Zamówienie przesyłki Pocztą Polską Kurier 48 jest bardzo proste. Przesyłkę dostarcza się do Urzędu Pocztowego samodzielnie, dzięki czemu można to zrobić „po drodze”, nie martwiąc się o spóźniającego się kuriera czy godziny odbierania przesyłek. Wystarczy zalogować się do Sendit.pl, wypełnić list przewozowy i udać się do najbliższego Urzędu Pocztowego.

Zamawiając usługę Poczta Polska Kurier 48, nadawca zobligowany jest do samodzielnego dostarczenia przesyłki do Urzędu Pocztowego (wybranego z mapy podczas składania zlecenia).

Jako dowód nadania proszę wydrukować list przewozowy w dwóch egzemplarzach i na jednym poprosić o podpis urzędnika na Poczcie. Będzie stanowiło to potwierdzenie nadania paczki. List przewozowy w usłudze Kurier 48 ważny jest 7 dni.Doradzamy! Gdy pracownik poczty podstempluje przesyłkę zrób proszę czytelne zdjęcie przesyłki z wyraźną pieczątką poczty – posłuży Ci to jako potwierdzenie nadania.Jakie jest termin doręczenia przesyłki przez Pocztę Polską Kurierem 48? Pierwsza próba doręczenia następuje w dni robocze, najpóźniej w trzecim dniu po dniu nadania, pod warunkiem nadania do godziny 15:00 w placówce pocztowej.

Czy kurier Poczty Polskiej zostawia awizo?

Kurier 48 awizo pozostawia najczęściej w formie papierowej. Jednak niektóre z placówek Poczty Polskiej, posiadają możliwość wysłania sms z powiadomieniem o oczekującej w Urzędzie Pocztowym przesyłce. Nieodebrana przesyłka oczekuje przez 7 dni na odbiór przez Odbiorcę. Jeżeli Odbiorca nie odbierze jej, to taka nieodebrana paczka zwracana jest bezpośrednio do Nadawcy.