InPost Gdańsk

Gdańsk jest miastem o bogatej historii, ciekawej architekturze i wielu instytucjach kulturalnych. Dostęp do Morza Bałtyckiego i liczne tereny zielone przyciągają wielu turystów z całej Polski. Jednak nie tylko jest to popularny kierunek na urlop, ale również bardzo dobrze rozwinięty węzeł komunikacyjny północnej Polski. Gdańsk posiada największy port w naszym kraju oraz trzecie pod względem wielkości ruchu pasażerskiego lotnisko. Miasto leży na skrzyżowaniu drogowych szlaków transportowych, gdzie spotykają się trzy trasy europejskie – E28, E75, E77. Na terenie Gdańska nie brakuje dobrze rozbudowanych sieci drogowych, co sprawia, że jest ważnym punktem na mapie usług kurierskich, takich jak InPost.

Gdańsk na rynku usług kurierskich

Aglomeracja gdańska wraz z Gdynią i Sopotem tworzą Trójmiasto. Z racji swojego położenia jest głównym ośrodkiem współpracy z naszymi zachodnimi sąsiadami oraz Skandynawią. Gdańsk z ponad 460 tys. mieszkańców, stanowi szóste pod katem liczby ludności miasto w Polsce. W mieście prosperują liczne filie zagranicznych przedsiębiorstw. W związku z tym można zaobserwować coraz większe zapotrzebowanie na firmy kurierskie, w tym InPost. Nie tylko duże firmy regularnie korzystają z usług kurierów, ale także mniejsze podmioty. Również stale rozwijający się e-handel przyczynia się do powstawania coraz większej liczby punktów odbioru i nadawania przesyłek – paczkomatów InPost. Sklepy internetowe, które często wysyłają paczki do swoich klientów nie muszą ponosić dużych kosztów na przesyłkach. W tym celu powstał serwis Sendit, dedykowany dużym, średnim i małym przedsiębiorstwom, pomagając redukować koszty związane z usługami kurierskimi. Portal jest również świetną alternatywą dla osób prywatnych, które nie muszą podpisywać umów z kurierami, ani deklarować wolumenu paczkowego w skali miesiąca, by móc otrzymać najniższe ceny.

InPost – sprawdzony sposób na tanie przesyłki kurierskie

Dlaczego Sendit jest dobrym rozwiązaniem dla firm i osób prywatnych? Przede wszystkim pozwala na porównanie cen za przesyłkę u różnych kurierów w Gdańsku, w tym InPost. Tym sposobem wszyscy klienci z góry wiedzą jaką kwotę zapłacą za nadanie paczki oraz mogą monitorować koszty w długoterminowej skali. Paczkomaty InPost są dostępne dla klientów indywidualnych, którzy do tej pory byli skazani na wysokie ceny przesyłek, chcą otrzymać jak najwyższą jakość usług. Obecnie InPost wyrównuje szanse. Brak stałej umowy z kurierem jest kolejną wartością dodaną, na którą warto zwrócić uwagę. Osoby prywatne ani firmy nie muszą określać z góry zapotrzebowania na usługi kurierskie w skali miesiąca. To idealne i elastyczne rozwiązanie dla wszystkich podmiotów działających stacjonarnie na terenie Gdańska oraz w przestrzeni internetowej.

Jak działa InPost w mieście Gdańsk?

Sposób działania InPost na portalu Sendit jest bardzo prosty. Wystarczy się zarejestrować i wypełnić formularz nadania paczki. Następnie należy podać dane nadawcy oraz odbiorcy, na przykład na ternie Gdańska. Należy pamiętać, że mimo niskich cen usług InPost, występują ograniczenia dotyczące paczki. Przede wszystkim nie może przekroczyć 25 kg oraz wymiarów 41x38x64 cm. Przesyłka musi się więc zmieścić w paczkomacie. InPost w Gdańsku, jak i całym kraju oferuje również możliwość nadawania paczek za pobraniem. Paczki ubezpieczone są do kwoty 500 zł, jednak można zamówić opcję dodatkowego ubezpieczenia przesyłek do kwoty 20 tys. złotych.

Jeszcze więcej korzyści z paczkomatów InPost

InPost to nie tylko opłacalne i atrakcyjne finansowo rozwiązanie dla osób indywidualnych i przedsiębiorstw w Gdańsku. To również wygoda i elastyczne zasady współpracy z Sendit. Dodatkową korzyścią dla firm, działających w obrębie e-handlu jest możliwość integracji platformy ze swoim sklepem internetowym, a także kontem na Allegro. Dzięki temu wysyłanie paczek stanie się jeszcze prostsze i wygodniejsze. Ponadto wszyscy klienci mają możliwość wyboru metody rozliczenia. Jedną z nich jest płatność na podstawie comiesięcznej faktury, drugą – wygodna opcja płatności z góry. Serwis Sendit wraz z InPost i innymi partnerami stale rozwija swoje usługi, aby nadawanie paczek nie zajmowało wiele czasu, ani nie pochłaniało dużych kosztów.

Sprawdź także oddziały pozostałych firm kurierskich w Gdańsku:

UPS Gdańsk
DPD Gdańsk
FedEx Gdańsk
Poczta Polska Gdańsk