Jak wysłać paczkę za pobraniem?

 

Wiele osób dopiero stawiających swoje pierwsze kroki w biznesie e-commerce lub kierowanych doraźną potrzebą zastanawia się, jak wysłać paczkę za pobraniem. Dziś poruszymy tę kwestię w postaci krótkiego poradnika, jak również przedstawimy sprawdzony sposób na obniżenie kosztów tego rodzaju wysyłki – portal Sendit.pl . Na to ostatnie rozwiązanie mogą liczyć także osoby i firmy, które dokonują wysyłek nieregularnie, więc trudno im wynegocjować korzystne warunki współpracy z firmami kurierskimi.

 

Czym jest przesyłka za pobraniem?

 

Zanim zastanowimy się, jak wysłać paczkę za pobraniem, poświęćmy krótką chwilę nad przedstawieniem tego rodzaju przesyłki. Stanowi ona poniekąd ukłon wysyłającego wobec klienta. Chociaż e-handel rozwija się dynamicznie na całym świecie, jak i w Polsce, wciąż wiele osób ma ograniczone zaufane do tego rodzaju zakupów. Po pierwsze istnieje obawa, że towar, za który już zapłacono nie zostanie wysłany do klienta. Po drugie, nie wszyscy mają zaufanie do bezpieczeństwa płatności przez internet. W przypadku przesyłki za pobraniem obie bariery przestają istnieć, ponieważ opłata za towar zostaje uiszczona kurierowi dopiero w chwili dostarczenia przesyłki. Wysyłający musi się jednak liczyć z kosztem takiej przesyłki, a także pewnym okresem oczekiwania, zanim pieniądze trafią na jego rachunek bankowy. Jest to jednak rozwiązanie całkowicie bezpieczne zarówno z punktu widzenia interesów kupującego jak i sprzedającego.

 

Jak wysłać paczkę za pobraniem?

 

Przejdźmy teraz do najważniejszej kwestii tytułowej: Jak wysłać paczkę za pobraniem? W rzeczywistości dokonuje się tego dokładnie tak samo, jak w przypadku każdej innej wysyłki wypełniając stosowny formularz. U większości firm kurierskich i pośredniczących w wysyłkach jest on w zasadzie podobny. Istotnymi rubrykami są dane odbiorcy i dane nadawcy, a także informacje o paczce – jej wymiarach, wadze i zawartości. Dokładnie tak samo procedura wygląda z punktu widzenia klientów Sendit, którym zależy na obniżaniu kosztów. Przy wyborze metody płatności lub rodzaju przesyłki należy wybrać opcję wysyłki za pobraniem. Następnie klient dowiaduje się, kiedy paczka zostanie zabrana od nadawcy. W przypadku korzystania z paczkomatów lub innych usług będzie to zaś informacja, gdzie należy zostawić przesyłkę

 

Czy lepiej wysyłać paczkę za pobraniem bezpośrednio u kuriera?

 

Duże firmy prowadzące regularne wysyłki mogą liczyć na obniżenie kosztów poprzez podpisanie umowy z jedną z firm kurierskich. Niestety taka usługa nie dotyczy mniejszych firm i klientów indywidualnych, którzy korzystają z usługi nieregularnie lub w małych ilościach. Jak wysłać paczę za pobraniem, by oszczędzić na kosztach nie posiadając umowy z firma kurierską. Warto wówczas skorzystać z pomocy pośrednika takiego jak Sendit, który dzięki stałej współpracy z tego rodzaju firmami może zaoferować każdemu klientowi niższe koszty wysyłki. Dodatkową zaletę stanowi możliwość skorzystania z kilku firm kurierskich i porównanie kosztów dotyczących określonej przesyłki.