Drodzy Użytkownicy,

poniżej informacja o możliwych utrudnieniach w transporcie i doręczeniu przesyłek przez firmę DPD.

Przesyłki krajowe:

Ze względu na brak możliwości skutecznego i bezpiecznego rozliczenia w systemach płatniczych gotówki pobranej z tytułu realizacji usługi COD „za pobraniem” dnia 24 grudnia br., uprzejmie informujemy, że w tym dniu płatności z tytułu pobrania będzie można regulować u kurierów DPD tylko i wyłącznie w sposób bezgotówkowy (w oparciu o terminale płatnicze).

Przesyłki międzynarodowe:

Spodziewane są wydłużone czasy transportu przesyłek eksportowych ze względu na ponadnormatywne ilości paczek w sieci. Opóźnienia sięgające kilku dni mogą być obserwowane na kierunkach: Francja, Czechy, Włochy, Niemcy, Wielka Brytania oraz tam, gdzie wymienione kraje pośredniczą w transporcie.

Dodatkowo w poszczególnych krajach występują następujące utrudnienia:

Wprowadzenie lockdown w krajach takich jak: Niemcy – od 16.12, Niderlandy – od 15.12, Litwa – od 16.12, Słowacja – dwufazowo do 11.12 oraz 21.12, Szwajcaria od 22.12

Doradzamy, aby przed nadaniem paczki zweryfikować czy miejsce, do którego jest ona nadawana jest czynne.

Niemcy
Spodziewamy się opóźnień w dostawach z powodu ponadnormatywnej ilości paczek. Paczki, których doręczenie nie będzie możliwe będą zwracane do nadawców.

Niderlandy
W wyniku rządowych restrykcji związanych z COVID, paczki adresowane do osób prywatnych po nieudanej próbie doręczenia nie będą automatycznie kierowane do punktów Pickup. Możliwe będzie wykonanie maksymalnie 3 prób doręczenia po czym nastąpi zwrot. Paczki adresowane do firm będą zwracane do nadawcy po 1 nieudanej próbie doręczenia. Paczki adresowane do firm i instytucji, których działalność nie jest związana z dostarczeniem produktów pierwszej potrzeby będą automatycznie zwracane do nadawców. Zalecenia rządowe obowiązują do 19.01

Wielka Brytania
W związku z ogłoszonym przez Francję zamknięciem granicy z Wielką Brytanią została wstrzymana możliwość nadania paczek w tym kierunku. Paczki, które do tej pory nadano oraz te, które obecnie znajdują się w naszej sieci zostaną zatrzymane i jeśli sytuacja się ustabilizuje tak, aby była szansa dostarczenia paczek do Zjednoczonego Królestwa przed 31 grudnia to przekażemy je do dalszego transportu.

Irlandia
Spodziewamy się utrudnień w transporcie w związku z ogłoszonym przez Francję zamknięciem granicy z Wielką Brytanią.

Szwajcaria
Od 22 grudnia do 22.01 bary, kluby, muzea i biblioteki, ogólnodostępne obiekty sportowe i rekreacyjne, ogrody zoologiczne, ogrody botaniczne zostaną zamknięte. Zalecana jest weryfikacja czy miejsce do którego nadawana jest paczka jest czynne.

Francja
Spodziewamy się utrudnień wynikających z awarii sprzętu w jednej z sortowni we Francji.

Włochy
Z powodu ponadnormatywnej ilości paczek spodziewamy się wydłużonego czasu transportu.

Zespół Sendit