Wydrukowanie listu przewozowego i oklejenie nim przesyłki jest niezbędne do nadania i zrealizowania jej. Kurier może odmówić przyjęcia przesyłki w sytuacji w której nie została ona oklejona listem przewozowym. Jest to konieczne, gdyż dzięki temu masz pewność, że Twoja przesyłka trafi tam, gdzie powinna.  

 

Wydrukowanie listu przewozowego jest konieczne do nadania przesyłki. Każda przesyłka musi zostać oklejona listem przewozowym, aby dotarła do odbiorcy – zgodnie z danymi wprowadzonymi w formularzu zlecenia. Należy o tym bezwzględnie pamiętać, gdyż kurier ma prawo odmówić przyjęcia przesyłki, która nie została oklejona listem przewozowym.

List przewozowy otrzymasz od nas e-mailem, jako załącznik do wiadomości. Bez problemu możesz go również pobrać i wydrukować z panelu zarządzania przesyłkami. Niezależnie od tego, którą metodę pobrania i wydrukowania listu przewozowego wybierzesz, będą one takie same.

Należy także pamiętać o wygenerowaniu i wydrukowaniu protokołu odbioru, który jest dowodem nadania przesyłki. Protokół odbioru jest formą potwierdzenia nadania paczki i będzie dla Ciebie dokumentem stanowiącym podstawę do oddania przesyłki lub przesyłek do przewozu. Dla kuriera zaś jest dokumentem, który świadczy  o przyjęciu przesyłki do przewozu. Protokół odbioru możesz wygenerować w panelu zarządzania przesyłkami, a także już podczas składania zlecenia. Więcej możesz przeczytać tutaj: Jak wygenerować protokół odbioru?