Aktualności

Uwaga na fałszywą wiadomość e-mail

Drodzy Użytkownicy

 

W związku z nadal pojawiającymi się fałszywymi wiadomościami przedstawiamy poniżej ktrótki poradnik jak sprawdzić czy otrzymana wiadomość pochodzi z serwisu Sendit.

Wszystkie linki w naszych mailach prowadzą do serwera sendit.pl, a linki do dokumentów zaczynają się od sendit.pl/drukuj. Poprawność linku należy zweryfikować patrząc w pasek statusu przeglądarki lub programu pocztowego.
Poniżej fragment prawidłowej wiadomości ze wskazniem na pole informujące o adresie docelowym dokumentu:

 

Poniżej przykład fałszywej wiadomości :

 

Kolejną wskazówką jest format dokumentu w jakim utworzony jest list przewozowy i protokół odbioru. Prawdziwe wiadomości tworzone są i otwierane tylko w formacie PDF, nadawcy fałszywych wiadomości posługują się formatem DOC.

Jednocześnie w przypadku gdy jesteś klientem Sendit.pl i masz wątpliwości co do autentyczności maila,  zalecamy zalogować się do serwisu oraz pobierać i drukować dokumenty przewozowe bezpośrednio w dziale Moje przesyłki.

Mamy nadzieję, że powyższe informacje pomgą odróżnić prawdziwe wiadomości od fałszywych zaś w przypadku wątpiwości prosimy o kontakt z naszym biurem pod nr 71 75 00 310.

--------------------------------------------------------------------------------------------

Z przykrością powiadamiamy, że fałszywe wiadomości rozsyłane są obecnie również z adresu: kontakt@sendit.pl
W tytule wiadomości oraz treści podany jest numer zlecenia 000047810-000000055.

Autorzy korespondencji podszywają się pod nadawcę Sendit.pl zaś linki do dokumentów prowadzą na serwery nie należące do serwisu Sendit a ich otwarcie wiąże się z prawdopodobnym zawirusowaniem komputera.

W przypadku otrzymania wiadomości z podanego adresu i o podanej treści prosimy aby jej nie otwierać, nie pobierać dokumentów z tej wiadomości!

Z naszej strony podjęliśmy działania mające doprowadzić do zakończenia tej sytuacji.

-------------------------------------------------------------------------------------------

Otrzymujemy zgłoszenia o rozsyłanych wiadomościach z podobną treścią do wiadomości wysyłanych z serwisu Sendit, a zawierających linki do podejrzanych stron.

Wiadomości są rozsyłane z adresu: mail@sendit.pl - adres nie jest utworzony przez serwis Sendit.
Wszystkie wiadomości mają ten sam tytuł: Sendit.pl: List Przewozowy dla przesyłki o numerze 000086270-000000041

Prosimy aby nie otwierać wiadomości ani linków z treści a zwłaszcza nie pobierać dokumentów z tej wiadomości!

Prawidłowe wiadomości z serwisu Sendit zawierające listy przewozowe wysyłane są z adresu powiadomienia@sendit.pl a dokumenty tworzone są tylko w formacie PDF (a nie DOC).

Weryfikujemy źródło problemu.

 

Zespół Sendit