerokość) 250 cm. Minimalne wymiary paczki to 10 cm x 16 cm x 1 cm. W ramach usługi nie obsługujemy wielopaków.

W usłudze Poczta Polska Ekspres 24 przyjmowane są do transportu tylko paczki standardowe (opis paczek niestandardowych).

Wszystkie przesyłki ubezpieczone są do 5000 zł. Możliwe jest wykupienie ubezpieczenia do kwoty 50 000 zł za dodatkową opłatą.

UPS:

Przesyłki zawierające wyłącznie elementy o wadze do 70 kg. Odbiór przesyłek planowany jest na następny dzień roboczy po złożeniu zlecenia a doręczenie realizowane jest planowo w następnym dniu roboczym po odbiorze na terenie całego kraju. Maksymalna dopuszczalna długość paczki wynosi 270 cm, a dopuszczalna suma długości i obwodu – 330 cm. Dla każdej przesyłki jest obliczana waga wymiarowa (długość x szerokość x wysokość [cm] / 5000). Kategoria wagowa jest ustalana według wyższej wagi (rzeczywistej lub wymiarowej). Opłata naliczana jest jednakowo dla każdego elementu przesyłki. Za każdy element niestandardowy naliczana jest dodatkowa opłata zgodnie z cennikiem. Wszystkie przesyłki ubezpieczone są do 323 zł.

UPS Access Point:

Przesyłki zawierające wyłącznie elementy o wadze do 20 kg, nadawane w dowolnym punkcie Access Point. Przesyłki doręczane są planowo w następnym dniu roboczym na terenie całego kraju. Maksymalna dopuszczalna długość paczki wynosi 97 cm, a dopuszczalna suma długości i obwodu – 330 cm. Dla każdej przesyłki jest obliczana waga wymiarowa (długość x szerokość x wysokość [cm] / 5000). Kategoria wagowa jest ustalana według wyższej wagi (rzeczywistej lub wymiarowej). Opłata naliczana jest jednakowo dla każdego elementu przesyłki. Za każdy element niestandardowy naliczana jest dodatkowa opłata zgodnie z cennikiem. Wszystkie przesyłki ubezpieczone są do 323 zł. Nadanie przesyłki tego samego dnia zależne jest od godziny doręczenia paczki do punktu Access Point. Godziny graniczne dla danego punktu prezentowane są w formularzu nadania.

Przesyłka na rano

Doręczenie następnego dnia roboczego do godziny 9:30 (DPD) w systemie od drzwi do drzwi przesyłki DPD (Gwarant, do 30 kg). Usługa dostępna tylko dla niektórych obszarów. Nie można łączyć z dostawą w sobotę. Od 1 listopada do 1 marca usługa jest realizowana do godziny 10:30 (DPD). Cena usługi jest opłatą dodatkową doliczaną do ceny usługi podstawowej.

Przesyłka do południa

Doręczenie następnego dnia roboczego do godziny 12:00 w systemie od drzwi do drzwi przesyłki UPS (Express, do 70 kg), DPD (Gwarant, do 30 kg). Usługa dostępna tylko dla niektórych obszarów. Nie można jej łączyć z dostawą w sobotę. Cena usługi jest opłatą dodatkową doliczaną do ceny usługi podstawowej.

W usłudze UPS Access Point przesyłkę należy dostarczyć do wyznaczonej dla danego punktu, godziny granicznej dla nadania tego samego dnia. Godziny graniczne dla danego punktu prezentowane są w formularzu nadania.

Przesyłka paletowa

Elementy tworzące jedną całość, umieszczone na palecie o wadze do 1000 kg (700 kg w DPD; do 800 kg FedEx).

Wymiary: podstawa 80 cm/120 cm, wysokość do 200 cm (180 cm DPD i FedEx), przesyłka nie może wystawać poza obrys palety.

Wszystkie paczki przekraczające wagę 50 kg (DPD) lub 70kg (UPS i FedEx) należy nadać jako przesyłkę paletową.

W przypadku wysyłki kilku europalet w jedno miejsce, dla każdej palety należy stworzyć osobne zlecenie i wydrukować odrębny list przewozowy.

Przesyłki paletowe są doręczane w systemie „burta-burta” (UPS) czyli do miejsca, gdzie kurier może dojechać samochodem i „rampa-rampa” (DPD, FedEx) gdzie nadawca i odbiorca powinni mieć możliwość samodzielnego załadowania/odbioru przesyłki paletowej z samochodu kuriera.

Cena przesyłki paletowej jest zależna od jej wagi, od strefy doręczenia przesyłki (DPD) a w przypadku UPS również od odległości pomiędzy adresem nadania i doręczenia.

Przesyłki międzynarodowe

Przesyłki doręczane na terenie Unii Europejskiej.

Czas tranzytu uzależniony jest od kraju przeznaczenia.

UPS:

Podstawowe ograniczenia wagowe i wymiarowe są takie same jak w przypadku przesyłek krajowych.
Naliczana jest opłata za przesyłkę niestandardową według ograniczeń jak w przypadku przesyłek krajowych.

Wszystkie przesyłki ubezpieczone są do 323 zł bez dodatkowej opłaty.
Ubezpieczenie dodatkowe do 50000 zł to 1% zadeklarowanej wartości, ale nie mniej niż 23,37 zł (19 zł netto)

W przypadku niektórych regionów Czech, Danii, Finlandii, Francji, Grecji, Hiszpanii, Holandii, Niemiec, Portugalii, Szwecji, Węgier i Wielkiej Brytanii do ceny przesyłki UPS należy doliczyć opłatę za dostawę do stref rozszerzonych lub za dostawę do obszarów odległych. Informacje o wysokości doliczanych opłat znajdują się w zestawieniu dopłat strefowych.

DPD:

Przesyłki zawierające wyłącznie elementy o wadze do 30 kg. Maksymalna dopuszczalna długość paczki wynosi 175 cm, a dopuszczalna suma długości i obwodu – 300 cm.

DPD nie przyjmuje do transportu paczek niestandardowych, których zewnętrzny kształt uniemożliwia stabilne ustawienie na niej następnych paczek.

Wszystkie przesyłki są ubezpieczone do 1000 zł.
Możliwe jest wykupienie ubezpieczenia do kwoty 50 000 zł za dodatkową opłatą.

W przypadku niektórych regionów Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Grecji, Hiszpanii, Holandii, Niemiec, Szwecji i Włoch do ceny przesyłki DPD należy doliczyć opłatę strefową. Kody pocztowe objęte dopłatą strefową znajdują się w Tabeli opłat dodatkowych DPD.

DPD nie dostarcza i nie odbiera przesyłek z następujących miejsc: Hiszpania – Ceuta, Melilla, Wyspy Kanaryjskie, Niemcy – Büsingen, Wielka Brytania – Offshores,Włochy – Campione d\’Italia, Livigno, San Marino, Watykan.

Usługi dodatkowe

 1. Dodatkowe ubezpieczenie
  • UPS – maksymalna wysokość ubezpieczenia wynosi 50 000 zł.
  • UPS AccessPoint – maksymalna wysokość ubezpieczenia wynosi 4000 zł.
  • DPD – dodatkowe ubezpieczenie do 50 000 zł (ubezpieczenie do 1 000 zł jest wliczone w cenę usługi podstawowej).
  • InPost – dodatkowe ubezpieczenie przesyłek możliwe do kwoty 5 000 zł, 10 000 zł i 20 000 zł.
  • Poczta Polska Kurier48 – wszystkie przesyłki są standardowo ubezpieczone do kwoty 1000 zł. Dodatkowe ubezpieczenie przesyłek możliwe jest do kwoty 50 000 zł.
  • Poczta Polska Ekspres24 – wszystkie przesyłki są standardowo ubezpieczone do kwoty 5000 zł. Dodatkowe ubezpieczenie przesyłek możliwe jest kwoty 50 000 zł.
  • FedEx – wszystkie przesyłki są standardowo ubezpieczone do kwoty 1000 zł. Dodatkowe ubezpieczenie przesyłek możliwe jest do kwoty 50 000 zł.

   

 2. Pobranie (COD) – pobranie od odbiorcy ustalonej przez nadawcę kwoty. Maksymalna kwota pobrania:
  • UPS – 11 000 zł
  • UPS AccessPoint – 4 000 zł
  • InPost – 5 000 zł
  • DPD – 15 000 zł, dodatkowo przy kwocie pobrania powyżej 1000 zł przesyłka podlega obowiązkowemu dodatkowemu ubezpieczeniu do wartości kwoty pobrania
  • Poczta Polska Kurier48 – 20 000 zł
  • Poczta Polska Ekspres24 – 20 000 zł
  • FedEx – 10 000 zł, dodatkowo przy kwocie pobrania przesyłka podlega obowiązkowemu dodatkowemu ubezpieczeniu do wartości kwoty pobrania

  Kwotę pobrania przelewamy zawsze na rachunek klienta składającego zlecenie w naszym serwisie w ciągu 10 dni roboczych od momentu doręczenia przesyłki do odbiorcy.

   

 3. Dostawa w sobotę – doręczenie w sobotę przesyłki nadanej w ostatni, poprzedzający sobotę, dzień roboczy. Nie można łączyć z dostawami na rano, do południa, po południu, wieczorem. Usługa dostępna dla paczek do 30 kg (DPD).
 4. Dostawa do lokali prywatnych (tylko UPS) – usługa dodawana automatycznie do każdej przesyłki doręczanej do prywatnego domu lub siedziby firmy, która znajduje się w domu (nie jest otwarta publicznie i nie posiada ogólnie dostępnego wejścia).
 5. Zwrot potwierdzonych dokumentów (ROD) – zwrot w ciągu 5 dni roboczych potwierdzonych dokumentów, dołączonych do listu przewozowego.
 6. Odbiór własny (tylko DPD) – możliwość samodzielnego odbioru przesyłki z oddziału przewoźnika. Uwaga! W przypadku wybrania tej usługi nie będzie podejmowana próba doręczenia paczki przez kuriera.
 7. Elementy niestandardowePrzesyłki, które z powodu nietypowego kształtu lub opakowania są trudniejsze w przewozie i sortowaniu i z tego tytułu naliczana jest za nie opłata dodatkowa.Do elementów niestandardowych są zaliczane przedmioty:
  • opakowane w zewnętrzne kontenery wysyłkowe wykonane z metalu lub drewna;
  • o kształcie cylindrycznym, takie jak: beczki, bębny, wiadra, które nie są całkowicie zamknięte w opakowaniu zewnętrznym z tektury falistej;
  • o kształcie okrągłym, owalnym, nieregularnych kształtach, z wystającymi elementami;
  • o lepkiej powierzchni, uniemożliwiającą swobodne zsuwanie się;
  • których zawartość stanowią luźne, ciężkie elementy lub płyny (w tym chemikalia); Uwaga: DPD nie przyjmuje do przewozu przesyłek zawierających substancje płynne.
  • opony, które nie są całkowicie zamknięte w opakowaniu zewnętrznym z tektury falistej (UPS i UPS AccessPoint) lub nie są zapakowane zgodnie z: instrukcją pakowania opon DPD (DPD); instrukcją pakowania opon FedEx (FedEx); instrukcją pakowania opon Poczta Polska (Kurier48 i Ekspres24).
  • Paczki oklejone nalepkami lub taśmami z informacją „Ostrożnie” (Kurier48 i Ekspres24).
  • Paczki składające się z dwóch odrębnych części połączonych w jedną całość np. za pomocą folii stretch, taśmy.

  Elementem niestandardowym określa się również paczki o dużych wymiarach, czyli:

  • w przypadku UPS takie:
   • których najdłuższy bok przekracza 100 cm lub drugi dłuższy bok przekracza 76 cm,
   • waga rzeczywista lub wymiarowa jest większa niż 30 kg. Opłata taka nie jest jednak naliczana, jeśli już uiściłeś opłatę za wysyłkę dużej paczki (automatycznie naliczana dla przesyłek powyżej 30 kg).

    

  • w przypadku DPD takie:
   • których maksymalna długość przekracza 175 cm (jednakże nie dłuższa niż 250 cm),

    

  • w przpadku FedEx takie:
   • których najdłuższa krawędź przekracza 150 cm,
   • których dwie pozostałe krawędzie są dłuższe niż 70 cm,
   • których suma dwóch najdłuższych boków przekracza 180 cm,
   • których waga paczki (rzeczywista lub wymiarowa) jest większa niż 35 kg,

    

  • w przypadku Poczta Polska Kurier 48 i Ekspres 24 takie:
   – których suma wymiarów (długość + szerokość + wysokość) jest większa niż 250 cm, ale nie więcej niż 300 cm, przy czym największy wymiar (długość) nie może przekroczyć 150 cm, a dla rulonu 20 cm x 150 cm

  Przewoźnik może także naliczyć dodatkową opłatę za obsługę dla każdej paczki, która w jego ocenie będzie wymagała specjalnej obsługi.

  Uwaga! W serwisie Sendit.pl nie obsługujemy:

  • niestandardowych przesyłek paletowych
  • niestandardowych przesyłek w usłudze Poczta Polska Kurier 48
  • niestandardowych przesyłek w usłudze Poczta Polska Ekspres 24
  • niestandardowych przesyłek międzynarodowych w usłudze DPD

   

 8. Gwarancja dostawy w 24h (tylko UPS) – gwarancja doręczenia przesyłki w następnym dniu roboczym po odbiorze jej od nadawcy. W przypadku niewykonania usługi w terminie nadawcy przysługuje zwrot opłaty podstawowej i usługi gwarancja 24h naliczonych dla opóźnionej przesyłki.
  W usłudze UPS Access Point przesyłkę należy dostarczyć do wyznaczonej dla danego punktu, godziny granicznej. Godziny graniczne dla danego punktu prezentowane są w formularzu nadania.
 9. Powiadomienie e-mail/SMSWysłanie automatycznej wiadomości na adres e-mail lub telefon komórkowy nadawcy i odbiorcy. Powiadomienie będzie informować o najważniejszych etapach przesyłki. Każda wiadomość zawiera pełne informacje potrzebne do podjęcia stosownych działań. Przykładowo, wybór powiadomienia e-mail dla odbiorcy o wydaniu kurierowi przesyłki spowoduje wysłanie do niego wiadomości m.in. z: numerem listu przewozowego, informacją o nadawcy i datą planowanego doręczenia paczki. Istnieje możliwość wyboru: formy (e-mail, SMS), adresata powiadomienia (nadawca, odbiorca) i zdarzeń (wydanie kurierowi przesyłki w celu doręczenia do adresata, dotarcie przesyłki do docelowego terminalu – w przypadku odbioru osobistego, odmowa przyjęcia przez odbiorcę, awizowanie przesyłki).Usługa powiadomień SMS dostępna jest tylko w przypadku transportu krajowego.

   

 10. Przepakowanie paczki (tylko DPD) – opłata naliczana w przypadku nieprawidłowego zapakowania paczki przez klienta
 11. Doręczenie do rąk własnych (tylko DPD) – doręczenie przesyłki tylko po wylegitymowaniu się odbiorcy dokumentem ze zdjęciem.
 12. Czwarta i każda kolejna próba doręczenia przesyłki (tylko DPD) – opłata za czwartą nieskuteczną i każdą kolejną próbę doręczenia przesyłki.
 13. Nadanie przesyłki niezgodnej ze zleceniem – w przypadku przekazania kurierowi przesyłki niezgodnej ze złożonym zleceniem naliczona zostanie opłata zgodnie z regulaminem i cennikiem Przewoźnika realizującego zlecenie.

Opłaty dodatkowe

 1. Zwrot przesyłki niedoręczalnej – zwrot do nadawcy przesyłki, której doręczenie było niemożliwe z przyczyn niezależnych od przewoźnika, np. z powodu odmowy przyjęcia lub uiszczenia kwoty pobrania, błędnego lub nieistniejącego adresu podanego w liście przewozowym. Zwrot nieodebranych przez Odbiorców Przesyłek Paczkomatowych InPost następuje do najbliższego Nadawcy oddziału Operatora. W usłudze Poczty Polskiej, paczka zwrotna pozostaje do odbioru w placówce oddawczej Poczty Polskiej przez 7 dni. Opłata pobierana jest również w przypadku gdy Nadawca zrezygnuje z odbioru paczki zwrotnej.
 2. Przekierowanie przesyłki w ramach tego samego oddziału (UPS) – przekierowanie na dyspozycję klienta.
 3. Przekierowanie przesyłki między oddziałami (UPS) – przekierowanie na dyspozycję klienta.
 4. Przeadresowanie – dyspozycja zmiany adresu doręczenia. W przypadku usługi Poczta Polska Kurier 48 dyspozycja możliwa tylko do momentu wydania przesyłki kurierowi do doręczenia.
 5. Weryfikacja adresu (tylko UPS i UPS AccessPoint) – jeżeli w adresie został popełniony błąd, a prawidłowy adres znajduje się w tym samym kraju przeznaczenia, UPS podejmie wszelkie możliwe wysiłki, aby ustalić prawidłowy adres i dostarczyć przesyłkę.
 6. Duża paczka – dana paczka jest traktowana jako „Duża paczka”, kiedy jej długość oraz obwód [obwód = (2 x szerokość) + (2 x wysokość)] łącznie wynoszą więcej niż 330 cm, ale nie przekraczają maksymalnego rozmiaru UPS wynoszącego 419 cm. W przypadku dużych paczek stosowana jest minimalna waga podlegająca opłacie wynosząca 40 kg. Ponadto zostanie zastosowana opłata dodatkowa za dużą paczkę.
 7. Przesyłka ponadwymiarowa – paczki o wadze rzeczywistej przekraczającej 70 kg lub o długości przekraczającej 270 cm, lub paczki, których suma długości i obwodu [(2 x szerokość) + (2 x wysokość)] przekracza 419 cm nie będą przyjmowane do transportu. Jeśli paczka taka znajdzie się w systemie małych paczek UPS, to naliczona zostanie dodatkowa opłata zgodnie z regulaminem i cennikiem Przewoźnika. Paczki, których suma długości i obwodu przekracza 419 cm będą podlegać również opłacie dodatkowej za Dużą paczkę.
 8. Opłata za paczkę powyżej 70 kg (za 1 kg) – paczki o wadze przekraczającej 70 kg nie umieszczone na palecie, nie będą przyjmowane do transportu. Jeśli paczka taka znajdzie się w systemie małych paczek UPS, aby ustalić wysokość opłaty za paczkę, należy pomnożyć jej ciężar (zaokrąglony do pełnego kilograma w górę) przez podaną cenę za kilogram.
 9. Opłata za zamówienie materiałów operacyjnych DPD – opłata za kompletację i wysyłkę darmowych materiałów firmy DPD. Zamówienia na materiały realizowane są tylko dla Klientów, którzy nadają minimum 30 paczek (danego przewoźnika) miesięcznie w ciągu ostatnich trzech miesięcy. Sendit.pl oraz firma DPD zastrzega sobie prawo reglamentacji ilości zamówionych materiałów, czyli dostosowanie wysyłki do ilości zamawianych w serwisie paczek.
  Zamówienie materiałów możliwe jest tylko poprzez formularz kontaktowy.

Cennik Biznes

Cennik Biznes dedykowany jest wszystkim Użytkownikom serwisu Sendit, niezależnie od formy prawnej rejestracji.

Niższe ceny dla paczek DPD Polska, Poczta Polska Ekspres 24 oraz FedEx dostępne są dla tych Użytkowników, którzy rozliczają wysyłkę raz w miesiącu przelewem po otrzymaniu faktury VAT (post paid). Niższe stawki uzależnione są od miesięcznej liczby wysyłanych paczek. Im więcej Użytkownik wysyła paczek, tym otrzymuje bardziej atrakcyjne ceny. Ponadto, jeżeli Użytkownik w ciągu miesiąca (np. 15-stego) zmienił sposób płatności, to paczki opłacone „z góry” nie są wliczane do wolumenu paczek rabatowanych. Do sumy zliczana jest liczba poszczególnych paczek z danego zlecenia. Anulowane zlecenia nie są wliczane do miesięcznego wolumenu paczkowego. Zliczanie wolumenu paczkowego następuje dla każdego przewoźnika osobno od pierwszego dnia każdego miesiąca do momentu wystawienia faktury VAT (wyjątkiem są wcześniej opisani Użytkownicy, którzy w ciągu miesiąca zmienili sposób płatności z płatności „z góry” na płatność „z dołu”). Paczki zaliczane są do danego progu rabatowego, od momentu osiągnięcia przez zlecenie statusu „oczekiwanie na kuriera”. Licznik paczek jest zerowany z początkiem każdego miesiąca. W ciągu jednego miesiąca stawki naliczane są dynamicznie według bieżącego wolumenu paczkowego, co oznacza, że do końca danego okresu rozliczeniowego stawka ta może wielokrotnie się zmienić, ale obowiązuje ta z dnia wystawienia faktury VAT.

Niższe stawki obowiązują jedynie dla wysyłek krajowych i nie obejmują przesyłek paletowych oraz usług dodatkowych.