Drodzy Użytkownicy,

podajemy poniżej najnowsze informacje o pracy firm kurierskich:


12.05.2020 r.

Poczta Polska:

Zdecydowana większość placówek pocztowych obsługuje już klientów w godzinach, jakie obowiązywały przed wprowadzeniem w Polsce stanu epidemii. Oprócz tego, w całym kraju ponownie 14 placówek otwartych jest całą dobę. Uruchomiono również pocztowe punkty w galeriach handlowych.


03.04.2020 r.

Poczta Polska:

 • W trosce o naszych Klientów, ich bezpieczeństwo, zdrowie i życie, Poczta Polska wprowadza zmiany dotyczące obsługi Klientów powyżej 65 roku życia.

W godzinach 10:00 – 12:00 wszystkie placówki pocztowe będą obsługiwać tylko i wyłącznie Klientów, którzy ukończyli 65 lat. Nowe rozwiązanie podyktowane jest rządowymi zaleceniami, które mają na celu ograniczenie prawdopodobieństwa rozprzestrzeniania się wirusa.

 • Informujemy, iż Poczta Polska nie doręcza przesyłek kierowanych na adresy objęte kwarantanną. Pierwsza próba doręczenia przesyłki będzie miała miejsce dopiero po zakończeniu okresu kwarantanny.

  Prosimy osoby objęte kwarantanną o pozostanie w domu, zaprzestania prób pozyskania przesyłek i spokojne oczekiwanie na doręczenie przesyłki w najbliższym możliwym terminie.


01.04.2020 r.

Poczta Polska:

W związku z ogłoszonym stanem epidemii, pomimo włożonego trudu w zapewnienie ciągłości obsługi, możliwe jest wystąpienie nieprawidłowości w zakresie realizacji części usług. Stan epidemii, jako działanie siły wyższej może powodować nienależyte wykonanie lub niewykonanie usług w związku z brakiem możliwości odbioru przesyłek, doręczeniem przesyłek, brakiem możliwości uzyskania potwierdzenia odbioru przesyłek, brakiem dotrzymania terminów doręczenia przesyłek czy innych zobowiązań wynikających z realizacji usług.

Jednocześnie podejmowane są wszelkie działania w celu wykonania usług z bezwzględnym zastosowaniem się do wytycznych Rządu w tej materii i uwzględnieniem bezpieczeństwa nadawców i adresatów przesyłek oraz pracowników Poczty Polskiej.


24.03.2020 r.

DPD Polska:

Rząd w Polsce wprowadził zakaz wysyłania za granicę artykułów medycznych tj. maseczki, rękawiczki, żele antybakteryjne itp. Szczegóły znajdziecie Państwo tu: https://www.gov.pl/web/zdrowie/komunikat-ministra-zdrowia-ws-obwieszczenia-antywywozowego 

Część krajów wprowadza rozwiązania mające na celu zminimalizowanie kontaktu kurierów z odbiorcami paczek. Dlatego możliwe są doręczenia paczek bez podpisów odbiorców.

 • transport i doręczenia w Polsce
  Transport i doręczenia w Polsce odbywają się na dotychczasowych zasadach.
 • międzynarodowy transport kołowy
  Spodziewane są wydłużone czasy transportu przesyłek eksportowych ze względu na kontrole prowadzone na granicach w całej Europie.Należy pamiętać, że duża część firm, restauracji i instytucji publicznych jest zamknięta. Nadawca musi sprawdzić czy miejsce, do którego wysyłana jest paczka jest otwarte.Wyłączenia i zawieszenia międzynarodowego serwisu drogowego znajdziecie Państwo tu: https://wwwdpd.azureedge.net/zip-codes.xlsx .UPS Polska:

Aktualne informacje o usłudze firmy UPS, znajdują się na stronie:
https://www.ups.com/pl/pl/service-alerts.page?id=alert1

Zespoł Sendit


20.03.2020 r.

DPD Polska:

 • transport i doręczenia w Polsce
  Przypominamy, że usługa „Doręczenie w sobotę” do odwołania została zawieszona.

  Poza powyższym, transport i doręczenia w Polsce odbywają się na dotychczasowych zasadach.
 • międzynarodowy transport kołowy
  Wyłączenia i zawieszenia międzynarodowego serwisu kołowego znajdziecie Państwo tu https://wwwdpd.azureedge.net/zip-codes.xlsx

Inpost:

W trosce o zapewnienie najwyższych standardów bezpieczeństwa i zachowanie środków ostrożności informujemy, że zmieniła się forma sporządzania protokołów szkody, związana z procedurą reklamacji.

Od teraz wdrażamy nowy, skrócony protokół szkody, który będzie można uzupełnić w momencie składania reklamacji online i wraz ze zdjęciami wysłać w procesie reklamacyjnym. Można to zrobić tutaj.

Zespół Sendit


19.03.2020 r.

DPD Polska:

 • transport i doręczenia w Polsce
  Przypominamy, że usługa „Doręczenie w sobotę” do odwołania została zawieszona.
 • międzynarodowy transport kołowy
  Spodziewane są wydłużone (1-2 dni) czasy transportu przesyłek eksportowych ze względu na kontrole prowadzone na granicach w całej Europie. Komunikaty z poprzednich dni dotyczące dostępności serwisu w poszczególnych Państwach są aktualne.

Bułgaria

Miasto Bansko (kod pocztowy 2770) jest poddane kwarantannie do 01.04.2020. Odbiory i dostawy w tym mieście nie są obecnie możliwe. Duża część firm i instytucji na pozostałej części terytorium kraju jest zamknięta. Nadawca musi sprawdzić czy miejsce, do którego wysyłana jest paczka jest otwarte.

Litwa

Szkoły, bary/restauracje, centra sportowe i usługowe itp. oraz wszystkie sklepy detaliczne niezwiązane z podstawowymi potrzebami są zamknięte co najmniej do 30.03.2020. Nadawca musi sprawdzić czy miejsce, do którego wysyłana jest paczka jest otwarte.

Hiszpania

Cały obszar jest obsługiwany. Należy jednak pamiętać, że duża część firm i instytucji jest zamknięta. Nadawca musi sprawdzić czy miejsce, do którego wysyłana jest paczka jest otwarte. Punkty Pickup w oddziałach są otwarte.

Francja

Cały obszar jest obsługiwany. Należy jednak pamiętać, że duża część firm i instytucji jest zamknięta. Nadawca musi sprawdzić czy miejsce, do którego wysyłana jest paczka jest otwarte. Punkty Pickup zostały zamknięte. Rekomendowane są dostawy bezpośrednio pod adresy odbiorców. Wszystkie paczki, których nie da się doręczyć są zwracane do nadawców.

Niemcy

Cały obszar jest obsługiwany. Należy pamiętać, że duża część firm i instytucji jest zamknięta. Nadawca musi sprawdzić czy miejsce, do którego wysyłana jest paczka jest otwarte. Nadania i odbiory w punktach Pickup są niemożliwe.

Niderlandy

Cały obszar jest obsługiwany. Należy jednak pamiętać, że duża część firm i instytucji jest zamknięta. Szkoły i instytucje publiczne są zamknięte do 06.04.2020.

Austria

Większość terytorium jest obsługiwana. Nadawca musi sprawdzić czy miejsce, do którego wysyłana jest paczka, jest otwarte. Część punktów Pickup jest zamknięta. Doręczenia i odbiory w poniższych rejonach zostały zawieszone:

5540 Flachau

5611 Großarl

5630 Bad Hofgastein

5640 Bad Gastein

6553, 6555 Kappl und See

6561-6563 Ischgl, Galtür

6580 St. Anton

9844 Heiligenblut

6762 Stuben

6763 Lech

6764 Dalaas, Wald am Arlberg, Lolch

6767 Hochkrumbach, Lechleiten, Warth

6888 Schröcken

6450 Sölden

6580 St. Christoph

Norwegia, Estonia, Irlandia, Wielka Brytania

Kurierzy nie będą prosili o podpisy odbiorców podczas dostaw paczek. Na potwierdzeniu doręczenia kurier wpisze imię/nazwisko osoby, która paczkę odbiera lub informację, że paczkę dostarczono.

Łotwa

Wprowadzono rozwiązanie umożliwiające wyznaczenie miejsca dostawy paczek bez konieczności składania podpisu. Nadawca musi sprawdzić czy miejsce, do którego wysyłana jest paczka jest otwarte.

Finlandia

Możliwe są utrudnienia w kursowaniu promów z Estonii do Finlandii i z Finlandii do Estonii.

Czechy

Większość terytorium jest obsługiwana. Nadawca musi sprawdzić czy miejsce, do którego wysyłana jest paczka jest otwarte. Doręczenia i odbiory w poniższych rejonach zostały zawieszone:

783 21, 783 24, 783 91, 784 01

Szwajcaria

Wszystkie paczki, które nie będą dostarczone zostaną zwrócone. W odniesieniu do tych paczek konieczne będzie przygotowanie dokumentacji koniecznej do dokonania odprawy importowej na teren Unii Europejskiej.

Zespoł Sendit


18.03.2020 r. (komunikat nr 2)

DPD Polska:

 • od najbliższej soboty, tj. 21 marca 2020 r. serwis „Doręczenie w sobotę” do odwołania zostaje zawieszony,
 • od najbliższej soboty, tj. 21 marca 2020 r. recepcje oddziałowe, do odwołania będą zamknięte w soboty,
 • od najbliższego poniedziałku, tj. 23 marca 2020 r. do odwołania, recepcje w oddziałach będą czynne w godz. 10.00-18.00.

Poczta Polska:

 • Spółka wdrożyła procedury zapewniające bezpieczeństwo klientom i pracownikom przy dostawie przesyłek wprost pod drzwi.
  Oprócz tradycyjnej formy doręczenia wszystkie przesyłki listowe rejestrowane, paczkowe i kurierskie (z zastrzeżeniem przesyłek z dokumentami zwrotnymi) można odebrać bez pokwitowania.
  W tym przypadku wystarczy jedynie okazanie pracownikowi Poczty Polskiej z bezpiecznej odległości dokumentu tożsamości np. dowodu osobistego, paszportu, prawa jazdy. Pracownik Poczty Polskiej sam spisze 4 ostatnie cyfry numeru weryfikowanego dokumentu.
 • Dla przesyłek paczkowych i kurierskich, w przypadku gdy nadawca podał numer telefonu Klienta, przed doręczeniem przesyłki Klient otrzyma numer kontaktowy do kuriera. Od kuriera można uzyskać informacje o prognozowanym czasie dostawy lub uzgodnić bezpośrednio tryb odbioru przesyłki.
 • W przypadku przesyłek pobraniowych rekomendujemy płatność bezgotówkową np. kartą płatniczą.

18.03.2020 r.

DPD Polska

 • transport i doręczenia w Polsce:

Transport i doręczenia w Polsce odbywają się na dotychczasowych zasadach.

 • międzynarodowy transport kołowy:

Włochy

Doręczenia w prowincjach Bergamo and Brescia zostały wstrzymane. Szczegółowy wykaz nieobsługiwanych kodów pocztowych znajdziecie Państwo tu: https://brt.mag-news.it/nl/res/3854/newsletters/129/files/cap_localit_bg_bs_cr.pdf

Zespół Sendit


17.03.2020 r.

DPD Polska – międzynarodowy transport kołowy.

W związku z sytuacją sanitarną na świecie i restrykcjami wprowadzanymi przez poszczególne państwa, nadawca przed wysłaniem paczki zobligowany jest do zweryfikowania czy miejsce, do którego przesyłka jest wysyłana, jest otwarte i czy towary są tam przyjmowane.

Dodatkowo rząd w Polsce wprowadził zakaz wysyłania za granicę artykułów medycznych tj. maseczki, rękawiczki czy żele antybakteryjne itp. https://www.gov.pl/web/zdrowie/komunikat-ministra-zdrowia-ws-obwieszczenia-antywywozowego

Spodziewane są wydłużone (1-2 dni) czasy transportu przesyłek eksportowych ze względu na kontrole prowadzone na granicach w całej Europie. Państwa nie wymienione poniżej obsługiwane są bez wyłączeń.

Włochy
Cały obszar jest obsługiwany. Należy jednak pamiętać, że duża część firm i instytucji jest zamknięta. Nadawca musi sprawdzić czy miejsce, do którego wysyłana jest paczka jest otwarte.

Hiszpania
Cały obszar jest obsługiwany (częściowa kwarantanna Manresa, brak dostaw). Należy jednak pamiętać, że duża część firm i instytucji jest zamknięta. Nadawca musi sprawdzić czy miejsce, do którego wysyłana jest paczka jest otwarte.
Kody pocztowe w mieście Igualada, które nie są obsługiwane:
08672,8700, 08718, 08781, 08785, 08789, 08695, 08710, 08719, 08782, 08786, 08791,08698, 08711, 08773, 08783, 08787,08699, 08712, 08779, 08784, 08788

Francja
Cały obszar jest obsługiwany. Należy jednak pamiętać, że duża część firm i instytucji jest zamknięta. Nadawca musi sprawdzić czy miejsce, do którego wysyłana jest paczka jest otwarte.

Niemcy
Cały obszar jest obsługiwany. Należy jednak pamiętać, że duża część firm i instytucji jest zamknięta. Nadawca musi sprawdzić czy miejsce, do którego wysyłana jest paczka jest otwarte.

Niderlandy
Cały obszar jest obsługiwany. Szkoły i instytucje publiczne są zamknięte do 6.04

Norwegia, Dania, Szwecja
Zamknięta granica DE/DK i DK/SE i wzmożone kontrole spowodują wydłużenie czasu transportu.

Norwegia, Estonia, Irlandia
Kurierzy nie będą prosili o podpisy odbiorców podczas dostawy paczki. Na potwierdzeniu doręczenia kurier wpisze imię/nazwisko osoby, która paczkę odbiera.

Łotwa
Wprowadzono rozwiązanie umożliwiające wyznaczenie miejsca dostawy paczek bez konieczności składania podpisu. Nadawca musi sprawdzić czy miejsce, do którego wysyłana jest paczka jest otwarte.

Finlandia
Możliwe są utrudnienia w kursowaniu promów z Estonii do Finlandii i z Finlandii do Estonii.

Czechy
Większość terytorium jest obsługiwana. Nadawca musi sprawdzić czy miejsce, do którego wysyłana jest paczka jest otwarte. Doręczenia i odbiory w poniższych rejonach zostały zawieszone:
783 21, 783 24, 783 91, 784 01

Zespół Sendit


16.03.2020 r. (komunikat nr 2)

DPD Polska:

 • W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną, DPD Polska udostępnia opcję elektronicznej płatności za COD (pobranie), za pomocą kart debetowych, kredytowych i BLIK u Kuriera wszystkim swoim Klientom.

Poczta Polska:

 • W niedzielę, 15 marca, w związku z podejrzeniem zakażenia koronawirusem u jednego z pracowników sortowni łódzkiej, zastosowaliśmy szereg działań prewencyjnych, w tym całkowite zamknięcie WER Łódź przy ul. Włókniarzy.
 • W poniedziałek, 16 marca, Oddział Łódź nie będzie doręczał paczek, jednocześnie nie będzie ekspediowany żaden ładunek do łódzkich placówek.

Inpost:

 • Przesyłki zamówione do Paczkomatów będą czekać na odbiór jak dotychczas 48h. Po tym okresie nieodebrane przesyłki nie będą odsyłane do Oddziału InPost, ale zostaną zwrócone bezpośrednio do Nadawcy. Dlaczego taka zmiana? Chcemy maksymalnie ograniczyć kontakt naszych pracowników Oddziałów z osobami z zewnętrz, gdyż zachorowanie jednej osoby może wpłynąć na pracę całego Oddziału. Zdajemy sobie sprawę, że to istotna zmiana, ale mamy nadzieję, że zarówno Odbiorcy, jak i Państwo przyjmiecie ją ze zrozumieniem. Oczywiście wrócimy do standardowych procedur gdy tylko będzie to możliwe.
 • Powyższa zmiana oznacza, że również od 16 marca wstrzymujemy nadania i odbiór przesyłek w naszych Punktach Obsługi zlokalizowanych przy Oddziałach InPost. Nadania i odbiory przesyłek możliwe będą w Paczkomacie, w punktach partnerskich POP oraz poprzez podjazd kuriera.
 • O wszystkich powyższych zmianach Odbiorcy zostaną poinformowani poprzez szeroką akcję informacyjną. Zmiany znajdą również odzwierciedlenie w mailach i SMS statusowych.
 • W chwili obecnej koronawirus nie ma wpływu na dostarczanie przesyłek – docierają one do Odbiorców bez opóźnień. Jesteśmy jednak świadomi zagrożenia i w sposób ciągły obserwujemy i monitorujemy sytuację oraz reagujemy na wytyczne władz polskich i odpowiednich urzędów.

16.03.2020 r.

Poczta Polska:

 • W dniu 16.03.2020 r. WER w Łodzi (sortownia paczek) przechodzi dezynfekcję i będzie w tym czasie wyłączony z obsługi. Spowoduje to czasowe utrudnienia w nadawaniu i doręczaniu paczek.

Infolinia serwisu Sendit:

 • Zespół Współpracy z Klientem przechodzi na pracę zdalną. Połączenia telefoniczne będą możliwe, jednak ze względu na zmniejszoną grupę konsultantów wystąpi wydłużenie czasu oczekiwania na połączenie. W tym szczególnym okresie, prosimy o kierowanie zgłoszeń głównie przez formularz kontaktowy.Zespół Sendit

15.03.2020 r.

Poczta Polska:

Wprowadzone zostają zmiany w organizacji pracy placówek pocztowych:

 • godziny pracy placówek w dni robocze ulegają skróceniu do 6 godzin, przy czym w wybrane dni placówka będzie czynna w godz. 14-20 lub zamiennie przez trzy godziny w sobotę, także pozostałe placówki czynne dotychczas w soboty będą obsługiwać klientów przez trzy godziny – szczegółowe informacje o czasie pracy poszczególnych placówek można sprawdzić na www.poczta-polska.pl,
 • praca placówek całodobowych zostaje skrócona, placówki te będą czynne przez 7 dni w tygodniu od godz. 8.00 do 20.00,
 • punkty obsługi klienta w Galeriach Handlowych będą nieczynne.

Organizacja obsługi klienta w placówkach pocztowych będzie oparta o zasadę, że przy każdym czynnym okienku może przebywać jedna osoba. Szczegółowe informacje zostaną umieszczane na drzwiach wejściowych.

Mając na uwadze bezpieczeństwo klientów i pracowników w placówkach zostały już wprowadzone tzw. STREFY OCHRONNE w bezpośredniej obsłudze klienta. Osoby wchodzące do placówki proszone są o zachowanie odległości około 1,5 metra podczas oczekiwania na obsługę i pozostawanie za znajdującą się na podłodze taśmą także w trakcie obsługi. Bliżej do pracownika klienci powinni podchodzić jedynie w celu okazania dokumentów i innych niezbędnych czynności, na wyraźną prośbę pracownika Poczty.

DPD Polska:

 • W związku z nadzwyczajnymi środkami ostrożności dotyczącymi zagrożenia koronawirusem, tymczasowo zmieniły się także zasady doręczenia. Kurierzy mają prawo dostarczać przesyłki pod drzwi i bez podpisu odbiorcy pod warunkiem, że kurier nawiąże wcześniej kontakt z odbiorcą i odbiorca wyrazi zgodę na takie doręczenie. Rozwiązanie to ma zapewnić maksymalna ochronę dla adresata i kuriera podczas doręczenia.
 • Niektóre procedury doręczeniowe podyktowane są jednak wymogami prawnymi i procedurami zdefiniowanymi przez klientów i te wymagają bezpośredniego kontaktu z odbiorcą. W ich przypadku podejmujemy działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa obu stronom.

Zespół Sendit